Portal Korporacyjny LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Turkuć pisze:Mi to wszystko wcale się nie podoba.

Żyjemy w czasach ludzi, którzy uważają, że jak czegoś nie ma w internecie, to to nie istnieje. Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa.

Co gorsza maja rację. :x


I właśnie o to mi chodziło... jeszcze większe odseparowanie.

Niziołku, ano właśnie, bo ja te Góry Świętokrzyskie lubię sobie czasem skontrolować :)

Borninck, dziękuję za sprytny trick :) zaraz go wypróbuję!
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Sukces! :spoko:
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wszedłem na stronę korporacyjną rdlp w Radomiu i znalazłem odsyłacz, gdzie można zgłaszać problemy Znaczy się problemy zgłasza się w DGLP:

Wszystkie sprawy związane z Portalem Korporacyjnym mogą Państwo zgłaszać do:

Adres:

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych
ul Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

GPS: 52°13'0.107"N, 20°59'28.514"E

NIP: 525-00-10-901

Kontakt:

Daniel Mróz
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
tel. stacjonarny: (22) 825 85 56 wew. 161
tel. komórkowy: (+48) 662 17 17 51

Mirosław Sosnówka
e-mail: m.sosnowka@lasy.gov.pl
tel. stacjonarny: (22) 825 85 56 wew. 250
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

gryzelda pisze:jeśli gdzieś tu była już taka rozmowa
Była wzmianka w temacie SILP 2 ale dyskusji zaniechano ;)
Turkuć pisze:Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa.
Dużo w tym racji. Pozostaje metoda, którą zaproponował już borninick tj.
borninck pisze:W takim razie pozostaje metoda ręczna, podmieniając w adresie rdlp_radom nazwe jednostek, np aby wejść na Zagnańsk trzeba wpisać adres:
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/zagnansk
Można też w wyszukiwarce przy nazwie szukanej jednostki dopisać "bip" - przekieruje nas na stronę Biuletynu Informacji Publicznej gdzie powinny się znajdować aktualne dane i odpowiednie linki. Nawet jeżeli adres tam podany różni się od faktycznego (mam tu na myśli różnicę w adresie www.rdlp.lasy.gov.pl/nadleśnictwo gdy

"nowa" strona w Portalu Korp. to www.rdlp.lasy.gov.pl/web/nadleśnictwo )

to przekierowuje nas na aktualne strony PK. Strona BIP jest dla mnie najpewniejszym sposobem szukania właściwego adresu przy obecnych (przejściowych jak mniemam) problemach z wyszukiwaniem w google.

Problemów spodziewać się można na stronach rdLP: Piła, Katowice, Krosno, Lublin i jak się okazuje Radom.
borninck pisze:Ale zdaje się że popełniono tam kardynalny błąd nie tworząc odnośników do nadleśnictw (ja nie znalazłam).
Za to jest odpowiedzialny każdy admin strony www jednostki - czy to nadleśnictwa czy to rdLP. Sądzę, że szybko coś takiego się pojawi. Nie jest to rzecz dodawana automatycznie więc stąd zamieszanie i brak jednolitości. Niektórzy mają ;)
Sukces! :spoko:
Ale niestety trochę gimnastyki to kosztowało. Tak być nie powinno i nie może. Wielu klientów ma problemy, żeby trafić na szukaną stronę - nie każdy śledzi nasze forum.
Sten pisze:Kontakt: (...)
Sądzę, że mamy sporą szansę na to iż dość szybko pojawią się tutaj rzeczowe wyjaśnienia w odpowiedzi na wszystkie zgłoszone problemy ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

portal korporacyjny.. eh... walczę z nim od grudnia..
musicie uzbroić się w troszkę cierpliwości
bo podejrzewam, że jeszcze dobrą chwilę będzie taki okres przejściowy

rzeczywiście nawet sama próbowałam rozkręcić temat w innym wątku
ale okazuje się, że chyba administratorów www na naszym forum niewielu
albo nie chcą za bardzo się ujawniać

borninck pisze:Co do przycisku logowania - słuzy on administrotorom do zalogowania się na serwis w celu edycji strony.
wydaje mi się, że docelowo każdy będzie mógł się zalogować do portalu
ale to bardzo daleka przyszłość, tzn zalogować się może tylko nic mu to nie daje
poczuć się związanym z firmą co i tak nie będzie mu dawać żadnych innych mozliwości
oprócz kolejnego loginu i hasła
analogicznie jest np. na stronie portalu www Kolegium LP
(ja ze swojej strony, aby nikogo nie myliło usunełam taką zakładkę)

OMM: o Poratlu Korporacyjnym to gadać można by do rana, nieprawdaż? :wink:
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2296
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Ktoś trzyma rękę na pulsie. I tylko tyle.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Turkuć
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 490
Rejestracja: niedziela 25 lut 2007, 06:42
Lokalizacja: Nadleśnictwo

Post autor: Turkuć »

Czy Wyście się szaleju najedli??
Czy strona www służy tylko po to by uczestnicy forum LP mogli podgladać strony nadleśnictw?
Myślałem że strony te są GŁÓWNIE dla osób postronnych.
Dajecie wskazówki jak jakoś dobić się do strony nadleśnictwa. Chwała Wam za to.
Wcześniej napisałem:

"Żyjemy w czasach ludzi, którzy uważają, że jak czegoś nie ma w internecie, to to nie istnieje. Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa."

