Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Widać mały "konflikt" :wink:

A jak jest z perspektywą w prywatnych firmach zajmujących się urządzaniem ??
Czy w przyszłości czeka nas walka między BULem, a prywatnymi firmami zajmującymi się inwentaryzacją,urządzaniem po wzgl. zamówień ??
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

Stanisław pisze:To je nam pokaż, niech i nas porazi
OK.
Odtwarzam to co było sprzed paru lat i Wam podam jak na tacy, Wy jacytacy :P
A i jeszcze jedna wasza wpadka mi się przypomiała.
Tośmy się wtedy z zastępcą uśmiali jak cholera.
A była to wskazówka TP dla wydzielenia o pow. 0,01 ha. ;/
(ja rozumiem, że to musiało być sztucznie tak odcięte od całości, bo to inny obręb ewid. i stąd ta wpadka, ale wskazówkę też trzeba przemyśleć, a nie mechanicznie pisać).
najlepsze było to, że leśniczy na telefon powiedził, że tam na arze dwa drzewa stoją :lol:

Dobra, poszukam reszty jak bardzo chcecie publicznie się wykazać.
Inne wasze wtopy nie były tak śmieszne.
Obrazek
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

Namor pisze:Z chęcią poznałbym szczegóły - pytanie też, gdzie był leśniczy jak odbierał robotę
Jakto gdzie - w pracy. W swojej pracy, za którą odpowiada i bierze kasę.
A co robił taksator, kierownik szef firmy, że nie wychwycili tego? To jest pytanie.
Leśniczy wyszedł z słusznego założenia, że skoro za plan nadleśnictwo płaci prawie 1 mln to chyba musi być dobrze zrobione i takim fachowcom nie trzeba na ręce patrzyć. Po to Was doświadczonych wzieliśmy, żeby nie było problemów. Co innego gdyby to prywatna firemka robiła albo studenci.
Obrazek
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

murzasihle pisze:Dobra, poszukam reszty jak bardzo chcecie publicznie się wykazać.
Inne wasze wtopy nie były tak śmieszne.
Mój nadleśny postawił sprawę tak : dostajecie wydruki z wstępnej wersji operatu. Każdy z was ma je sprawdzić i podać na piśmie propozycje korekty. Potem nie chcę słyszeć, że urządzanie coś spieprzyło :!: :!:
W moim l-ctwie znalazłem 68 drobnych usterek i twierdzę, że taksatorzy zrobili kawał przyzwoitej roboty.

Jeżeli Twój nadleśny pozwolił zapłacić za operat z usterkami to na pewno się ucieszy, że tę Waszą wtopę ogłaszasz na cały świat :|

Czy Ty w swojej pracy nie robisz błędów :?: poszukaj je i publicznie się wykaż.

murzasihle napisał/a:
Powiedz lepiej ile jeszcze czasu minie zanim zastąpi Was jakiś program

Praca doświadczonego taksatora jest nie do zastąpienia przez maszyny. Czy taksatorzy muszą odwiedzać n-ctwo co 10 lat czy może aktualizacja SILP i co 20 lat to inny temat.
Czy instrukcja zmuszająca do opisu wydzieleń 1; 5 czy 30 arowych, bo dzieli je droga, linia energetyczna czy strumyczek jest dobrze skonstruowana to też inny temat.

murzasihle napisał/a:
O kurcze - gloryfikujesz te zbędną robotę

Jak zaczynałem pracę też byłem taki zuch :lol: , ale "czas nas uczy pokory" - dziś po przebrnięciu przez instrukcję i egzaminy, zrealizowaniu wskazówek z dwóch operatów chylę czoło przed wiedzą taksatorów.

Przepraszam, że się ośmielam - przestań się modlić do komputera, spędzaj więcej czasu w lesie i więcej wiary w człowieka.

Życzę sukcesów i pozdrawiam.
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

murzasihle znowu nie wiem czy sobie jaja robisz, czy mówisz poważnie. Urządzanie lasu to nie malowanie łazienki - to jest wspólna praca urządzeniowców, pracowników nadleśnictwa, RDLP i wielu innych osób którym zależy na tym, aby zrobić go najlepiej. Po to jest komisja wstępna, I i II KTG, aby uniknąć jednostronnego spojrzenia i ująć wszystkie istotne aspekty [nie tylko gospodarcze]. Trudno jest chyba teraz znaleźć nadleśnictwo gdzie maja podobną postawę do Twojej.

Zresztą po ostatnich zmianach prawnych uspołecznienie pul będzie jeszcze bardziej posunięte - konieczna będzie strategiczna ocena oddziaływania na środowisko. Warto zapoznać się też z:
ZARZĄDZENIE NR 12.
DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH
z dnia ..9..... lutego 2009 r.
Frago
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 21:31
Lokalizacja: Krakow/Rudnik n/s

Post autor: Frago »

Podepne sie pod temat z malymi pytaniami:

Konczac wydzial lesny w jaki sposob mozna starac sie o przyjecie do BULiGL?

