Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30252
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

A w Australian Open sensacja w finale, Angelique Kerber pokonała Serenę Williams :D
Angelique Kerber urodziła się w Kolonii, ale bardzo związana jest z Wielkopolską. Jej rodzice są Polakami, a jej dziadek, osiem lat temu z myślą o swojej wnuczce wybudował w Puszczykowie pod Poznaniem centrum tenisowe.
Kerber chciała grać dla Polski, ale Polski Związek Tenisowy podobno nie był tym zbyt zainteresowany.
Dzisiaj pewnie by był zainetersowany :twisted:
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170161
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Hania pisze:Kerber chciała grać dla Polski, ale Polski Związek Tenisowy podobno nie był tym zbyt zainteresowany.
Jak bez mała zawsze nasi działacze są w sporcie ważniejsi od zawodników ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30252
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

I mamy finał ME w piłce ręcznej: Niemcy: Hiszpania.
pierwszej połowie Hiszpanie mogą krzyczeć: Ratunku, Niemcy nas biją! ;)
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

Piotrek pisze:a mnie to nadal śmierdzi jakimś "dealem" z Chorwackim związkiem...
Mnie to śmierdzieć zaczęło jeszcze przed meczem. Chciał na mecz przyjść kolega, powiedziałem, że przegramy minimum 5-cioma bramkami i nie oglądam meczu.
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30252
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

I Niemcy Mistrzami Europy! :) :brawo:
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67260
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zasłużyli dzisiaj bardzo :) :brawo:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Lewandowski znów 2 brameczki. :)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Chciałem zwrócić uwagę kibiców, a nie pikników :P , na malutką polską sprinterkę. Wielki talent - młodziutka Ewa Swoboda. Już uprawia stadionowy rasizm wygrywając i to zdecydowanie z murzynkami :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105168
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki, spokojnie z tym entuzjazmem. Widziano bowiem już nieraz "wielkie juniorskie talenty", które po przejściu do kategorii seniorów "zapominały" o osiągnięciach...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33846
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

kolorowe kredki pisze:Chciałem zwrócić uwagę kibiców, a nie pikników
Raczej właśnie tzw. pikników, bo kibice to już od jakiegoś czasu z radosnym zdumieniem śledzą dokonania tej młodej biegaczki.
Piotrek pisze:spokojnie z tym entuzjazmem. Widziano bowiem już nieraz "wielkie juniorskie talenty", które po przejściu do kategorii seniorów "zapominały" o osiągnięciach
Coś Ty, Piotruś, trochę tetryczysz. :P Pewnie, że świat już widział nie takie cuda, ale panna Ewa to już nie żadna młódka, bo jak najbardziej jest pełnoletnia, a jej osiągnięcia to obecnie absolutny top światowy sprintów nie tylko juniorskich. Pułapek przed nią wiele, od takich oczywistych jak wynikające z przeciążeń kontuzje, pokusy koksowania, po tak niejasne jak zaburzenia osobowości związane z sukcesami osiąganymi w młodym wieku.
Nie wygląda na sprinterkę, zwłaszcza według zakodowanych u mnie dwudziestowiecznych kanonów budowy ciała tych biegaczy. Po jednym ze swych biegów została zaciągnięta do stolika komentatora tv gdzie padło błyskotliwe pytanie: Co powiesz patrząc na powtórkę biegu w którym właśnie wygrałaś?
-Nooo, że jestem gruba, no i że mam fajne tatuaże! - dowcipnie wypaliła coś w tym stylu pannica.
Zdaje się, że wydziergała się zaraz po osiągnięciu pełnoletności, co by dobrze mogło świadczyć o jej rodzicach. Mam nadzieję, że jej tatuaże będą moim a nie jej problemem, bo nie znoszę tego rodzaju ingerencji w święty twór przyrody jakim jest ludzkie ciało. Gdyby Swoboda był bokserką to zawsze kibicowałbym jej przeciwniczce, chyba że byłaby równie tatuowana. Wtedy przełączałbym kanał tv na np. balet, a tak nie mam wyjścia, tylko mrużąc oczy będę ściskał w jej intencji kciuki. :P
Tak zresztą jak i za jej rówieśnika Konrada Bukowieckiego, ale z tymi miotaczami to zawsze sprawy są podejrzane. Zwłaszcza gdy nagle ktoś, jak ostatnio Michał Haratyk, poprawia w ciągu jednych zawodów swój rekord życiowy o dobrze ponad pół metra, wskakując na szczyt tegorocznych list rankingowych na świecie.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170161
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

góral bagienny pisze:Coś Ty, Piotruś, trochę tetryczysz. :P
Przeca nie od dziś ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105168
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:Coś Ty, Piotruś, trochę tetryczysz. :P
Mam swoje powody. Jeden z nich to nieubłagane urodziny :cry: :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67260
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Jeden z nich to nieubłagane urodziny :cry: :wink:
Tym bym się nie przejmował. Przynajmniej dopóki można je obchodzić na tym ze światów :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Lewy jak szwajcarski zegareczek. Znów 2 brameczki. :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67260
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No i nasi hokeiści wygrali z Węgrami :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:brawo:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105168
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mam duuużo czasu więc podglądam Eurosport. A tam biegi narciarskie. Na które żal patrzeć.
I tak sobie myślę - czy nie mamy w Polsce młodych,zdolnych biegaczek? Musimy wciąż wystawiać to schorowane towarzystwo? Toż to kadra rencistek! Pokusiłem się o małe zestawienie, na podstawie doniesień prasowych:
  • Justyna Kowalczyk - w połowie marca 2015 przeszła artroskopię prawego kolana
  • Sylwia Jaśkowiec - również miała drobny zabieg po sezonie 2014/2015, ma problemy ze ścięgnem mięśnia strzałkowego
  • Paulina Maciuszek - w ubiegłym sezonie leczyła ona kolano, a w tym przygotowuje się nowej roli w swoim życiu
  • Kornelia Kubińska - cały czas ma problemy z kręgosłupem
  • Ewelina Marcisz - na wiosnę usuwano jej tak zwaną piętę Haglunda, jesienią miała operację barku
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

sport to zdrowie -
- stracone...
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33846
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Nie ma zdrowych sportowców! A jak są chwilowo zdrowi to jest to stan przejściowy. Uprawiałem przez kilka lat (jedynie ciut ponadrekreacyjnie) lekkoatletykę. Dziś jestem po artroskopii kolana a przed jakąś interwencją medyczną w staw skokowy. Dotyczy to jedynie nogi z której wybijałem się skacząc wzwyż. Również wysiada mi kręgosłup w odcinku ponadnormatywnie eksploatowanym podczas skakania flopem. Płacę jakąś tam cenę za szaleństwa młodości, ale uważam, że warto było!
Każda dyscyplina trenowana wyczynowo musi prowadzić do sensacji zdrowotnych, jak nie od razu to po pewnym czasie. Nawet snookerzyści mają uszczerbki na zdrowiu (patrz Selby), takoż golfiści, a pewnie i carlingowcy czy inni turlacze kulek. Szachiści dostają pierdolca.
Może się okazać, ze najzdrowsze były Sporty, ale przez czarny PR stały się tak popularne, że znikły.
Piotrek natomiast to typowa ofiara motosportu. 8)
To o której dziś chłopy biegają po śniegu z karabinami? :|
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