CB radio

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Przeszkadza mi nieco za krótki przewód anteny. Nie mogłem przez to położyć go tak jak pierwotnie chciałem. Antenę chciałbym zostawić ta sama ale zmienić właśnie przewód. Jakieś doświadczenia? Jaki to ma być tak w ogóle przewód i gdzie go szukac?
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

przymierzam sie do zakupu cb
czy president harry III do warte radyjko ?
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

gajowy morucha pisze:przymierzam sie do zakupu cb
czy president harry III do warte radyjko ?
nie warto
proponuję dorwać z homologacja Uniden pro 520xl , nie ma konkurencji , mimo że to z wierzchu President II ale większa moc
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Rafał i Ania pisze:proponuję dorwać z homologacja Uniden pro 520xl
A właśnie, jak jest z tą homologacją Unidena? Mam inny model, ale chcę zmienić niebawem, a że jestem zadowolony z tej marki, to bym sobie z chęcią nabył.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Sten pisze:A właśnie, jak jest z tą homologacją Unidena? Mam inny model, ale chcę zmienić niebawem, a że jestem zadowolony z tej marki, to bym sobie z chęcią nabył.
Do czasu kiedy nie przeszkadzało to producentowi radia president było ok , ale z racji że odbiornik ten sam ,ludzie myslący to cięzko było to sprzedawać , zatem trzeba było inaczej załatwić konkurenta. To tyle demagogii choć myślę że to akurat prawda.
To czego potrzebujesz do takiego radia to
Deklaracja zgodności W tym wypadku nr520/2005 którą uzyskał imorter w Laboratorium Urządzeń Telekomunikacyjnych Instytutu Łączności W-wa ul.Szachowa 1
Musi w tym dokumencie byc wymieniona Polska jako kraj z parametrami dla klasy II RTTE oraz zgodna z dyrektywami EC
na pw wysyłam Ci info gdzie takie cos mozna zdobyć
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Koleżanki i Koledzy.
Mam CB radio bodaj INTEK, do tego antenę president i... używałem tego może z pół roku.... Jak ma mi za przeproszeniem to g... przeszkadzać w słuchaniu muzyki podczas jazdy, do tego walać się po siedzeniu dla pasażera i jeszcze ciągle muszę pamiętać o zdejmowaniu anteny z dachy jak gdzieś na dłużej parkuję, pamiętać o tym, żeby w ogóle je zabierać to... dziękuję... W sumie ponad 500zł poszło w błoto na moją fanaberię z kórej i tak nie korzystam
A mandat dostałem w kilka dni po zakupie CB bo nagrali mnie nieoznakowanym...

Mam w palmtopie automapę i jest to jeśli chodzi o dotarcie do celu o wiele lepsze rozwiązanie.. Choć jak już CB radio jest to może się z nim przeproszę po bodaj trzech latach nieużywania(bo czytając ten temat przypomniało mi się, że w ogóle CB radio mam). Chociaż na dłusze trasy i w obce miasta. Zawsze warto wiedzieć gdzie korki czy gdzie co się znajduje w obcym mieście.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Radyjka używam od około 7 lat. W tym czasie zapłaciłem mandat dwa razy. Raz mnie same misiaki poduściły, jadąc za mną nieoznakowanym fiacikiem, a drugi raz nie przypuszczałem, że stacjonarny fotoradar "zdejmie mnie od tyłu". Na radyjku mówili, że jest załadowany.
Przyzwyczajenie do gadającego radyjka, grającego radia i zestawu głośnomówiącego trwało u mnie z dobre pół roku. Obecnie ten problem już nie istnieje. Słucham jednego i drugiego, do tego gadam sobie przez telefon, czasem tylko któreś z urządzonek ściszam nieco.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
jać
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2010, 20:28
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: jać »

