Co zrobic z lasem?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Co zrobic z lasem?

Post autor: 60thplace »

Witam starych forumowiczow.
Mam ok 2ha lasku do wyciecia, w wiekszasci rosna tam sosny i jakies smieciowate drzewa lisciaste(olchy?).
Sosny to w wiekszasci drzewa dosc sekate, proste o srednicy ok 20cm na wysokosci 2m.
Las pochodzi z tzw "pierwszego zasadzenia" czyli wczesniej bylo tam slabe(gleba to piasek/zwir) pole.
Chcialbym wykorzystac go na budowe kilku domkow letniskowych w poblizu - na tej samej dzialce.
i teraz jest kilka opcji:
wyciac, przerobic i zbudowac z niego domki?
wyciac sprzedac i zakupic zupelnie inne drewno na domki?

czy wycinac samemu, czy zlecic to firmie? mam do dyspozycji kilku pomocnikow b. mocne ciagniki rolnicze i dobra pile

znaczacym problemem jest gotowka, takze w przypadku uzycia wlasnego drewna do budowy domkow czesc musialbym oddac w zamian za robocizne wlascicielowi tartaku

kolejny problem to co zrobic z miejscem po wyrebie?

obok rosnie ok 2ha mlodego lasu(modrzew sosna dab swierk brzoza), ktory koniecznie trzeba przezedzic, moze zamiast wycinki wykopywac drzewa i zasadzac na miejsce starego lasu?

dodam, ze nowo nasadzony las nie bedzie przeznaczony na wyciecie, obecny leci pod pile tylko ze wzgledu na choroby, ktore same go unicestwiaja

wiem, ze zlozonosc problemu jest wielka, ale jakakolwiek rada bedzie bardzo pomocna :)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co zrobic z lasem?

Post autor: Glaca »

60thplace pisze:Mam ok 2ha lasku do wyciecia
Jak jest opisany ten las w ewidencji gruntów ? To formalnie "las" czy rola ?

Masz zgodę na wycięcie tych drzew ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Co zrobic z lasem?

Post autor: Piotrek »

Glaca pisze:
60thplace pisze:Mam ok 2ha lasku do wyciecia
Jak jest opisany ten las w ewidencji gruntów ? To formalnie "las" czy rola ?

Masz zgodę na wycięcie tych drzew ?
60thplace wie jak to "załatwić", dla niego to nie problem, zajrzyj Glaca tutaj:
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 926#204926
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

glaca - w papierkach jest to las, ale co to zmienia?

Piotrek - masz jakies zaburzenia osobowosci i trudnosci z rozumieniem textu czytanego?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Miałem coś mądrego napisać i odesłać do kilku podobnych tematów w dziale "Lasy prywatne" ale Ciebie to chyba zanudzi :roll:

A wycieczki osobiste sobie daruj, na tym forum internetowe "trolle" ( :ranting: ) przymierają głodem.

Udanej aklimatyzacji życzę :*
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

wrecz przeciwnie - chetnie poczytam, z tym, ze nie interesuja mnie zadne kwestie prawne tylko typowo praktyczne :)

a wycieczke osobista zastosowalem wlasnie zeby takiego trolla wytepic, bo jak inaczej nazwiesz goscia, ktory wtrynia sie do tematu wogole nie odnoszac sie do jego tresci(potocznie spamujac?)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Leśników w pierwszej kolejności interesują aspekty prawne. Jeśli masz obowiązujące prawo w pogardzie to nie dziw się, że inni reagują tak jak Piotrek.
Dziwię się, że atakujesz starych forumowiczów. Daleko na tym nie zajedziesz.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

i co mam plakac albo przepraszac?

las jest moj i zrobie sobie z nim co chce, a jesli mi ktos kaze do tego wypelniac papierki to go w akcie protestu przeciw komuno-socjalizmowi najzwyczajniej spale

tak samo jak sobie kupie piornik, komputer, samochod, dom, zasieje zyto czy kapuste - to jest moje i w glebokim powazaniu mam zdanie innych na ten temat

jesli zas ktos nie potrafi odpowiadac na pytanie, badz nie chce to niech nic nie pisze - to jest zasada, ktora obowiazywala na cywilizowanych forach, ktore odwiedzalem w czasach kiedy "starzy forumowicze" mogli miec jeszcze problem z okresleniem lokalizacji myszki przy komputerze...

