Portal Korporacyjny LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Rajski
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 25 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: z internetu

Post autor: Rajski »

Więcej szczegółów:
Przetarg na portal wygrała firma "rodan systems".
O firmie tej można przeczytać tu:
siedziba firmy:
http://www.rodan.pl/web/guest/firma/siedziba
władze firmy:
http://www.rodan.pl/web/guest/firma/wladze_spolki
historia firmy:
http://www.rodan.pl/web/guest/firma/historia

Zastanawiające jest pozyskanie "w wyniku oferty prywatnej" przez firmę 'rodan' 7.725.182 zł i zainwestowanie tej kwoty w komercjalizację efektów prac badawczych i w dostosowanie oferty produktowej do nowych segmentów rynku. Ciekawe co to za segmenty i skąd ta "oferta prywatna".

Kilka(naście) lat temu LP zrzekły się odpowiedzialności za wykonywane prace. Odpowiedzialność przejeły zul-e a poprawki po zul-ach naprawiano robotnikami sezonowymi.

Mam pytanka:
Jaka jest najniższa płaca netto pracownika LP pracującego na jeden cały etat i w jakim czasie ów pracownik (załóżmy głowa rodziny, mężczyzna) posiadający rodzinę na utrzymaniu może dorobić się kawałka ziemii z prostym zwyczajnym domkiem z bali drewnianych?

Czy wysoka cena drewna jest związana z dorabianiem na informatyzację i nowoczesną mechanizację Lasów Państwowych?

Jaka jest dokładna kwota przetargowa jaką zaoferowała firma 'rodan' i skąd dokładnie zostaną pozyskane (są pozyskiwane) pieniądze na tę "komercjalizację" Lasów Państwowych?

To samo dotyczy przetargów na kosztowne terenowe auta ale to już trochę inny temat powiązany z tym tutaj.

Jeszcze jedno pytanko o tę organizację (firmę?) działającą w nowej warszawkowatej siedzibie Lasów Państwowych. Czy ta "pluskwa" nadal tam jest?
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Rajski..ale o co Ci chodzi?? tak konkretnie..bo ten bełkot, który przytaczasz nic kompletnie nie wnosi..
:)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

chichi, oj tam Księgowy, nie zawsze wszystko musi być przecież jak dwa plus dwa 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Rajski
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 25 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: z internetu

Post autor: Rajski »

księgowy: jak nie rozumiesz to proponuję abyś zapoznał się z kilkoma księgami zwanymi słownikami lub wyszukać w wyszukiwarkach.
"pluskwa" = http://www.krdp.pl/aktualnosci.php/28
Za dużo umysłowych w LP za małe wynagrodzenie dla fizycznie pracujących i za mało ofert pracy całorocznej dla fizycznych niezmechanizowanych.
LP popierają zanieczyszczanie powietrza spalinami z pilarek spalinowych, z aut ciężarowych i innego ciężkiego sprzętu. LP popierają przekraczanie norm hałasu a niektórzy leśnicy doprowadzają nawet do dużego zanieczyszczenia wód (i to na samym początku w górskich strumykach).
Tak przy okazji, czym zajmuje się i za co odpowiada inspektor nadzoru?

Dlaczego przeniesiono warszawkowatą siedzibę LP z miejsca w którym sąsiadowała z ochroną środowiska w miejsce sąsiadujące z doradcami podatkowymi i pochłaniające związek leśników?
Dla rozwoju prywaty korporacyjnej pod przykrywką informatyzacji?

