Portal Korporacyjny LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Panie Danielu,
czy zmiany na stronach LP zaowocują jednolitością tychże? W sensie tych samych informacji, i takiej samej nawigacji ? W czyjej gestii leży ta kwestia - nadleśniczych, dyrektorów czy DGLP? Dyr. Pigan twierdzi, że dążyć będzie do wycofania serwerów (i jak mniemam administratorów) z nadleśnictw. Czy będzie miało to wpływ na "aktualność" i poprawność danych na stronach nadleśnictw?
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Pan Daniel już ponoć w DGLP nie pracuje.
Portal mu się znudził, czy jak?

A pozwólcie, że ja tylko westchnę, bo Portal Korporacyjny, w którego naprawdę sporo znoju i wieczornych godzin wpompowałam to, jak to mówi mój młodszy brat - kompletna masakra.
I szczerze uważam, że wstydem jest to, co się na stronach www nadleśnictw dzieje. Pomijając fakt, że są fatalnie spozycjonowane i google wysiadają.
I wstyd mi nawet za swoją stronę ale Portal działa tak denerwująco (albo w ogóle nie działa), że nie mam siły nad nim pracować.
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

isopyrum pisze:Pomijając fakt, że są fatalnie spozycjonowane i google wysiadają.
I wstyd mi nawet za swoją stronę ale Portal działa tak denerwująco (albo w ogóle nie działa), że nie mam siły nad nim pracować.
W pełni się z Tobą zgadzam!!!
A tak na marginesie: w chwili gdy to piszę nie działają serwisy www 11 RDLPów. Czytaj: portal leży. Działa tylko: Gdańsk, Kraków, Olsztyn, Szczecinek, Wrocław i Poznań.

A przetargi... :?:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

isopyrum pisze:Pan Daniel już ponoć w DGLP nie pracuje.
Owszem to prawda. Daniel zakończył pracę w LP z dniem 31 października.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Barneej pisze:Dyr. Pigan twierdzi, że dążyć będzie do wycofania serwerów (i jak mniemam administratorów) z nadleśnictw. Czy będzie miało to wpływ na "aktualność" i poprawność danych na stronach nadleśnictw?
Nijak się ma jedno do drugiego. Serwery w n-ctwach to wyłącznie bazy i programy SILP. Serwery internetowe to zupełnie inna bajka i gdzie indziej usytuowana.
Aktualność i poprawność danych na stronach nadleśnictw można uzyskać jedynie poprzez zatrudnienie pracowników do prowadzenia owych stron a nie prowadzenie stron poprzez doklejanie obowiązków istniejącym pracownikom.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Piotrek pisze:Aktualność i poprawność danych na stronach nadleśnictw można uzyskać jedynie poprzez zatrudnienie pracowników do prowadzenia owych stron a nie prowadzenie stron poprzez doklejanie obowiązków istniejącym pracownikom.
Pięknie powiedziane.

Tylko ja się zaraz zapytam,czy na pewno potrzebne są nam osobne strony dla każdego nadleśnictwa? Czy nie wystarczy jedna administrowana z poziomu regionalnej? Wkładam może trochę przysłowiowy kij w mrowisko (bo swoją stronę bardzo lubię). Tylko czy nie lepiej jest mieć jedną profesjonalną stronę www niż 426 amatorskich (Przepraszam jeśli obrażę któregoś z adminów www)? :wink:
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

isopyrum pisze:Tylko ja się zaraz zapytam,czy na pewno potrzebne są nam osobne strony dla każdego nadleśnictwa? Czy nie wystarczy jedna administrowana z poziomu regionalnej?
Oczywiście, że należy mieć strony odrębne dla każdego Nadleśnictwa. Każde n-ctwo ma swoje cechy odrębne. Jedno jest bardziej "przyjazne turystyce" inne znów wędkarzom. Każde (oprócz wspólnych dla lasów) boryka się z odmiennymi problemami. Każde inaczej ma rozwiązaną współpracę z lokalnymi władzami i lokalną społecznością. A głównie dla osób spoza lasów są strony w sieci.
Jedna administrowana na poziomie rd będzie nadal nieaktualna - czas potrzebny na zebranie nowości i aktualizację danych z podległych nadleśnictw może być trochę krótki. No chyba, że posadzimy przy tym w rd więcej niż jedną osobę...
isopyrum pisze:Tylko czy nie lepiej jest mieć jedną profesjonalną stronę www niż 426 amatorskich
Nie będą to strony amatorskie jeśli zatrudnimy do tego odrębnych ludzi a nie tak jak teraz "doczepimy" aktualizacje działu pani Halince (tu przepraszam z góry panie Halinki, niektóre z nich radzą sobie dzielnie!).
Oczywiście mam na myśli jeden, scentralizowany system CMS, żeby każda strona nie była "od Sasa do Lasa".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Piotrek pisze:jeśli zatrudnimy do tego odrębnych ludzi a nie tak jak teraz "doczepimy" aktualizacje działu pani Halince
czy na pełnym etacie i zajmujących się tylko tym?
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

