Paintball w Lesie Państwowym?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

bricktop
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 14:28
Lokalizacja: Polska

Paintball w Lesie Państwowym? - kwestia prawna

Post autor: bricktop »

Zastanawiam się nad kwestią czy można grać w Paintball'a w lesie (należącym do Lasy Państwowe)?

Chodzi mi o to czy firma zajmująca się organizacją imprez Paintball'owych może to zrobić w lesie państwowym? Jeśli tak to czy jest wymagana jakaś (pisemna) zgoda, zezwolenie? Do kogo się z tym zwrócić? A jeśli nie to czy istnieje jakiś akt prawny zabraniający prowadzenia tego typu działania?

Pozdrawiam!
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Odpowiedz mi, ile żelowych kulek z farbą wystrzeliwują uczestnicy w czasie jednej gry ?

Np. 10 osób ?

500...1000 ??
bricktop
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 14:28
Lokalizacja: Polska

Post autor: bricktop »

10 osób * 200 kulek = 2000 (+/-)

Glaca czy jesteś mi w stanie udzielić teraz odpowiedzi?

Pragnę zaznaczyć, że kulki do paintballa kupuję u sprawdzonych producentów --> są to kulki przyjazne środowisku ( nie zawierające oleju i żadnych toksycznych składników) Główne składniki to woda, sorbitol (stosowany również jako dodatek do żywności) i wosk.
galon
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 14:53
Lokalizacja: galicja

Post autor: galon »

:( :( :( Brickop! Szybciej będzie prywatyzacja LP jak Ty otrzymasz zgodę Nadlesniczego na dzierżawę łąki pod plac na paintball'a. Nie tylko chodzi o ekologię nawet nie o EKO-TERORYSTÓW ale o czas jaki wybrałeś na załatwienie tej ciekawej sprawy. Teraz w lasach jest panika, leśnik boi się leśnika.Pomyśl tak jak radził Ci kolega o wydzierżawieniu
lub kupnie terenu od właściciela prywatnego.A lepiej kup bo gdy wydzierżawiający zobaczy,że trafiłeś z tematem , miejscem i czasem możesz mieć problem i będzie :help: :help:
bricktop
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 14:28
Lokalizacja: Polska

Post autor: bricktop »

Hej galon, a co ty masz na myśli mówiąc:
galon pisze: o czas jaki wybrałeś na załatwienie tej ciekawej sprawy. Teraz w lasach jest panika, leśnik boi się leśnika.
Chcesz powiedzieć, że kryzys dotknął lasy też? :|

A co gdybym miał miejsce na paintball, ale dodatkowo oferowałbym grę również w lesie(państwowym) tzw. gry scenariuszowe? Trzeba zgodę?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

bricktop pisze: są to kulki przyjazne środowisku ( nie zawierające oleju i żadnych toksycznych składników) Główne składniki to woda, sorbitol (stosowany również jako dodatek do żywności) i wosk.
W lesie jest zakaz śmiecenia - to bardzo drażliwa sprawa.

To, że ten tysiąc kulek ma certyfikat nietoksyczności i biodegradowalności to nie wszystko. Nadal to będzie "śmieć" ... tak samo jak np. zwykły papier :?

Wyrzucenie w lesie kartki papieru "nietoksycznej i biodegradowalnej" jest także karalne - jest to klasyczne śmiecenie.