Księgowy, nie każdy lubi pracować księgami (w twoim przypadku chyba często komputerowymi) Są ludzie, którzy chcą pracować fizycznie na terenach LP bez nowoczesnego sprzętu ale przez durne zakazy, normy pracy i niską płacę nie może. Irytujące jest to, że są pieniądze na informatyzację a nie ma pieniędzy na wyższe wynagrodzenie dla ciężko fizycznie pracujących i na nowe miejsca pracy dawnymi metodami (np. drwal siekierowy, wozak z wozem konnym, pilarze z piłami ręcznymi)
Wielu się zaśmieje ale czy nie lepszym jest stworzenie takich miejsc pracy odpowiednio wynagradzanych dla młodych ludzi aby nie uciekali do pracy za granicę, nie kradli, nie wyładowywali się fizycznie mordując innych? Młody człowiek niewykształciuchowaty jest często sfrustrowany tym, że ciężko mu znaleźć pracę dobrze wynagradzaną i w warunkach miłych ciału i duszy. Czy ty wiesz księgowy w jakich warunkach na codzień pracowali i pracują np. robotnicy leśni, wozacy itp ?
Wiecie skąd się biorą umyślne podpalenia lasów i tak zwane kradzieże drewna? Myślę, że jak ludzie widzą i słyszą w jakie luksusy opływają leśnicy i umysłowi zza biurek to najzwyczajniej w świecie denerwuje ich to. Konkretnie widzę jak informatyzacja L.PAŃSTWOWYCH jest ważniejsza od ludzkiego zdrowia a nawet życia. Jeszcze coś mało konkretnie wyjaśnione? Przytoczyć jakieś przykłady z życia wzięte? (może prokuratury się tym zainteresują)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Problem postępu i jego globalnych kosztów jest bardzo ciekawy ( nie tylko z punktu widzenia ekonomii...).

Kiedyś był ruch luddystów (XIX wieczna Anglia) - niszczenie maszyn zaowocowało nawet wprowadzeniem kary śmierci.