isopyrum pisze:czy na pełnym etacie i zajmujących się tylko tym?
Może nie na pełnym etacie ale tylko tym.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Dla mnie to, co się dzieje z portalem, to katastrofa i wstyd. Strony nie działają i trwa to nie tydzień czy dwa, ale już od kilku miesięcy w przypadku niektórych rdlp. Przecież LP to nie jest czyjaś prywatna firemka tylko wielka instytucja administrująca majątkiem narodowym i powinna być DOSTĘPNA dla ludzi - przede wszystkim musi być dostęp do stron nadleśnictw dla każdego, kto potrzebuje informacji. Że nie wspomnę o przetargach.
A potem się dziwimy że odbiór społeczny pracy leśników jest "mało entuzjastyczny". Choć nie, co ja mówię-przecież cała Europa nam zazdrości :cry:
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nie narzekaj, nie jest aż tak źle, wiele stron działa dobrze, większość ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

gryzelda pisze:to, co się dzieje z portalem, to katastrofa i wstyd
Obserwuję tą dyskusję i miałem nie wtrącać swoich trzech groszy ale jednak... Przyznaję, że mi też jest wstyd i bardzo szkoda, że PK działa w ten sposób. Katastrofą tego bym nie nazwał ale puszczeniem czegoś niedokończonego na żywioł już owszem. Działa to jak chce i kiedy i nie jest to wcale przesada. Mam już tego dość jak każdy z adminów stron Portalu Korporacyjnego LP (nie dotyczy tych co nic nie robią na swoich stronach oczywiście). Mam nadzieję, że uda się coś wspólnie poprawić i wkrótce będzie lepiej - nie zmarnuję teraz tego co przeszedłem z tą stroną. To tyle o PK bo znów ciśnienie sobie podnoszę. Z jednego się tylko cieszę - ale o tym nie powiem głośno na forum bo by mu się jeszcze przykro zrobiło ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

OjciecMocyMroku pisze:Z jednego się tylko cieszę - ale o tym nie powiem głośno na forum bo by mu się jeszcze przykro zrobiło ;)
Tak? Rozwiń proszę myśl :P
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Hehe 8) Przecież już w LP nie pracuje i w tym temacie się nie odzywa ;) Pomyślałeś Jarku chyba o kimś innym niż ja miałem na myśli :twisted:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Sylvia
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1181
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 09:41
Lokalizacja: Que?

Post autor: Sylvia »

isopyrum pisze:czy na pewno potrzebne są nam osobne strony dla każdego nadleśnictwa? Czy nie wystarczy jedna administrowana z poziomu regionalnej?
Uważam, że każde nadleśnictwo powinno mieć swoją stronę i to taką "dla ludzi z zewnątrz", przede wszystkim z konkretnymi informacjami praktycznymi: cenami opału, sadzonek, biwaków, campingów, dla wędkarzy, adresami azyli dla zwierząt itp. Ludzie często pytają, gdzie można rozpalić ognisko, gdzie zrobić grilla, gdzie się rozbić pod namiotem, albo co zrobić ze znalezionym rannym ptakiem, itp.
Można oczywiście się chwalić akcjami ppoż. i edukacją :wink: , ale ludzie szukają potrzebnych informacji przede wszystkim.
Zdrowy rozsądek i do przodu.
Związki na Powązki.
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Sybil Fawlty pisze:Uważam, że każde nadleśnictwo powinno mieć swoją stronę i to taką "dla ludzi z zewnątrz", przede wszystkim z konkretnymi informacjami praktycznymi: cenami opału, sadzonek, biwaków, campingów, dla wędkarzy, adresami azyli dla zwierząt itp.
NO i bardzo się z Waszego zdania cieszę, bo ja też chciałabym tworzyć swoją stronę dalej.
Jedynie, żeby warunki były lepsze.

Widziałam dziś, że na systemie zgłaszania błędów i modyfikacji pojawiło się kilka wpisów na temat niedziałającego Portalu. Sama dorzuciłam swój kamyczek :wink:
Wam też radzę, jeśli macie problemy.
Najbardziej bawi mnie jednak, iż były główny administrator Portalu teraz każe ZILPowi "zając się sprawą". :lol: Przepraszam ale jak to dziś czytałam - to się uśmiechnęłam w duchu, bo jakaś taka ironia to losu chyba.
No i przepraszam byłego głównego administratora Portalu za zgryźliwość. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Sybil Fawlty pisze:Uważam, że każde nadleśnictwo powinno mieć swoją stronę i to taką "dla ludzi z zewnątrz", przede wszystkim z konkretnymi informacjami praktycznymi: cenami opału, sadzonek, biwaków, campingów, dla wędkarzy, adresami azyli dla zwierząt itp.(...)

Święte słowa :prosze:

Powinniśmy być lepsi od informacji turystycznej, której to tak naprawdę w naszych gminach nie ma...
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Problem jest w tym, że nie ma jasnospecyzowanych reguł co powinno, co musi a czego nie wolno dać na stronie. Dodatkowo wg. mnie powinna być sztywna rama strony każdego nadleśnictwa - czyli czy wejdę na strone N-ctwa X czy Y to to wzór jest ten sam (tylko treść inna). Próbowałem to jakos ustalic z RDLP ale jak na razie cisza.
kocham_LP
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 13:20
Lokalizacja: z boru...

Post autor: kocham_LP »

Wsztrzymaj się z tymi planami bo już nadchodzi nowy PK ...
__

pozdrawiam

Rob
______________
--------------------
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

kocham_LP pisze:bo już nadchodzi nowy PK ...
:? Oj - niedobrze

Ciekawa informacja - zobaczymy czy się sprawdzi ...
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
ODPOWIEDZ