CB radio

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jać
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2010, 20:28
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: jać »

Śmietan pisze: Powiedz mi jak się zachowuje? Szukam utwierdzenia, że nie utopiłem kasy. Mam identyczną.
Wiadomo ze ML-ka to to nie jest ale za tą kasę i w swej długości jest moim zdaniem ok. Zasięg przy dobrych wiatrach tak w okolicach 8 km-wystarczy jako anty misiek na trasę. Na Alledrogo można kupić Sirio od razu z większym magnesem bo standardowe(chyba 9 cm) są jednak troszku małe i można faktycznie przy wietrze albo mijanką z TIR-em ją stracić. Jeżdżę z nią już ze 4 lata i nic przy niej nie robiłem. Do lasu wiadomo że lipa bo nawet dobry magnes nie wytrzyma np. dębowego konara :) . Ogólnie jestem zadowolony i gdybym miał kupować magnesówkę to taką samą albo jakąś ML-ke ze sporym magnesem.
A co do samochodów z yanosik.pl to mają nie aktualne dane bo wiem że jeżdżą też inne autka :D
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

jać, czyli mówisz, że mimo wszystko ML lepsza? ale cały czas mówimy o Sirio czy mówisz też o Presidencie ML?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan - dręczycielu :D - nabyłeś bacik? Nabyłeś. Przetestuj i za parę dni sprawozdaj. Podobnie jak przedmówcy uważam, że jak bat jest na magnes, to co najmniej 12,5 cm. Trzyma się przy prędkościach nieco większych od dozwolonych (autostrada) i nic go nie zwiewa z dachu, nawet wyprzedzany konwój TIR-ów. Ba w lesie też gałęzie mojego nie strącają z dachu. Pewnie ładnie się gnie plastycznie :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
jać
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2010, 20:28
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: jać »

Wiadomo że ML-ka jest lepsza. Tu jak i przy paru innych rzeczach długość ma znaczenie :) .
ML-ka ma 145 cm a AS 100 cm więc będzie miała lepsze osiągi. Co do Presidenta to nie szalał bym z zakupem ML-ki bo koszty o niebo większe a jakość i osiągi ponoć porównywalne z Sirio albo Midlandem które są dużo tańsze -więc po co przepłacać. Masz tu jak Cie interesuje ranking anten na cb-forum
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=96
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Sten pisze:Śmietan - dręczycielu :D - nabyłeś bacik?
Nabyłem. Kupiłem Sirio AS-100. Na magnesie 12,5. Póki co trzyma, ale ja człowiek strachliwy i bojam się, że odpadnie przy 70. :P
jać pisze:Masz tu jak Cie interesuje ranking anten na cb-forum
5 miejsce na 10 całkiem nieźle. :)
jać pisze:ML-ka ma 145 cm a AS 100 cm więc będzie miała lepsze osiągi.
Że jest dłuższa to wiem, ale nie wiedziałem jak z osiągami. :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan pisze:le ja człowiek strachliwy i bojam się, że odpadnie przy 70. :P
To może tak nie szalej na drodze ... :P
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

To może tak nie szalej na drodze ... :P
Ogólnie staram się jeździć przepisowo... :)

BTW: Jak dziś dostanę części to zaprezentuję Wam niebawem jak upchałem CB w swojej Karolinie. ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:To może tak nie szalej na drodze ... :P
Śmietan pisze:Ogólnie staram się jeździć przepisowo... :)
Ja też. Ale jak się ma duże auto z prawie dwustu konnym silnikiem to trudno coś takiego upilnować. No i nie jest dla niego zdrowe, cały czas na "dwójce" pomykać :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:Ja też. Ale jak się ma duże auto z prawie dwustu konnym silnikiem to trudno coś takiego upilnować. No i nie jest dla niego zdrowe, cały czas na "dwójce" pomykać :lol:
Heh... pomarzyć. Moja srebrna strzała ma całe 72 konie. :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Test z "Motoru" dla Śmietana:


