Co zrobic z lasem?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

juz myslalem ze to nie mozliwe aby spotkac tu czlowieka ktory potrafi czytac ;)
punkcik poszedl :)

jakie jeszcze dane bys potrzebowal?


St. taksator, Śmietan, qed - wstyd mi, ze mam paszport tego samego kraju...
St. taksator
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 21:04
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: St. taksator »

60thplace pisze:St. taksator, Śmietan, qed - wstyd mi, ze mam paszport tego samego kraju...
Jeżeli Tobie wstyd, że ktoś usiłuje zwrócić Ci uwagę, że w tym kraju istnieją konkretne ustawy, które regulują kwestie poruszane w tym miejscu - to rzeczywiście jest problem. Aby dolać oliwy do ognia, to zwrócę Ci również uwagę, że jeżeli Twoja działka leży w obszarze Natura 2000, to podlega to również pod inne ustawy (Ustawa o ochronie przyrody) i pod prawo unijne (Dyrektywy).
Ale co Ciebie to obchodzi.... :lol:
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

60thplace przepraszam, że pytam - las masz na Mazurach, a jesteś z Pruszkowa?
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

dokladnie - nie obchodzi mnie to, w zwiazku z tym zacytujesz mi kolejnych pare paragrafow?

swietny sposob na nabijanie postow - mozna sie pozniej pochwalic kolegom :)
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

60thplace pisze:dokladnie - nie obchodzi mnie to, w zwiazku z tym zacytujesz mi kolejnych pare paragrafow?

Na szczęście to że Ciebie to nie obchodzi to nie znaczy że Cię nie dotyczy...

Tych co odsiadują wyroki też mało obchodził kodeks karny a każdy z nich był tak samo co najmniej wygadany i bezczelny.
lues
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 09:05
Lokalizacja: z LP

Post autor: lues »

Szukałeś rady to źle trafiłeś. W sprawach które Cię interesują najwiekszą wiedzę ma Jaźwiec. Skontaktuj się z nim na PW. A stwierdzenie forum wzajemnej adoracji nadzwyczaj celnie określa trwające tu od dłuższego czasu zależności. Musisz wziąć pod uwagę że lesnicy z korporacyjnie spranymi mózgami w swoim mniemaniu są wszystkowiedzący i w tym przekonaniu się wspierają, a próby przywrócenia do realiów kończą się konsolidacją grupy i atakami agresji o czym niejeden się tu przekonał.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

lues pisze: (...)
Za to w Twoim poście jest zero ideologii i 100 % pragmatyzmu :roll:

Ps. Ale tekst ma pewien urok - jest dość uniwersalny i można go wklejać w większości tematów na forum, nawet w zagadkach :wink:
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

Atlas

urodzilem sie na mazurach i tu wychowalem, skad pomysl Pruszkowa?
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

lues pisze:Szukałeś rady to źle trafiłeś. W sprawach które Cię interesują najwiekszą wiedzę ma Jaźwiec.
Wywołany do tablicy odpowiadam. Nie mam żadnej wiedzy na tematy interesujące 60thplace a w jatki i głupie polemiki na takim poziomie nie mam zamiaru się wdawać. Również nie mam zamiaru komentować lues, Twojego bełkotu...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
mati21313
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mati21313 »