j24 a jako ze jestes kolejnym spamerem w moim poscie proponuje, zebys sobie F13 wcisnol i na dobranoc kodeks karny poczytal...

a lesnikow w pierwszej kolejnosci mysle, ze interesuje ich wyplata, jesli nie to mamy tu do czynienia z mnichami
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

Ok, przemyslalem sprawe(przegladajac forum) - czy moze znacie jakies dobre fora drwali/pracownikow tartakow?

bo widze ze tutaj informacje ograniczaja sie glownie do tego co mozna i czego nie mozna zrobic zgodnie z naszym (bez)prawem(czyli forum prawnikow) :)
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Twoja sprawa 60thplace czy postąpisz zgodnie z prawem czy będziesz miał je gdzieś. Twoja sprawa, że uważasz polskie prawo za bezprawie. Konstytucja faktycznie wskazuje, że prawo własności jest święte - ale ta sama konstytucja odsyła również do przestrzegania ustaw.
W innym wątku otrzymałeś informację, że nawet spalenie tego lasu niczego nie zmieni, bo musiał będziesz go posadzić od nowa.
Inaczej czeka Cię po prostu długa i paskudna batalia sądowa.
Naprawdę dokładnie poczytaj forum odnośnie lasów prywatnych i tego co wolno z nimi zrobić.
Powodzenia
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

skoro "Twoja sprawa 60thplace czy postąpisz zgodnie z prawem czy będziesz miał je gdzieś."

to poco "Naprawdę dokładnie poczytaj forum odnośnie lasów prywatnych i tego co wolno z nimi zrobić. "

?

to jest moja sprawa - Ciebie to nie bedzie bolalo, czy las wytne sprzedam spale, czy mnie zato beda sadzic karac czy powiesza

zauwazylem zato natretne wchrzanianie sie w interes innych osob - od tego sa fora wzajemnej adoracji (np fotka.pl - polecam)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

60thplace pisze:zauwazylem zato natretne wchrzanianie sie w interes innych osob - od tego sa fora wzajemnej adoracji
Chłopcze, szukaj szczęścia gdzie indziej. Tylko tyle Ci powiem. Zadałeś pytanie, wiele osób Ci odpowiedziało. Masz to w osobistym poważaniu tak gdzie zazwyczaj nie dochodzi światło słoneczne. Co możesz zrobić z lasem? Idź do miejscowego leśniczego on Ci powie. I dobrze Ci radzę, samowolka z wycinaniem drzew to przykra sprawa. Na tyle przykra, że zamiast wybudować osiedle to będziesz długi spłacał.
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

"Zadałeś pytanie, wiele osób Ci odpowiedziało."

wskaz jedna :)
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Zacznij czytać ze zrozumieniem.
Wiele osób odsyła Cię do tematów podobnych na forum, ale one Tobie nie pasują.

Nikt na tym forum nie poda Ci nielegalnych sposobów załatwienia sprawy.

A wchodząc do czyjegoś "mieszkania", czyli naszego forum, postaraj się dostosować do jego zasad.
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
mati21313
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mati21313 »

wszystkie opisy na temat usunięcia drzew podlegających wydziałowi ochrony środowiska [ lub podobnej instytucji ] Z WYŁĄCZENIEM LASÓW


http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... i-a_79.htm
60thplace
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 13:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: 60thplace »

Kegg

"Nikt na tym forum nie poda Ci nielegalnych sposobów załatwienia sprawy. "

o nic takiego nie prosilem i to raczej Ty masz problem z rozumieniem tekstu czytanego

specjalnie dla Ciebie wyszczegolnie pytania (to taki rodzaj zdania) w tym wypadku nieco uproszczone, odnoszace sie do tresci wczesniej

Pytanie nr 1. wyciac, przerobic i zbudowac z niego domki?

jak widac w tym pytaniu nie pytam nikogo o jakie zezwolenia i gdzie musze sie ubiegac

Pytanie nr 2. wyciac sprzedac i zakupic zupelnie inne drewno na domki?

jak widac takze w tym pytaniu nie pytam nikogo o jakie zezwolenia i gdzie musze sie ubiegac

Pytanie nr 3. czy wycinac samemu, czy zlecic to firmie?

jak widac takze w tym pytaniu nie pytam nikogo o jakie zezwolenia i gdzie musze sie ubiegac