Więc moim zdaniem masz małe szanse na taka zgodę od nadleśniczego.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105067
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

są to kulki przyjazne środowisku ( nie zawierające oleju i żadnych toksycznych składników) Główne składniki to woda, sorbitol (stosowany również jako dodatek do żywności) i wosk.
Przyjazne środowisku powiadasz... No cóż, z ich składu to tylko woda występuje w naturze. Pozostałe składniki raczej w stanie wolnym w lesie nie występują... A to trochę tak jak z pieprzem w oku. Pieprz jest przyjazny dla środowiska. Ale nie dla środowiska oka :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

greg71
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 26 maja 2009, 10:42
Lokalizacja: Piotrkow

Post autor: greg71 »

Witam
Mnie również nutruje sporo pytan odnosnie takiej działalnosci...i tu mam pytanie.
Chcę wynając działkę...tylko jaką ? przecież nie musi to byc budowlana..czy moze to byc przykładowo zwykłe pole ? czy musi byc odrolnione ?
Dzieki z góry za informacje.... :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169950
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zdecydowanie polecam wszelkie negocjacje z prywatnymi właścicielami. Można przecież znaleźć takiego, co to ma i kawałek pola i lasu przy tym. Gruntu odrolnić nie trzeba, choć obecnie jak Unia dotacje płaci, to nieużytków jest jakby coraz mniej. Wszelkie prace inżynieryjne (okopy, ziemianki itp.) to tylko kwestia spisania stosownej umowy dzierżawy. Jeżeli ten, od którego dzierżawisz ów areał wyrazi na to zgodę, to możesz sobie kopać "dziury" w ziemi o ile jest to zgodne z miejscowym planem zagospodarowania, bo może się okazać, że okoliczne tereny mają zgoła inne zastosowanie i Wasza działalność może sąsiadom owej wynajętej działki przeszkadzać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
gori
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 lis 2009, 20:30
Lokalizacja: Jura

Post autor: gori »

A jak jest z paintballem w lesie prywatnym ?

ustawa o lasach wyraźnie mowi:
art. 29.
...
4. Imprezy sportowe oraz inne imprezy o charakterze masowym organizowane w
lesie wymagają zgody właściciela lasu.

Kulki do paintballa sa 100% biodegradowalne i rozpuszczają sie po 1-2 deszczach.
Kulki sa nieszkodliwe dla zdrowia po spozyciu zarowno przez ludzi jak i zwierzęta.
Sa na to atesty

Można grać u sie bie czy nie ?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

"DEFINICJA IMPREZY MASOWEJ

Imprezą masową jest impreza sportowa, artystyczna lub rozrywkowa, na której liczba miejsc wynosi:

- na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej — nie mniej niż 1000"


http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_1071.htm



:roll:
gori
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 lis 2009, 20:30
Lokalizacja: Jura

Post autor: gori »

No tak Glaca ale ja nie zadalem pytania co to są imprezy masowe
jeszcze sobie potrafie wygooglac :P

tylko czy moge w prywatnym moim lesie zagrac w paintball?

zeby uscislic
czy moge wraz z grupą przyjaciół przyjechac do mojego lasu i zagrac w paintball
a jak nam sie spodoba to grac co tydzień?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Myślałem, że skoro cytujesz fragment UoL ze zwrotem " imprezy masowe" to masz może sporo przyjaciół i stąd te pytanie :wink:
gori
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 lis 2009, 20:30
Lokalizacja: Jura

Post autor: gori »

no to co wie ktoś cos na ten temat?


powiem wprost interesuje mnie ten temat poniewaz w moim lesie wpadlem na pomysl zeby urzadzic pole do paintballa i grywac regularnie.

Jak to bedzie??
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105067
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gori pisze:Jak to bedzie??
Mnie się zdaje, że ten temat już tu na forum przerabialiśmy. Albo mam pierwsze w świecie internetowe deja vu...

PS. A nie, tamten temat został przekierowany do tego tematu. Skleroza a nie deja vu :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

gori pisze:Można grać u sie bie czy nie ?
Jeżeli dopełnisz wszystkich warunków zawartych w rozdziale 5 Ustawy o lasach (szczególnie art. 30) - owszem można.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
fijołk
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2009, 11:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: fijołk »

Potwierdzam, na 100% można. Mój sasiad prowadzi podobne imprezy u siebie od jakichś dwóch, może trzech lat i z tego co wiem, idzie całkiem dobrze:)
ODPOWIEDZ