Obecnie mamy coraz więcej sceptycznych opinii związanych z informatyzacją wszystkiego, staje się to tak powszechne, że doczekało się nazwy neoludyzmu .
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Rajski pisze:księgowy: jak nie rozumiesz to proponuję abyś zapoznał się z kilkoma księgami zwanymi słownikami lub wyszukać w wyszukiwarkach.
widzisz Rajski..ale to, że ja poszukam coś w słowniku albo w wyszukiwarce nie zmieni faktu, że w tym co napisałeś nie ma ani ładu ani składu..i logicznego wytłumaczenia albo opisania o co Ci chodzi..
dziękuję jednak za sugestię :wink: chcę jednak żebyś wiedział, że z wyszukiwarkami nie mam problemów, a ze słownika owszem, gdy jest taka potrzeba to zawsze z przyjemnością korzystam :)
odnośnie tego co napisałeś to nijak nie można zrozumieć o co tak naprawdę Ci chodzi..
zaczynasz jeden temat, przeskaujesz na drugi i za chwilę znowu poruszasz coś nowego..raz pytasz o wynagrodzenie informatyka, drugi raz stwierdzasz, że leśnicy zanieczyszczają wodę i korzystają z ciężarowego sprzętu, w innym miejscu wklejasz zaś linki do stron przedsiębiorstwa/firmy, które wygrało jakiś tam przetarg..później zaś stwierdzasz, że ktoś lub coś przez rozwijanie informatyki chce przejąć polskie ziemie..raz zarzucasz rozwój informatyki twierdząc, że to strata kasy, drugi raz stwierdzasz, że informatyka jest ok..hmm..sorry ale nijak nie można załapać o co Ci chodzi..
stąd moje pytanie..
Rajski pisze:Za dużo umysłowych w LP za małe wynagrodzenie dla fizycznie pracujących i za mało ofert pracy całorocznej dla fizycznych niezmechanizowanych.
powiedz..kto wg Ciebie jest umysłowy i kto jest fizyczny w LP?? leśniczy to fizyczny czy umysłowy?? zdecydowana większość "fizycznych" prac w LP wykonywana jest w lesie przez przedsiębniorstwa zewnętrzne czyli ZULe..ale może się mylę :)
Rajski pisze:Tak przy okazji, czym zajmuje się i za co odpowiada inspektor nadzoru?
tak na marginesie co ma IN do portalu korpracyjnego?? bo jakoś nijak mi to nie pasuje..
Rajski pisze:Dlaczego przeniesiono warszawkowatą siedzibę LP z miejsca w którym sąsiadowała z ochroną środowiska w miejsce sąsiadujące z doradcami podatkowymi i pochłaniające związek leśników?
Dla rozwoju prywaty korporacyjnej pod przykrywką informatyzacji?
tak samo jak to stwierdzenie niebardzo pasuje do tematu..co ma siedziba LP do ZLP albo do informatyzacji??
Rajski pisze:Księgowy, nie każdy lubi pracować księgami
owszem..tu się zgadzam..każdy pracuje tam gdzie pracuje..jedni Ci co mają szczęście pracują i robią to co lubią, inni i tych jest zdecydowana większość pracuje tam gdzie pracuje i robi to co musi..aby utrzymać rodzinę i siebie..niestety takie czasy..
Rajski pisze:Są ludzie, którzy chcą pracować fizycznie na terenach LP bez nowoczesnego sprzętu ale przez durne zakazy, normy pracy i niską płacę nie może.
jakby to ująć..LP działa albo powinno działać w racjonalny sposób..abstrahuję od tego w jaki sposób obecnie dziś działamy..i powiedz jak niby sobie wyobrażasz pracę na terenach LP bez nowoczesnego sprzętu?? dlaczego niby to LP ma dopłacać do tego aby pozyskać no coś drożej skoro można to zorbić i taniej i szybciej i mniejszym nakładem sił??czy wg Ciebie LP to instytucja charytatywna?? hmm..
Rajski pisze:Irytujące jest to, że są pieniądze na informatyzację a nie ma pieniędzy na wyższe wynagrodzenie dla ciężko fizycznie pracujących i na nowe miejsca pracy dawnymi metodami (np. drwal siekierowy, wozak z wozem konnym, pilarze z piłami ręcznymi)
sorry Rajski..ale obecne czasy są inne niż były kiedyś..dziś nie wyobrażasz pewnie sobie żcyia bez telefonu komórkowego..a jeszcze parę lat temu aby TPsa podłaczyła Ci długo oczekiwany telefon ludziska musieli zapisywać się i oczekiwać latami..kiedyś były konie i bryczki, dziś do miasta i na zakupy jezdzisz zapewne samochodem..kiedyś aby mieć coś do jedzenia ludziska z dzidami w ręku polowali na bizony i żubry..dziś większość z nas idzie do sklepu i kupuje kiełbasę lub coś innego..pomijam już jakość tego jedzenia..ale cóż..kiedyś też nie było telewizora i radia, śmiem twierdzić, że dziś spokojnie z butelka browara w ręce zasiadasz i oglądasz np mecz w tv albo jakiś film...z tego też mamy zrezygnować?? czasy są inne, postęp technologiczny jest inny..otoczenie i warunki w których żyjemy też są inne..i przykro mi, ale nikt dziś nie będzie robił niczego w taki sposób jak było kiedyś..
ja rozumiem, że można zmieninić wiele spraw i rzeczy..wiem, że niektóe sprawy nie są dobre i można a nawet trzeba interweniować..ale sorry..LP powinno kierować się rachunkiem ekonomicznym..i na zdrowy rozum nikt nie będzie zatrudniał 5 drwali siekierokowych jak to ująłeś skoro ta samą pracę wykona mu ZUL np 2 osobowy z piłą spalinową..nie przeskoczysz tego i nie masz na to wpływu..bo niby z jakiej paki LP ma generować większe koszty niż musi i podaj mi podstawę dlaczego ma obniżać swoje zyski wbrew logice i ekonomicznemu podejściu??
Rajski pisze:czy nie lepszym jest stworzenie takich miejsc pracy odpowiednio wynagradzanych dla młodych ludzi aby nie uciekali do pracy za granicę, nie kradli, nie wyładowywali się fizycznie mordując innych? Młody człowiek niewykształciuchowaty jest często sfrustrowany tym, że ciężko mu znaleźć pracę dobrze wynagradzaną i w warunkach miłych ciału i duszy.
śmiem wątpić aby taki młody człowiek chciał pracować w lesie z siekierą i ręczną piłą skoro wie, że połowę szybciej i mniejszym nakłądem sił wykona tą samą pracę urządzeniem, które mu w tym pomoże..choć może się mylę i nie znam dzisiejszej młodzieży..
Rajski pisze:Czy ty wiesz księgowy w jakich warunkach na codzień pracowali i pracują np. robotnicy leśni, wozacy itp ?
nie wiem..tak samo jak oni nie wiedzą jaka jest specyfika mojej pracy..cóż..każdy zawód i zajęcie rządzi się swoimi prawami..
Rajski pisze:Myślę, że jak ludzie widzą i słyszą w jakie luksusy opływają leśnicy i umysłowi zza biurek to najzwyczajniej w świecie denerwuje ich to
upss..widzę, że nie jesteś leśnikiem ani pracownikiem LP..domyślam się, że jesteś kimś spoza LP któremu coś się dziwnie wydaje i nie ma za bardzo ani pojęcia ani konkretnych przykładów jak to jest w LP..
Rajski pisze:Konkretnie widzę jak informatyzacja L.PAŃSTWOWYCH jest ważniejsza od ludzkiego zdrowia a nawet życia.
a gdzie to widzisz?? proszę o przykłądy i konkrety..
i powiedz..co masz do informatyzacji?? nie masz wpływu na postęp technologiczny i na rozwój nowych technologii..i czy się to Ci podoba czy nie..świat się zmienia..i albo się do niego dostosujesz albo zostanie w tyle i to daleko..
jeśli LP ma być prężną i nowoczesnym przedsiębiorstwem to musi być odpowiednio zinformatyzowana..muszą być nowe technologie i nowe rozwiązania..
pomijam drobny fakt, że nie wszystko jest obecnie takie jak powinno..
Rajski pisze:Jeszcze coś mało konkretnie wyjaśnione? Przytoczyć jakieś przykłady z życia wzięte?
no niestety to co napisałeś dalej nie wyjaśnia o co Ci tak naprawdę chodzi..i co masz do portalu korporacyjnego??
bardzo więc proszę o te przykłądy z życia wzięte..tylko aby dotyczyły one tematu..
Rajski pisze:może prokuratury się tym zainteresują
i nie strasz prokuraturą :D bo to niczego nie zmieni..i nic nie da :lol:
Rajski
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 25 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: z internetu