Pytanie nr 4. kolejny problem to co zrobic z miejscem po wyrebie?


jak widac takze w tym pytaniu nie pytam nikogo o jakie zezwolenia i gdzie musze sie ubiegac

jak widac ( zakladam ze umiesz czytac i rozumies ztak prosty tekst) nikt nie odpowiedzial na zadne pytanie

dodatkowo probojesz mi wmowic, ze ktos odeslal mnie do innych tematow czyli masz mnie za debila, albo slepego, bo ja nic takiego nie widze

jedyna osoba, ktora wyrazila chec(i tylko chec) pomocy byl Glaca

mati21313 to kolejna osoba ktora odpowiada chyba na jakis inny temat, bo nie na moj raczej, chyba ze sie myle to wskaz, na ktore z moich pytan odpowiedzial

mozesz mnie nie lubic, nie chcec mi pomodz, zazdroscic ze mam las, rower, gile w nosie, cokolwiek, ale prosze nie wmawiaj mi swoich urojen psychicznych :)


"A wchodząc do czyjegoś "mieszkania", czyli naszego forum, postaraj się dostosować do jego zasad."

czyli zasada jest taka

pytajacy zadaje okreslone pytanie, a odpowiadajacy pisze i tak to co chce?

w takim razie dziekuje wszystkim, ktorzy sie wpisali za wlozony wysilek checi, oraz poswiecony czas na wpisywanie sie w moim temacie :prosze:

i nadal czekam, az moze znajdzie sie ktos, kto zrozumie pytania i zechce mi pomodz, jedonoczesnie nie wpierajac mi czegos, czego nie zrobilem( az sie boje ze zaraz o morderstwo mnie oskarzysz)
St. taksator
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 21:04
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: St. taksator »

Powyższy link dotyczy Usuwania drzew i krzewów z terenu nieruchomości!!!
"Podstawowym aktem prawnym normującym dopuszczalność i zasady usuwania z nieruchomości drzew i krzewów jest ustawa o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 roku (Dz. U. Nr 92, poz. 880, z późn. zm.). "
Sprawa, o którą chodzi w dyskusji to usunięcie drzew z terenu opisanego w ewidencji gruntów jako Ls (las) - a to juz podlega pod ustawę o lasach:
"Art. 13.
2. Zmiana lasu na użytek rolny jest dopuszczalna w przypadkach szczególnie uzasadnionych potrzeb właścicieli lasów.
3. W sprawach, o których mowa w ust. 2:
1) w stosunku do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa decyzję wydaje dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, na wniosek nadleśniczego;
2) w stosunku do lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa decyzję wydaje starosta na wniosek właściciela lasu."
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

60thplace, dyskusja strasznie jałowa jest z Tobą. Ja się wypisuje z tego tematu. See u i nie mów, że nikt Ci nie mówił jakie są konsekwencje samowolki...
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Przecież to zwykły troll.

Jałowa dyskusja.

U mnie też taki jeden cwaniakował co to nie on :) ... grzywna jaką dostał w sądzie zmieniła jego pogląd na to co może a czego nie może robić U SIEBIE.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

60thplace pisze:czy wycinac samemu, czy zlecic to firmie? mam do dyspozycji kilku pomocnikow b. mocne ciagniki rolnicze i dobra pile
Jeżeli choć jeden z pracowników to doświadczony drwal ( zapewni minimum BHP) to warto samemu pozyskać drewno. ZUL skasuje ok. 30-40 zł za 1 m3 pozyskanego drewna.
60thplace pisze:co zrobic z miejscem po wyrebie?
Skoro jest to grunt leśny, to jedyne logiczne wyjście to orka pługiem leśnym i posadzenie np ok. 8 tyś. sztuk sadzonek sosnowych na 1 ha... ( co i jak posadzic to zależy od warunków siedliskowych)
60thplace pisze:powykopywac drzewa i zasadzac na miejsce starego lasu?
Technicznie możliwe, ekonomicznie skrajnie bez sensu w przypadku 2 ha lasu.
60thplace pisze:budowa kilku domkow letniskowych w poblizu - na tej samej dzialce.
i teraz jest kilka opcji:
wyciac, przerobic i zbudowac z niego domki?
wyciac sprzedac i zakupic zupelnie inne drewno na domki?
Mam za mało danych:

- powinieneś zrobić klasyczny biznesplan.
ODPOWIEDZ