Obrazek
Obrazek
borowiak

Post autor: borowiak »

Śmietan pisze:Póki co trzyma, ale ja człowiek strachliwy i bojam się, że odpadnie przy 70. :P
Mam podobną antenę, wytrzymała dzisiaj 170 km/godz :wink:
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

borowiak pisze:Test z "Motoru" dla Śmietana:
Dzięki. Szerokości. ;)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Ok. Radio zamontowane na stałe. Antena zestrojona (nigdy więcej nie każcie mi tego robić). Efekt? O niebo lepszy odbiór i nadawanie. :) Samo ściągnięcie gumowej podkładki pod antenę dało spadek wskaźnika SWR o 0,5. :)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Moi drodzy czy ma jakikolwiek sens stosowania filtrów takich chociażby jak ten: http://allegro.pl/filtr-przeciwzaklocen ... 44183.html
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Śmietan pisze:
Glaca pisze:Warto podpinać CB prosto do aku dodatkowymi przewodami.
To za dużo dłubania jak dla mnie. ;)
:wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:Moi drodzy czy ma jakikolwiek sens stosowania filtrów takich chociażby jak ten
Obecnie chyba już nie. Stosowanie takich kondensatorów "odkłócajacych", moim zdaniem, miało sens w dobie "Syrenek" i "Warszaw", które z układu zapłonowego oraz prądnicy "siały" zakłóceniami jak piaskarka piachem. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:Obecnie chyba już nie. Stosowanie takich kondensatorów "odkłócajacych", moim zdaniem, miało sens w dobie "Syrenek" i "Warszaw", które z układu zapłonowego oraz prądnicy "siały" zakłóceniami jak piaskarka piachem. :)
Jak mam załączony zapłon radyjko działa całkiem miło. Jak tylko odpalę pojawiają się szumy i muszę bardziej skręcić szumy. To może ma sens? Aha mam diesla.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:To może ma sens? Aha mam diesla.
To sprawdź. Osiem złotych nie majątek, kup, załóż i powiedz czy pomogło.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:To sprawdź. Osiem złotych nie majątek, kup, załóż i powiedz czy pomogło.
Też prawda. ;)
Awatar użytkownika
Dyziek
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 18:31
Lokalizacja: Tajno Stare

Post autor: Dyziek »

Z własnego doświadczenia wiem, że takie filtry się nie sprawdzają. Podstawą w naszej instalacji powinno być poprowadzenie prądu z samego akumulatora oraz montaż anteny na stałe oraz porządne zmasowanie jej do karoserii auta. Można też zainwestować w kabel antenowy dobrej jakości Rg-58 bądź H-155. Poza tym dużo zależy od naszego zestawu. Obecne radiotelefony typu alan 101 itp bardzo lubią zbierać wszelakiego rodzaju śmieci. Do tego antenki takie jak hustler, wilson czy seria 18-244 - też zbierają wszelkie barachło. Jak ktoś wymaga żeby miał ciszę i brak zakłóceń to polecam zestaw składający się ze starego Presidenta Herberta I bądź Alana 28 czy też Alana 18 i do tego antenkę np Gamma 90. Sam mam taki zestaw bo cenię sobie cisze w aucie ;) Poza tym wszystkich zakłóceń nie da się wykluczyć- w obecnych czasach bardzo dużo sprzętu sieje zakłóceniami- faksy, komputery, wszelkie przetwornice w tych sprzętach, linie wysokiego napięcia, aparatura szpitali itp. Poza tym w naszych samochodach jest sporo gratów będących przyczyną jazgotu radia. Aparatura silnika common rail, silniczki spryskiwaczy, wycieraczki- jest tego trochę.
Świat zobaczył w Ziarenku Piasku
Niebo w Dzikiej Roślinie
Nieskończoność uchwycił w ręku
A Wieczność w godzinie.
ODPOWIEDZ