powitać - polemika całkiem bezcelowa - proponuję zamknąć temat zamiast sobie przygadywać
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Metro 2009-02-25
Byt las i go nie ma
CZĘSTOCHOWA. Czy można bezkarnie wyciąć kawał lasu? Można. Jak to zrobić, pokazał właściciel działki w Kuźnicy Nowej w gminie Koziegłowy Leśne działki kupiło tam sporo osób z myślą o odpoczynku w cichej okolicy - Zawiedliśmy się. bo wiosną na jednej z działek zaczęła się wycinka drzew - opowiada sąsiad. Działkowicze, podejrzewając, że wycinka była nielegalna, próbowali interweniować w różnych urzędach. W grudniu sprawa trafiła do nadleśnictwa w Złotym Potoku. - Właściciel działki powinien powiadomić nas o wyrębie, ale nie zrobił tego- przyznała Ewa Patrzałek, inżynier nadzoru z nadleśnictwa. Komisja, która pojechała na działkę, znalazła teren tak zniwelowany, że nie sposób stwierdzić, co na nim rosło, a właściciel nie przyznał się do wyrębu. - Nie możemy go ukarać, bo nie wiemy kto i kiedy wyciął drzewa - mówi inż. Patrzałek. Ale zapewnia, że nakaże właścicielowi działki posadzenie nowych drzew. ek, gw
cały artykuł można przeczytać tu: http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,4 ... e_wie.html
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

heh :)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Sten pisze:cały artykuł można przeczytać tu: http://miasta.gazeta.pl/c...ym_nie_wie.html
"Nadleśnictwo twierdzi, że "nie jest w stanie określić", czy właściciel działki złamał prawo. Nie dziwię się, nie do niego przecież należą takie rozstrzygnięcia. Ale tym bardziej powinno niemal natychmiast złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mam nadzieję, że prokurator będzie "w stanie określić", kto przekroczył prawo. Na co więc czeka nadleśnictwo?"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To w ogóle jest dziwna sytuacja jak na mój rozum. W moich stronach, leśniczy miejscowy na drugi dzień po rozpoczęciu wycinki już by o fakcie wiedział. A najdalej na trzeci dzień sprawdził by co się dzieje...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

w moich stronach to zaden nadlesniczy nawet nie wie, ze ten(moj) las jest, kiedys wezwana policja( w innej sprawie) skapitulowala bladzac 3kilometry wczesniej

kazdy rolnik ma tu jakis las i kazdy tnie( i sadzi) nie pytajac nikogo, a nawet jesli ktos by probowal interweniowac to spotkalby sie z brakiem akceptacji(gniewem) danego osobnika, calej jego rodziny i kilku okolicznych wiosek, czyli w wolnym tlumaczeniu samobojstwo/ koniecznosc przeprowadzki

taka tu tradycja :)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

60thplace pisze:w moich stronach to zaden nadlesniczy nawet nie wie, ze ten(moj) las jest, kiedys wezwana policja( w innej sprawie) skapitulowala bladzac 3kilometry wczesniej

kazdy rolnik ma tu jakis las i kazdy tnie( i sadzi) nie pytajac nikogo, a nawet jesli ktos by probowal interweniowac to spotkalby sie z brakiem akceptacji(gniewem) danego osobnika, calej jego rodziny i kilku okolicznych wiosek, czyli w wolnym tlumaczeniu samobojstwo/ koniecznosc przeprowadzki

taka tu tradycja :)
:D Tak też myślałem...Hej! 8) :) :D :shock:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ponury_żniwiarz
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 07:47

Post autor: ponury_żniwiarz »

Cześć.
Mam problem z rozpoznaniem pewnego krzewu wystepujacego na skarjach lasu i zaniedbanych łakach. Moze ktoś mi pomóc. Mam zdjęcia ale nie za bardzo wiem jak tu załaczyć. Moze ktoś kto jest dobry z botaniki załaczy poda e-mail, celem przesłanie i rozpoznania nurtującej zagadki.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

ponury_żniwiarzu :)
Przycisk "odpowiedz" zjeżdżasz na dół ,przycisk "przeglądaj" lokalizujesz zdjęcie w swoim komputerze , załącz i...... gotowe :) chyba ,że zdjęcie jest "grubiutkie" wtedy pozostaje umieścić go w jakiejś galerii dostępnej i podać link :) albo przyciąć zdjęcie (np.w Picassa) :)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
ponury_żniwiarz
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 07:47

Nurtująca od tygodnia zagadka

Post autor: ponury_żniwiarz »

Co to za krzew ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ponury_żniwiarz
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 07:47

Post autor: ponury_żniwiarz »

to samo tylko bliżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