3006hc pisze: Jak ma mi za przeproszeniem to g... przeszkadzać w słuchaniu muzyki podczas jazdy, do tego walać się po siedzeniu dla pasażera i jeszcze ciągle muszę pamiętać o zdejmowaniu anteny z dachy jak gdzieś na dłużej parkuję, pamiętać o tym, żeby w ogóle je zabierać to... dziękuję... W sumie ponad 500zł poszło w błoto na moją fanaberię z kórej i tak nie korzystam
Oj widzisz kwestia przyzwyczajenia-ja w osobówce i w terenowym mam CB. Nie przeszkadza w niczym, a wiele razy pomogło i to nie tylko jako anty misiek. Radia zamontowane więc po żadnych siedzeniach się nie wala, antena jedna na stałe druga na magnes. A jak ci się twój zestaw nie podoba to oddaj mi-będę miał na zapas :spoko:
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

jać pisze:A jak ci się twój zestaw nie podoba to oddaj mi-będę miał na zapas
No właśnie chyba się z nim przeproszę, bo od trzech lat leży w reklamówce pod szafą. I czytając ten temat przypomniałem sobie, że takie ustrojstwo mam i czemu za tą szafą wylądowało... :P
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Mi po głowie chodzi montaż na stałe w dachu. Wiecie jaki to koszt +/-?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan pisze:Mi po głowie chodzi montaż na stałe w dachu. Wiecie jaki to koszt +/-?
Śmietanku - wiertareczka, zdjęcie podsufitki i części okładzin słupka, akurat zajęcie na krótki, zimowy, sobotni dzień. Kasę oszczędzaj na imprezę o której wspomniałeś w sąsiednim wątku :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Śmietanku - wiertareczka, zdjęcie podsufitki i części okładzin słupka, akurat zajęcie na krótki, zimowy, sobotni dzień
Toż dwie lewe ręce. Do pisania i trzymania szklanki tudzież flaszki piwa nauczone. Krzywdę sobie i innym zrobić mogę. A pieniądze zaoszczędzone na odszkodowaniu akurat na fachowca starczą. ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zatem popytaj na radyjku, gdzie jest w miarę tani warsztat, a takie pewnie w pewnym oddaleniu od Wrocka znajdziesz, a im dalej, tym pewnie taniej :wink: Przynajmniej tak jest w okolicach stolnicy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Powiem krótko. Mieszkam w Krakowie. Zatem za darmo powinno być skoro jak najdalej od Wrocławia. ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170037
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan pisze:Powiem krótko. Mieszkam w Krakowie.
Kto za Tobą trafi ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Kto za Tobą trafi ...
Pewnie nikt. :) Ale możemy się na piwo ugadać. Niekoniecznie przez CB. :)
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Ja korzystam z unidena pro 520 xl z anetną sirio 145 ml i na trasie czy w terenie podgórza daje znakomicie radę. Natomiast na miasto mam antene hustler.Na miasto w sam raz. Nikt sie nie połaszczy. Sirio w mieście bardzo dużo zbiera niekoniecznie potrezbnych informacji.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

korsarz pisze:Ja korzystam z unidena pro 520 xl z anetną sirio 145 ml i na trasie czy w terenie podgórza daje znakomicie radę. Natomiast na miasto mam antene hustler.Na miasto w sam raz. Nikt sie nie połaszczy. Sirio w mieście bardzo dużo zbiera niekoniecznie potrezbnych informacji.
a zgadza się i dlatego w tym porządnym radyjku zagłuszanie szumów jest manualne gałeczką :D
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Śmietan pisze:Mi po głowie chodzi montaż na stałe w dachu. Wiecie jaki to koszt +/-?
tak na Tip top żeby potem nie ciekło to ok 100pln.jak już będziesz to robił to zahacz o fachmana który ustali ci to miejsce montażu(na aucie) bo to też nie jest bez znaczenia
Awatar użytkownika
ejus
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:32
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Post autor: ejus »

Ja polecam Maxon CM70. Używam go i jak na swoją cenę (ok. 300 zł) spisuje się bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