Czy oglaszane sa gdzies w internecie oferty pracy, terminy skladania podan etc?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Frago pisze:Podepne sie pod temat z malymi pytaniami:
Jak najbardziej :beer:
Wyleciały mi z głowy te pytania.
Również jestem zainteresowany tą kwestią.
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Frago pisze:Konczac wydzial lesny w jaki sposob mozna starac sie o przyjecie do BULiGL?
Trzeba zajrzeć do właściwego Oddziału BULiGL, jeśli bedą akurat kogoś potrzebowali to masz szansę - a w chwili obecnej najlepszy kandydat to leśnik z zacięciem przyrodniczym.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Namor, a nie powinni ofert pracy w BIPie wywieszać :?:
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

xhardcorex pisze:Namor, a nie powinni ofert pracy w BIPie wywieszać
W BIP to są umieszczane informacje o konkursach na dyrektorów Oddziałów. W obecnym roku i przyszłym statystycznie najmniej sporządza się pul to i zapotrzebowanie na pracowników jest niewielkie. Ale leśnik-ornitolog, leśnik-fitosocjolog, leśnik-GISowiec, leśnik-naturysta [ :wink: czyli spec od Natury 2000] nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy.
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Tak czytam ten temat bo zastanawiam się poważnie nad złożeniem CV do BULu i jakby ktoś mógł dokładniej powiedzieć jak wygląda ta praca taksatora.. i generalnie początki w BULu?
Jakieś przyuczenie czy od razu na głęboką wodę? Jak wyglądają takie delegacje terenowe? Ile orientacyjnie można zarobić miesięcznie (wiem że praca akordowa, ale orientacyjnie chociaż)?
Ktoś napisał, że delegacje to 6 miesięcy w roku..a reszta w biurze?
Generalnie za każdą informację będę wdzięczny :) Jak mi się nawiną jakieś pytania to dopiszę.
W razie czego można też informację na priv mi zostawić :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

xhardcorex pisze:Namor, a nie powinni ofert pracy w BIPie wywieszać
Strony BULi są hm, takie sobie. Najbardziej podoba mi się informacja z lubelskiego oddziału : UWAGA

Serwis absolutnie nie pretenduje do miana

"dopracowanego i ukończonego"
:wink:
BIP funkcjonuje tylko na poziomie Zarządu.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Corvus_Corax w Twoim miescie jest wydział produkcyjny

08-110 Siedlce
ul. 10 lutego 22
tel.: (025) 6322-971,
email: wp.siedlce@warszawa.buligl.pl

tam dowiesz się z pierwszej ręki
Sten pisze:Serwis absolutnie nie pretenduje do miana

"dopracowanego i ukończonego"
to niestety prawda, ale jest zlecone opracowanie profesjonalnej strony - zbiega sie to ze zmiana siedziby Zarządu, więc pewnie jeszcze z miesiąc to potrwa :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Namor pisze:zbiega sie to ze zmiana siedziby Zarządu
No fakt Zarząd przeprowadza się hmm mówiąc delikatnie - za miasto, czego owemu wielce współczuję. :(
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Sten pisze:No fakt Zarząd przeprowadza się hmm mówiąc delikatnie - za miasto, czego owemu wielce współczuję
pozostaję w bulu :wink:
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Namor pisze:Corvus_Corax w Twoim miescie jest wydział produkcyjny

08-110 Siedlce
ul. 10 lutego 22
tel.: (025) 6322-971,
email: wp.siedlce@warszawa.buligl.pl

tam dowiesz się z pierwszej ręki
Kiedy ja nie mieszkam w Siedlcach :shock: Skąd taka informacja?
Mam nadzieję, ze doczekam się jakiejś odpowiedzi na zadane pytania :P
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Corvus_Corax pisze:Kiedy ja nie mieszkam w Siedlcach
Corvus_Corax
Przepraszam najmocniej - byłem przekonany, że jesteś Corvusem z forum przyroda i z forum TP Bocian [wiele osób używa tych samych nicków na różnych forach]. Płace niestety nie są imponujące śr. nieco powyżej 4000,- zł. Płaca akordowa - najlepiej zajrzyj do najbliższego oddziału BULiGL i tam porozmawiaj. Potrzebujemy teraz głównie leśników, ale z dobrym przygotowaniem przyrodniczym [ornitolog, fitosocjolog, może być GISowiec, a najlepiej orientujący sie nieźle w problematyce NAtura 2000].
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Cóż.. niestety ten Corvus to ktoś inny :)
4 tys. rozumiem brutto bo raczej nie do ręki? :D
O płacy akordowej wiedziałem... trochę z ludźmi rozmawiałem ale generalnie nie wyciągali takich kwot :)
GISowców to raczej wszędzie potrzebują. Toż mapy numeryczne i ogólnie ta tematyka jest pożądana w XXI wieku. Chociaż mam ofertę robienia w czymś na kształt BULu tylko to prywatna firma... mogę zacząć od zaraz ale jak się dowiedziałem na jakich warunkach to śmiech mnie ogarnął 8) A mapy to sami mamy robić... "tu się wytnie..tam wklei... tutaj farbkami pomaluje..." taką mapę miałbym wykonać na koniec taksacji prywatnego lasu :|
Stwierdziłem, że dalej będę szukał pracy zamiast firmować swoim nazwiskiem takie coś 8)
marzena.b
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 21 maja 2010, 10:19
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: marzena.b »

Wybaczcie odgrzebywanie "trupa", ale chyba lepiej skupić podobną treść w jednym wątku.
Chciałabym zaczerpnąć informacji na temat pracy w BULiGL, ale pod kątem geodezji. Z tematyką geodezji w lasach nie stykałam się praktycznie wogóle w trakcie nauki i pracy.
Czytając ten temat i wspominając doświadczenia w formach o "państwowym rodowodzie" zaczynam się zastanawiać czy nie jest to ciekawy kierunek.
Czy koledzy/koleżanki mogliby się wypowiedziec na temat pracy geodetów w BUL-u?
Jestem ciekawa czy jest to dobra opcja dla doświadczonego technika bez uprawnień?

Jednocześnie witam forumowiczów płci obojga; bardzo przyjemnie czyta mi się to forum :)
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

marzena.b pisze:Jestem ciekawa czy jest to dobra opcja dla doświadczonego technika bez uprawnień?
bez uprawnień to raczej mała szansa.
ODPOWIEDZ