Klub Moczykija

Informacje, porady, techniki połowu, łowiska, sprzęt, zanęty...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77790
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

:shock: gratuluję!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kolorowe kredki pisze:Od 2.30 do 1.80 :)
To czas, czy waga :P
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Waga. Łapanka 3,5 godziny. Karpie brały delikatniej niż płotki i krasnopióry. Zestawy karpiowe musiały zostać przezbrojone do żyłki głównej 0,18, przypon 0,12 spławik stały 0,6g, haczyk 6. Olana została kukurydza, dendrobena, biały, pinka. Najbardziej dziś pożądaną przynętą było.... zwykłe, zrobione szybko nad wodą, chamskie ciasto z chleba :shock:
Patroszone ryby były pełne zanęty czyli ta była OK. Kukurydzy, którą też podsypałem nie było.
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

No ,dzięki ale na tym Spotkaniu było jeszcze 121, 101 ,97 x2 ,plus 60 x przynajmniej 4 .
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

kolorowe kredki, giepol, :spoko: :beer:
ale nie ma ani słowa o walce a przy taaakich rybach to walka nie taka prosta :)
a jaka adrenalina :roll: :roll:
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Ja troszkę w temacie.
Jako przedstawiciel końcówki łańcucha pokarmowego chciałbym podpowiedzi od moczykijów :wink: jaka rybka najbardziej nadaje się na grilla a jaka na wędzenie.Powoli kończę budowę tych urządzeń i mam ochotę na ryby.
Jakie polecacie :?:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:najbardziej nadaje się na grilla
Nie wiem czy "najbardziej się nadaje" ale ja bardzo lubię pstrąga z grilla, mniam... Jeśli chodzi o wędzoną to raczej nie lubię. No gdy jestem bardzo głodny to mogę ostatecznie zjeść makrelę :)

PS. Wiele osobników z mego otoczenia zażera się węgorzem wędzonym. Dla mnie jest za tłusty. Mam wrażenie jakbym jadł knot od lampy olejowej... W dodatku gruby knot :?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Z wędzarni jadłam pstrąga i węgorza.....obie rybki pyszne
z grlia jadłam płoć, okonia też dobre :)
Tak sobie myślę że zgrilować to chyba można każdą rybkę :)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Ryb z grila nie jadam. Kiedyś jak moczykijstwo uprawiałem bardziej bawiłem się też w wędzenie. Każdą można uwędzić ale osobiście doradzałbym kierować się ilością ości.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Mam wrażenie jakbym jadł knot od lampy olejowej..
Nasz węgorz jest super. Chiński to zuooo.

Z do wędzenia to wszystkie łososiowate są świetne. Super jest sielawa i sieja, ale ciężko świeże dostać. Osobiście lubię też pstrąga prosto z wędzarni. Jeszcze ciepłego i pachnącego dymem pożreć ze stosowną zapitką. Smaczny jest leszcz, lin oraz tołpyga. Ważne, by były spore i tłuste okazy. Małe szybko wysychają niestety :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Nasz węgorz jest super.
No o takim mówię. Jest jak najbardziej "nasz" bo z jeziora obok.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:jest jak najbardziej "nasz" bo z jeziora obok.
Całkiem możliwe, że niefachowo wędzony. Każda rybka wędzona powinna mieć bardzo miękkie i soczyste mięso. Jeśli kto do zbyt wysoką temperaturę to ryba się upiecze i wyschnie. Wówczas smakuje jak wędzona sznurówka...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn, mnie chodzi o to, że ocieka tłuszczem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Cóż, taka jego uroda. W sumie jeśli będzie na ciepło, to tłuszcz jest płynny i ścieka na talerz, jeśli na zimno, to tłuszcz zastygnie :) Jeśli masz czym go zapić, to i najtłustszy nie szkodzi :wink:
Ja lubię na ciepło, bo niespecjalnie wyczuwalny jest ów rybi smalczyk :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105128
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze: Jeśli masz czym go zapić
No i tu jest ten problem - jako "stary diesel" na wysokich oktanach nie chodzę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No to rzeczywiście problem jest. Ja wędzone rybki, a w szczególności węgorzyka pod oktany wysokie spożywam. Swego czasu z moją jeszcze narzeczoną Capricornową byłem w okolicach Węgierskiej Górki. Nabyliśmy sobie nieco piwa na wieczór i moje szczęście nakarmiło nas oboje jakąś rybą wędzoną z konserwy. Tak się owym smakiem żelaznej puszki z piwem zniechęciłem, że do dzisiaj nie odważyłem się psuć smaku piwa wędzoną rybą.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170056
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie tak dawno temu nasz kolega z Forum - Sosnowisko - poczęstował mnie węgorzem, jak mi się lekko podwędzonym i odgrzanym zdaje się na parze (jak coś pokręciłem, to proszę o sprostowanie autora i autorki owego dania). Było to przepyszne i pozbawione tłuszczu.

ps. Jako, że obaj się prowadziliśmy, spożywaliśmy bez oktanów.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Dziś za pomocą jeszcze delikatniejszego zestawu wynik poprawiłem :) 5 sztuk w podobnych wymiarach, a im większy tym delikatniejsze branie. Różnica tylko taka, że wczoraj było "złów-zabij- zjedz -zapij", a dzisiaj "złów i wypuść" :)
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Tez na chlebek ?
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Capricorn pisze:sielawa i sieja
Nie znam , ale chętnie sprawdzę.Jak uda mi się kupić.Niestety na naszym krańcu kraju jest problem ze świeżą ,morską i nie tylko ,rybą (hipermarketowe nalodowe nieboszczyki odpadają).Zdobyłem namiary na kuter ,który dostarcza rybki pod drzwi,ale obawiam się ,że chodzi o ilości hurtowe :(
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
ODPOWIEDZ