Post autor: Rajski »

temat jest związany w różnym stopniu z innymi tematami i powiązany różnymi zależnościami np. takimi jak wpływ mordowania ludności cywilnej w Iraku po to aby cena ropy była odpowiednio niska, po to aby sprzęt, który działa na ropę a jest używany w LP był tańszy w użytkowaniu. Gdyby nie tania ropa nie byłoby komputerów i portalu korporacyjnego.
Macki mafii paliwowych i komunistycznych reżimów (m.in. chińskich) sięgają daleko, nawet do LP aby doić kasę kosztem zdrowia i życia ludzkiego.

Forum jest o lasach i leśnictwie. Dla mnie priorytetowo ważniejsza jest przyroda i jej ochrona niż jakiś cybernetyczny nowotwór zwany portalem korporacyjnym.

Więcej wyjaśnień i objaśnień zależności i tego co zostało napisane w następnym moim tekście.

(prokuraturami nie straszę bo z doświadzenia wiem, że prokuratury polskie są marnej jakości zwłaszcza jeśli chodzi o karanie pracowników LP na tak zwanych wyższych stanowiskach)
borowiak

Post autor: borowiak »

Rajski pisze:Dla mnie priorytetowo ważniejsza jest przyroda i jej ochrona niż jakiś cybernetyczny nowotwór zwany portalem korporacyjnym.
A cóż ma portal do przyrody.... :shock:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

borowiak pisze:A cóż ma portal do przyrody.... :shock:
Wspominałem o tym kilka postów wyżej:

Neoluddyzm - luddyzm wieku komputerów i Internetu; sprzeciw wobec zmian technicznych prowadzących do gwałtownych przemian we współczesnym życiu społecznym; nazwa pochodzi od nazwiska Neda Ludda, angielskiego robotnika z miasta Leicestershire, który ok. r. 1779 zapoczątkował niszczenie maszyn dziewiarskich do wyrobu pończoch, pozbawiających pracy robotników.
borowiak

Post autor: borowiak »