Czy wasze wskazówki ukażą się jako ogłoszenie w prasie lub reklama na popularnym portalu :?:

NIE!

Więc dopóki szary człowiek nie będzie mógł wejść na te strony poprez linka z Google, doputy dędę twierdził że jest źle :x
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77778
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... przepraszam, ale zapytam nieśmiało ... czy ten korporacyjny portal to dla ludzi jest? ... niejeden DARMOWY CMS jest bardziej przyjazny i intuicyjny ... z grafiką też tworzący nie zgrzeszyli ... rozumiem, że jest to wersja kryzysowa ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77778
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... ciekawe ile to kosztowało to wstępnie ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Aldaron
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 mar 2008, 09:49
Lokalizacja: DGLP

Post autor: Aldaron »

Witam serdecznie,

Chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy związanych z Portalem Korporacyjnym. Prowadzę ten projekt i chętnie udzielę wszelkich odpowiedzi na Wasze wątpliwości, kontakt do mnie:

Daniel Mróz
tel.: +48 662 17 17 51
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl

W mojej wypowiedzi znajdziecie odpowiedź na:

1. Które jednostki są w Portalu Korporacyjnym (PK)
2. Jakie będą adresy serwisów www w LP
3. Dlaczego nie działają adresy wyszukiwane w googlach
4. Dlaczego tylko niektóre RDLP są w PK
5. Co z pozostałymi stronami www w LP
6. Jak było prowadzone wdrożenie w danej RDLP
7. Jakie są cele i zalety oraz wady PK
8. Jakie są plany w Portalu na 2009
9. Konta, hasła i logowanie w Portalu
10. Parę słów o technice itp. sprawach

A więc do dzieła ;)

1. Które jednostki są w Portalu Korporacyjnym (PK)

Aktualnie w Portalu działają strony następujących RDLP i nadleśnictw w tych RDLP:

RDLP w Radomiu (http://www.radom.lasy.gov.pl/)
RDLP w Szczecinie (http://www.szczecin.lasy.gov.pl/)
RDLP w Warszawie (http://www.warszawa.lasy.gov.pl/)
RDLP w Krośnie (http://www.krosno.lasy.gov.pl/)
RDLP w Katowicach (http://www.katowice.lasy.gov.pl/)
RDLP w Lublinie (http://www.lublin.lasy.gov.pl/)
RDLP w Łodzi (http://www.lodz.lasy.gov.pl/)
RDLP w Pile (http://www.pila.lasy.gov.pl/)

W Portalu od 1 marca 2009.

RDLP w Białymstoku
RDLP w Zielonej Górze

2. Jakie będą adresy serwisów www w LP

Adresy serwisów WWW zostają takie same czyli wg schemtau www.rdlp.lasy.gov.pl/nadlesnictwo lub u niektórych w przypadku naldesnictw. nadlesnictwo.rdlp.lasy.gov.pl.

Docelowo wszystkie adresy jednostek będą wyglądać tak: www.rdlp.lasy.gov.pl/nadlesnictwo (oczywiście poprzednie warianty nazw będą utrzymane). Adres portalowy ma jeszcze fragment "web" czyli www.rdlp.lasy.gov.pl/web/nadlesnictwo/

Do jutra zostaną również uporządkowane sprawy dotyczące "www" przed nazwą rdlp lub innej jednostki. Będą działać nazwy stron zarówno z i bez "www". Aktualnie u jednych działają u drugich nie stąd potrzeba uporządkowania tego.

3. Dlaczego nie działają adresy wyszukiwane w googlach

Serwisy zostały upublicznione - czyli zastąpiły stare strony w poniedziałek (2 lutego), Google otrzymało prośbę o ponowne skatalogowanie strony tych jednostek ale jak się dowiedziałem od nich potrzebują na to ok. 2 tygodni. Z doświadczenia wiem że robią to szybciej.

Aktualne wyniki wyszukiwania w googlach obejmują stare podstrony - więc linki odkierowują w miejsca nieistniejące. Stąd pojawia się strona startowa Portalu. Strony główne serwisów działają w wynikach google dobrze.

Mam nadzieje że za 2 tyg.wróci wszystko do normy i google będzie zwracać adresy do poszczególnych podstron poprawnie.

