CB radio

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

CB radio

Post autor: Domator »

Żona chce mieć w swoim aucie CB, w związku z tym mam pytanie, jakie polecacie, mam już zamontowane radio Uniden 510 i Alan 110, problem polega na tym, że są to tanie radia bez filtrów zakłóceniowych, chciałbym nabyć jakieś "ciche", czy możecie coś polecić?
Obrazek
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

a ja mam Uniden 520 i nie narzekam. Jest w nim filtr anl i jak dla mnie w zupełności wystarczy. Do tego antena Lemm obowiązkowo ze stałym mocowaniem zamiast magnesu
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Miałem ,,cobre19+,, -polecam.Jest tylko jeden warunek.Solidny tuning u poleconego fachowca.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

SZCZEPAN pisze:Solidny tuning u poleconego fachowca.
To znaczy ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

domator pisze:mam już zamontowane radio Uniden 510
Używam tego radyjka już jakiś czas i jestem zadowolony, zakłocenia niezmiernie rzadko daje się słyszeć. To jak mi się zdaje też od zestrojenia radia z anteną zależy. Fakt, że jak zacząłem używać CB, to radio musiałem mieć wyłączone. Teraz jedno i drugie pracuje, a jeszcze bez wyciszania tychże przez komórkę pogadam - ze słuchaweczką w uchu. Lubię tego Unidenka ze względu na prostotę.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

SZCZEPAN, Cobry to się nadają pod koło samochodu włożyć :P
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Sten pisze:To jak mi się zdaje też od zestrojenia radia z anteną zależy
Zestrojone mam w porządku, radio samochodowe nie przeszkada, gorzej z silniczkiem dmuchawy itp :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
bupalus
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 lut 2007, 13:59
Lokalizacja: ...

Post autor: bupalus »

Żona używa President Harry II i po dobrym dostrojeniu bez trzasków spokojna odległość odbioru to 7-9 km. Antena 1m na magnes. Antena pozostawiona na stałe daje znać że w środku jest radio i warto po nie sięgnąć. Miałem już taką przygodę i teraz wolę chować, choć odbiór ze stałej byłby lepszy. Polecam to radio, to już drugie takie same w użytku, bo złodziejom też pasowało.Najlepsza rekomendacja - 0 mandatów przy przebiegu rocznym ponad 30tyś km
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

bupalus pisze:Najlepsza rekomendacja - 0 mandatów przy przebiegu rocznym ponad 30tyś km
E tam... moja żona bez CB od momentu uzyskania prawa jazdy (15 lat) mandatu nie zapłaciła, a jeździ minimum 18 tys km rocznie :wink: :mg:
Obrazek
Kapik
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:22
Lokalizacja: jeszcze nie wiem

Post autor: Kapik »

dobra masa anteny z odpowiednim usytuowaniem (nie za autem jak np.tylna klapa czy przy silniczku wycieraczek) i dobre zestrojenie anteny z radyjkiem zapewni sprawne działanie nawet przy alanie 100
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

kolego powiem Ci, że radio to subiektywne też odczucia. Ja mam Alana 78 plus president hary II i intek 110 plus i najbardziej lubie jeździć z intekiem. A najgorzej z presidentem. i to przy tych samych antenach zestrojnych na 1,05. a na marginesie dodam że intek jest najtańszy. Co do antem to też zależy. Na początku po naczytaniu się mądrych ksiażek i artykułów dziura w dachu i natena Colorado 1200 2,02 metra!-teraz wiem że to toalna durnota. Antena długa dobry zasięg ok ale po co Ci słyszeć co sie dzieje 10-13 km dalej? (poza tym jest problem wjechać w jakikolwk niski parking np w centrum handlowym a o lesie to już nie wspomnę). Jak usłyszysz 4-5 km to nic to nie zmienia. Antena dobra jest droga i postaw auto gdzieś w mieście - jak wrócisz już jej nie będzie. A a każdym razem ściągać i zakładać bezsens. To samo z radiem tanie mniej atrakcyjne dla złodzieji. Teraz używam anten Magnesowych 1 metr nie dłuższe. Łatwo zdemontować nie trzeba wiercić dziur w blachach a i tak wszystko sie wie co na drodze sie dzieje i szumów nie ma. Dobrą i tanią anteną jest Hustler. musisz kolego zdecydować gdzie jeżdzisz gdzie zostawiasz auto i jaki chcesz mieć zasięg.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

domator pisze:moja żona bez CB od momentu uzyskania prawa jazdy
Ja też jestem szczęściarz - 30 lat prawka i pierwszy mandat oraz punkty dostałem teraz w styczniu, za "dzwona" z domem sąsiada :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

domator pisze:To znaczy ?
Wszystko co zechcesz.Po,, tuningu,,[specjalne ukłony dla SETNEGO]osobiście wiozłem ją do homologacji w PARze[chyba tak to się zwało] Zaznaczam ,że przygode z cb zakończyłem jakiś czas temu i nie siedzę w nowościach.
xhardcorex pisze:Cobry to się nadają pod koło samochodu włożyć
Twoja wola .Z mojej na bazowej gadałem bez problemu z wozakami 15 km zza góry i przyjacółmi z 25 km po równinie.W mobilku też hulała ok.Do tej pory śmiga jako wyposażenie dłużycowego Volvo.Tyle.Aaa! ósemeczki. :D
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Mam Cobrę i jak najszybciej uciekać.Z tych tanich i najtańszych to nie warto, zakłucenia, szumy mała możliwość ustawień.Najlepsze są te ze średniego pułapu cenowego, nie za tanie- czytaj g..., nie za drogie- czytaj po co ci drogie.
Antena na magnes=porysowany dach, czasem lubi spaść i potłuc szybę :? Wystarczy 60cm, a zasięg koło 10km jest wystarczający.
Najlepsza na stałę z motylkiem- możesz schować ją bo anteny to artykuł pierwszej potrzeby na postoju, warto też zakrywać radyjko, ze względu na to,że nawet kiedy masz solidnie i na stałe zamocowane to kusi, żeby zbić szybę i niepotrzebne koszty.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nasz wszytkich wspólny znajomy :wink: zapytuje się co Wy na ten model? Cobra 3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

osobiście bardziej doradzałbym ci Inteka 110 plus
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Nasz wszytkich wspólny znajomy :wink: zapytuje się co Wy na ten model? Cobra 3
Mam ją i nie polecam. Jak na takie pierwsze początki z CB połasiłem się ceną, ale są szumy, nie ma dobrej jakości dźwięku. Do tego mam antenę 60cm. Zasięg 8-10km mam tak mniej więcej.
Na podstawowe funkcje pomaga, jednak często zdarza się, że niewyraźnie słychać rozmówców.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

160zł w sklepie za Cobrę III chcą. Podejrzana cena.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Jarek pisze:160zł w sklepie za Cobrę III chcą. Podejrzana cena.
Podejrzana to nie, wszędzie Cobra, ten model kosztuje 15-160 zł.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Cholerka... sam chce kupić CB, to mi teraz namieszaliście straszliwie...
ODPOWIEDZ