Portal Korporacyjny LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

w marcu mają być już pierwsze szkolenia a premiera dla użytkowników w maju bodajże. Wsszystko jest opisane na forum wsparcia dla PK
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Jest niestety :? Zobaczymy już po 15 lutego co się będzie działo ...

Już widzę jak CILP moją stronę w dwóch językach przeniesie ;) Oby.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

to zależy jeszcze jak masz zrobione te jezyki
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Strona zbudowana jest z artykułów dwujęzycznych. Ciężko będzie to przenieść jak sądzę.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

Z tego co wiem to ZILP rozmawiał z fachowcami którzy przenosili już strony z Liferay'a na Plone. Dodatkowo to czego nie da się przenieść z automatu zostanie przekopiowane ręcznie. Pod Plona przecież też można wrzucić komponent pozwalający na wielojęzyczność tego CMSa.
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

OjciecMocyMroku pisze:Strona zbudowana jest z artykułów dwujęzycznych
Ojciec, prać?
Trochę wiary.. Ja szczerze mówiąc też mocno sceptycznie do tego wszystkiego podchodzę. Ale.. dajmy im szansę.. :wink: Póki co, bardzo mnie bawi odbijanie piłeczki w komentarzach w SZBM na temat niedziałającego Portalu. Podglądacie to? 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

no np teraz nie działa... - PK oczywiście

Ja mam osobiście kilka takich spostrzeżeń w tym temacie i gdybym ja był za to odpowiedzialny najpierw tak bym sobie pomyślał:

Lasy tworząc PK trochę za szybko wzięły się za realizacje projektu i jak zwykle nie od tej strony.

Po co nam zabawa we własny hosting? Jaka inne firma tego typu bierze się za takie rozwiązania?

Jak można najpierw kupować sprzęt a potem myśleć dopiero o własnym data center bo na razie to sprzęt upchnie się w jakiejś sali w biurowcu.

Dobierając platforme pod PK postawił bym na coś po pierwsze prostego stabilnego o nie wielkich wymaganiach, po drugie w miarę powszechnego z rozbudowaną pomocą i dokumentacją skoro już podjęto decyzję że sami się tym będziemy zajmować.

Kolejna sprawa to interfejs administracyjny przemyślany do obsługi przez zwykłego użytkownika komputera

Dopracowany atrakcyjny layout z ciekawą grafiką w podstawowej wersji a nie w momencie jak co bardziej obrotni administratorzy go uatrakcyjnią

Trochę mniej możliwości dla redaktorów na poziomie nadleśnictwa aby te strony faktycznie stanowiły jednolity PK a nie wolną amerykankę na wspólnym oprogramowaniu.

Skoro już się podjęliśmy w pełni administrować własną stronę i ma ona być naszą wizytówką to nie może ona działać w godzinach otwarcia nadleśnictwa czyli od 7-15 tak jak to ma coraz częściej miejsce w ostatnich tygodniach

...

jest tego jeszcze trochę ale to są tylko moje prywatne przemyślenia...
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

isopyrum pisze:dajmy im szansę..
Przecież napisałem, że czekam :P. Ciężko jednak będzie i moje sceptyczne podejście jest chyba zrozumiałe z punktu widzenia takiego jak Twój, Piątka czy mój. Mam nadzieję, że pójdzie gładko tym razem i to co obiecują pracownicy CILP stanie się rzeczywistością. Chciałbym tak samo jak Ty.

Ja tam lubię ten PK mimo wszystko i czuję się za swoją działkę w nim odpowiedzialny. To jak wygląda strona kosztowało wiele wiele pracy i szkoda by mi bardzo było gdybym coś po roku zmagań i pracy poszło na marne.
isopyrum pisze:Podglądacie to?
Ja czasami zerkam (ostatnio częściej niestety i w kilka nowych działów - też niestety) ale wcale mnie to jednak chyba nie bawi i szukam jakiegoś innego określenia ale nie wiem sam jak zamieszanie nazwać. To dotyczy ponad 400 stron, które miały pięknie wyglądać i działać, a szczególnie tego drugiego nie mamy zapewnionego. Sądzę, że ta nowa kategoria w SZBM to przyspieszy zmiany które nas czekają.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

kocham_LP pisze:no np teraz nie działa... - PK oczywiście
No oczywiście, że nie działa. Dla mnie taka sytuacja w weekendy to już normalność :(
kocham_LP pisze:ma ona być naszą wizytówką to nie może ona działać w godzinach otwarcia nadleśnictwa czyli od 7-15 tak jak to ma coraz częściej miejsce w ostatnich tygodniach
Mam wrażenie, że w ostatnich tygodniach to działa dopiero po 7.30 jak dłubną w ZILP bo od 7 to z pewnością jutro się wejść na strony WSZYSTKICH NADLEŚNICTW nie da. Idziemy o zakład :?:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

Mam wrażenie, że w ostatnich tygodniach to działa dopiero po 7.30 jak dłubną w ZILP bo od 7 to z pewnością jutro się wejść na strony WSZYSTKICH NADLEŚNICTW nie da. Idziemy o zakład :?:
No fakt na 7 do pracy, najpierw czajnik i kawka, potem mały reset lub reboot i tak na 7.30 już wszystko jest na równych nogach...
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kocham_LP pisze:jest tego jeszcze trochę ale to są tylko moje prywatne przemyślenia...
Robert, nawet nie wiesz na ile zgodne z moimi! Tyle, że obaj mamy raczej niewielkie możliwości oddziaływania oraz nie znamy tak naprawdę realiów w jakich poruszają się ci, którzy takowe możliwości mają...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

Piotrek pisze:nie znamy tak naprawdę realiów w jakich poruszają się ci, którzy takowe możliwości mają...
Czasem zastanawiam się czy oni nie żyją przypadkiem we własnym świecie....
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
ODPOWIEDZ