Terenówki made in China już w Polsce

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Terenówki made in China już w Polsce

Post autor: Domator »

Już wkrótce będą do nabycia w Polsce terenówki rodem z Chin, jak potoczy się ich historia. Okaże się.
Poniżej zapowiedzi:
http://www.autocentrum.pl/go/338__Teren ... 20679.html
http://www.polskatimes.pl/pieniadze/628 ... ,id,t.html

I trochę opisów modeli :
Gonow GX6
http://www.china-automobile.pl/index.ph ... &Itemid=54

Shunaghuan CEO
http://www.china-automobile.pl/index.ph ... &Itemid=41

Jonway UFO
http://www.china-automobile.pl/index.ph ... &Itemid=42
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jakoś nie mam zaufania do chińskich produktów. Poczynając od koszulek na autach kończąc. W zasadzie to jedyne co uznaję za markowy i wysokiej jakości produkt chiński to są lotki do badmintona i piłeczki pingpongowe...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak mi się zdaje, cena będzie głównym kryterium wyboru. Pytanie tylko, czy warto oszczędzać przy kupnie, a potem dopłacać do serwisu. Podobnie jak Piotrek, jakoś nie mam zaufania do chińszczyzny, no może z wyjątkiem kuchni chińskiej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Nie mam zaufania do tego typu urządzeń. Tym bardziej samochód- czytaj urządzenie do zabijania.
Widziałem jak rozbierano chińskie samochody na części w celu weryfikacji w Niemczech.
Koła odkręcano rękoma, klucze były zbędne, a wiele rzeczy było tak "cheftnięte".
To co zobaczyłem to się wystraszyłem.
No i swoją drogą najbardziej splagiatowane samochody.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

UFO z wyglądu całkiem niczego.Jaka cena ? Tylko żeby nie pachniało chininom ! :lol:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
borowiak

Post autor: borowiak »

Coś o chińskich wzorcach do tematu .....
http://www.chinacarforums.com/china_car ... r_suv.html
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A ja zgaduję, że już niedługo będzie ich całkiem sporo. :shock:
Przypatrzcie się dobrze kupując markowy produkt, gdzie był wyprodukowany. Cały świat produkuje w Chinach i nie ma już odwrotu. Jeszcze kilka lat i Chińczycy przykryją nas czapkami. :lol:
Lasy Państwowe-A family company
borowiak

Post autor: borowiak »

Ferguson pisze:Przypatrzcie się dobrze kupując markowy produkt, gdzie był wyprodukowany. Cały świat produkuje w Chinach i nie ma już odwrotu.
Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości :wink:
Ferguson pisze:Jeszcze kilka lat i Chińczycy przykryją nas czapkami. :lol:
Patrz wyżej :mg:
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Ferguson pisze: Cały świat produkuje w Chinach i nie ma już odwrotu. J:lol:
Nie cały, bo Chińczycy już b.dużo zlecają do produkcji w Afryce i najbiedniejszych krajach Azji.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Namor pisze:Chińczycy już b.dużo zlecają do produkcji w Afryce i najbiedniejszych krajach Azji.
Chiny są największym właścicielem gruntów w Afryce i wielu biednych krajach Azji. Dzierżawią ziemię od rządów tych krajów w celach rolnych i przemysłowych. Tyra tam miejscowa ludność za marne grosze ale produkt powstaje na terytorium Chin wiec nie ma problemów eksportowo/importowych. Tania siła robocza sprowadzona do Chin bez potrzeby przesiedlania kogokolwiek. Niezły patent.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

No i Afryka zaczyna się buntować, a Ameryka Pd. co raz bardziej uważa na interesy Chińczyków na południu.
Awatar użytkownika
Cordoba_2004
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: aha

Post autor: Cordoba_2004 »

Będą równie dobre jak inne Kia Hiundai , bedzie to samo co ze skuterami na początku strasznie marna jakość z czasem poprawią do pewnego poziomu i ludzie będą kupować, zreszta wyobraźmy sobie w samochodach taką sytuację jak w świecie skuterowym
skuter dobrej marki 7-8 tys
chińczyk 2 tys
Jeśli będzie taka różnica w samochodach to........bo moim zdaniem wielu się skusi.. sam będę jednym z pierwszych....
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Cordoba_2004 pisze:moim zdaniem wielu się skusi.. sam będę jednym z pierwszych....
Najpierw niech poprawią wyniki testów zderzeniowych..... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cordoba_2004
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: aha

Post autor: Cordoba_2004 »

Myślę że tak wielkie koncerny chińskie pomyślały o wszystkich a właściwie Europejscy Inżynierowie tam pracujący
Elwood

Post autor: Elwood »

Jak Kazimierz Nowak pomykał przez Afrykę rowerem w latach trzydziestych ubiegłego wieku pisał o tandecie japońskiej zalewającej lokalny rynek. M.in. o materiałach, które rozpadały się po pierwszym praniu.
Nissan, za nim stał się uznaną marką, zwał się wcześniej Datsun i był w USA synonimem największego badziewia, jak Yugo. Lee Iacocca odchodząc z Forda zauważył, że już jako Nissan Japończycy stawiając na jakość zeszli do 3 usterek skrzyń biegów na wyprodukowane 10000 szt. W GM było 6 na 100 w tym czasie.
Podobnie jest z Chińczykami. Co prawda w Azji w ogóle nie dbają o jakość i pokutują tam znane nam stwierdzenia - Ot, kitajska robota - ale w Europie czy Stanach wygląda to już dużo lepiej.
Wydaje mi się więc, że to tylko kwestia czasu, kiedy kitajska samochodowa robota przestanie być dupna. Tak jak to było z koreańskimi koncernami KIA i HYUNDAI.
Awatar użytkownika
Cordoba_2004
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: aha

Post autor: Cordoba_2004 »

Dokładnie tak jak piszesz.
Widać to na przykładzie skuterów chińskich, jeśli ktoś siedzi w temacie to wie...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Nissan się poprawił kiedy wszedł w kooperację i know-how z Renault.
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Chińczycy mają potencjał do zrobienia praktycznie wszystkiego na najwyższym poziomie, tylko musi się im to opłacać.
Awatar użytkownika
Cordoba_2004
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: aha

Post autor: Cordoba_2004 »

Tak włąsnie a wyobraźmy sobie sytuację , że nie ma tanich skuterów i innych chińskich akcesoriów przeszło połowa posiadaczy ich by ich nie miała ze względów finansowych
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

maverick pisze:Nissan się poprawił kiedy wszedł w kooperację i know-how z Renault.
A czy to czasem nie Renault piszczało za Nissanem w celu poprawy jakości swojej badziewnej i psującej się cały czas elektroniki? przecież w tej chwili Europa i Ameryka są w tyle o 1 epokę w tej dziedzinie jeżeli chodzi o tę część użytkową w samochodach za Japończykami. KIA i HUNDAI po prostu mądrze kooperowały i teraz są markami liczącymi się na rynku. Sami Japończycy sobie w brody plują, że do tego doprowadzili.
ODPOWIEDZ