POMOCY !!! do jutra muszę podjąć decyzję w sprawie kupna

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Radek_zielony
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 04 mar 2009, 22:08

POMOCY !!! do jutra muszę podjąć decyzję w sprawie kupna

Post autor: Radek_zielony »

witam wszystkich
prosze o wyrozumiałość ze względu na brak czasu na podjęcie decyzji - czytałem ile się dało ale nie do końca temat jest jasny.
rodzinnie jestem powiązany w 100% z lasem (niestety "główny leśniczy" odszedł i nie mogę juz go zapytać :( o rozwiązanie problemu.

opis sytuacji:
2 działki obok siebie w miejscowości Osiek koło Starogardu Gdańskiego - rolne ale prawddopodobnie jest w części wpisana jako las (nie wiem czy jest ls może jutro będę już wiedział) każda działka ma 1500m2 z czego około 1000m2 to las,
byli właściciele mieli nakaz obsadzenia nieużytku sosną przez nadleśnictwo i to zrobili.

Gmina wyda mi warunki zabudowy i docelowo pozwolenie na budowę ? tylko co z tym lasem wtedy nie zależy mi na wycince całkowitej ale na zrobieniu ewentualnej polanki z otuliną drzew. Działki nie przylegają do innego lasu stanowia wyspę.
gmina ogólnie planuje ten teren na budowlany i tak ma byc ujęte w planach - podobno :)

do jutra muszę podjąć decyzję czy kupować te działki czy nie - zależy mi na możliwości budowy domku - gmina jest na tak, a leśniczy powiedział obecnej właścicielce że może wyciąć samosiejki a reszty nie - przenigdy?? co o tym mysleć może jak sam z nim pogadam jak syn lesniczego z leśnikiem to coś się załatwi na plus dla mnie

proszę o pomoc - działki idą teraz za szybko a ta mi się bb podoba, z góry dziękuję

i pozdrawiam forumowiczów, czekam na pomoc :help:
radek_zielony
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

czytałeś to co dziś wkleiłem w innym wątku? http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... sc&start=0
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Jeżeli zależy Ci na budowie domu to sprawdź czy napewno na gruncie leśnym PZP będzie dopuszczał budownictwo mieszkaniowe - bo to wcale nie jest pewne - poprostu gmina na taką zmianę musi mieć pozwolenie marszałka województwa. Jeżeli taki zapis w PZP się znajdzie to z odlesieniem gruntu nie ma najmniejszego problemu. Do 5 a na budynek jednorodzinny dostaniesz bez żadnych opłat (większa powierzchnia niestety może kosztować dość słono...).
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