Glaca pisze:sprzeciw wobec zmian technicznych prowadzących do gwałtownych przemian we współczesnym życiu społecznym;
Nadal pasuje mi to do wspomnianych przez @Rajskiego pił, samochodów ciężarowych itp. Portal jakoś mi pod to nie pasuje :P
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Rajski pisze:takimi jak wpływ mordowania ludności cywilnej w Iraku po to aby cena ropy była odpowiednio niska, po to aby sprzęt, który działa na ropę a jest używany w LP był tańszy w użytkowaniu. Gdyby nie tania ropa nie byłoby komputerów i portalu korporacyjnego.
dedukcja godna nagrody nobla..serio..
dalsza polemika nie ma sensu :D
:lol:
borowiak

Post autor: borowiak »

księgowy w LP pisze:dedukcja godna nagrody nobla.
A nie Darwina......? :lol:
version
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sobota 05 sty 2008, 18:45
Lokalizacja: Adamczyce

Post autor: version »

Nie karmcie trolla - wkrótce umrze z głodu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jak zwykle daleki będąc od wszelkiej maści cenzury zastanawiam się w takich momentach nad automatycznym banem za uporczywą głupotę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Hmmm, widzę że rozmowa zboczyła w jakieś dziwne rejony.
Mnie niestety wiadomości z nadleśnictw są często potrzebne-i najszybszą metodą było kiedyś zasięgnięcie ich na stronach www. A teraz już niekoniecznie. Np. RDLP Katowice-od dawna echo, strony nie otwierają się. To już nie tylko męczące dla pracowników, ale co to za instytucja PAŃSTWOWA, która nie oferuje szybkiego dostępu do informacji na swój temat poprzez dostępną powszechnie stronę internetową?
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Panie Danielu,
czy zmiany na stronach LP zaowocują jednolitością tychże? W sensie tych samych informacji, i takiej samej nawigacji ? W czyjej gestii leży ta kwestia - nadleśniczych, dyrektorów czy DGLP? Dyr. Pigan twierdzi, że dążyć będzie do wycofania serwerów (i jak mniemam administratorów) z nadleśnictw. Czy będzie miało to wpływ na "aktualność" i poprawność danych na stronach nadleśnictw?
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Pan Daniel już ponoć w DGLP nie pracuje.
Portal mu się znudził, czy jak?

A pozwólcie, że ja tylko westchnę, bo Portal Korporacyjny, w którego naprawdę sporo znoju i wieczornych godzin wpompowałam to, jak to mówi mój młodszy brat - kompletna masakra.
I szczerze uważam, że wstydem jest to, co się na stronach www nadleśnictw dzieje. Pomijając fakt, że są fatalnie spozycjonowane i google wysiadają.
I wstyd mi nawet za swoją stronę ale Portal działa tak denerwująco (albo w ogóle nie działa), że nie mam siły nad nim pracować.
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

isopyrum pisze:Pomijając fakt, że są fatalnie spozycjonowane i google wysiadają.
I wstyd mi nawet za swoją stronę ale Portal działa tak denerwująco (albo w ogóle nie działa), że nie mam siły nad nim pracować.
W pełni się z Tobą zgadzam!!!
A tak na marginesie: w chwili gdy to piszę nie działają serwisy www 11 RDLPów. Czytaj: portal leży. Działa tylko: Gdańsk, Kraków, Olsztyn, Szczecinek, Wrocław i Poznań.

A przetargi... :?:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

isopyrum pisze:Pan Daniel już ponoć w DGLP nie pracuje.
Owszem to prawda. Daniel zakończył pracę w LP z dniem 31 października.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Barneej pisze:Dyr. Pigan twierdzi, że dążyć będzie do wycofania serwerów (i jak mniemam administratorów) z nadleśnictw. Czy będzie miało to wpływ na "aktualność" i poprawność danych na stronach nadleśnictw?
Nijak się ma jedno do drugiego. Serwery w n-ctwach to wyłącznie bazy i programy SILP. Serwery internetowe to zupełnie inna bajka i gdzie indziej usytuowana.
Aktualność i poprawność danych na stronach nadleśnictw można uzyskać jedynie poprzez zatrudnienie pracowników do prowadzenia owych stron a nie prowadzenie stron poprzez doklejanie obowiązków istniejącym pracownikom.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