4. Dlaczego tylko niektóre RDLP są w PK?

Migracja do Portalu Korporacyjnego odbywała się od października 2008 do końca stycznia 2009. Obowiązkowej migracji podlegały RDLP które posiadały serwisy WWW na serwerach w swojej siedzibie. Dlaczego? Ponieważ aktualnie wszystkie jednostki LP są włączane do centralnego wyjścia do Internetu. Koniec tych podłączeń planowany jest na koniec kwietnia.
Centralne wyjście do Internetu spowodowałoby "zniknięcie" a raczej lepiej powiedzieć niemożliwość zobaczenia z Internetu stron będących na serwerach RDLP.
Dlatego zaproponowaliśmy dołączenie tych jednostek do Portalu Korporacyjnego. Alternatywnym wyborem było przeniesienie serwisu na hosting zewnętrzny. Dwie Regionalne, chociaż miały hosting u firm zewnętrznych, zmigrowały również do PK - kończyły im sie umowy w pierwszym kwartale 2009.

5. Co z pozostałymi stronami www w LP

Pozostałe jednostki mogą zmigrować kiedy chcą - zależy to od ich Dyrektora. Aktualnie zgłoszona do migracji jest RDLP w Toruniu (koniec lutego będzie szkolenie).


6. Jak było prowadzone wdrożenie w danej RDLP

Przed rozpoczęciem migracji stron każda RDLP była szkolona. W szkoleniach uczestniczyli administratorzy WWW z nadleśnictw (i innych jednostek) oraz osoby z danej RDLP. Szkolenie było 2 dniowe (czasem 3 dni, w przypadku Katowic dwie tury). Szkolenie obejmowało zagadnienia teoretyczne m.in. jak prowadzić WWW, jak pisać teksty - podstawy dziennikarstwa internetowego, jak zachęcić ludzi do współpracy do prowadzenia www, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Część teoretyczne to około 30% takiego szkolenia. Po tej części było już szkolenie na żywym organiźmie czyli Portalu, a obejmowało: podstawy administracji portalem, użytkownikami, wstawianie zdjęć, obsługę repozytorium dokumentów itp.

7. Jakie są cele i zalety oraz wady PK

Portal jest bardzo rozbudowanym narzędziem, nie chcę tutaj opisywać całości możliwości jednak kilka rzeczy na zachętę podam więcej informacji możecie znaleźć na Stronie Wsparcia Technicznego Portalu Korporacyjnego (http://start.lasy.gov.pl/web/wsparcietechniczne) w dziale "Do pobrania" jest podstawowa dokumentacja użytkownika (PDF), oraz prezentacja szkoleniowa (PPT).

Podstawowe cele Portalu:
1. Zgromadzenie wiedzy i informacji w jednym miejscu.
2. Jedno narzędzie do adminowania stronami
3. Jedna logika poruszania po stronach, oraz wyszukiwania informacji.
4. Rozwiązanie zbudowane na potrzeby jednej jednostki funkcjonować może wszędzie.
5. Docelowo rozdzielenie treści zewnętrznych - Internetowych i wewnętrznych - Intranetowych.
6. W przypadku Internetu rozdzielenie treści na Promocyjno-Informacyjną, Biznesową i Ekstranetową.
7. Oddanie więcej "władzy" w ręce lokalnego administratora strony WWW.
8. Edytowanie www w treści strony.

Zalety:
1. Informacja w jednym miejscu = możliwość przeszukiwania w jednym miejscu wszystkich stron w LP.
2. Posiadanie własnego FTP oraz FTP jednostki - możliwość umieszczania naprawdę dużych plików.
3. Multiportalowość - łatwość tworzenia nowych serwisów.
4. Drag&Drop w zarządzaniu stroną - przesuwamy okna jak w igoogle, czy windowsie.
5. Absolutna niekonieczność znajomości HTML
6. Wysoka wydajność pracy narzędzie i bazy danych.
7. Możliwość wyświetlania treści dedykowanych dla PDA i komórek w innej szacie graficznej (dużo lżejszej).
8. Możliwość zastrzegania przez lokalnego admina części serwisów bądź pojedynczych elementów nawet do poszczególnej osoby.
9. Możliwość budowania stron społecznościowych - których użytkownikami mogą być osoby spoza LP.

Wady:
1. Projekt jest dynamicznie rozwijany, dzięki uwagom i zaangażowaniu wielu osób z nadleśnictw i leśnictw. Wymaga bycia "na bieżąco" aby móc skorzystać z udogodnień.
2. Jest nowym sposobem zarządzania WWW - wymaga zmiany przyzwyczajeń.
3. Samodzielność w prowadzeniu strony to czasem wada.
4. Łatwość tworzenia nowych strona pod np. akcje specjalne - np. lokalny konkurs dla dzieciaków, może prowadzić do nad aktywności szefów i przeciążenia osoby prowadzącej WWW.

8. Jakie są plany w Portalu na 2009

Podstawowym punktem jest zmigrowanie pozostałych jednostek. Ujednolicenie wyglądu stron. Podniesienie wiedzy lokalnych adminów o WWW. Wypracowanie struktóry Redaktor - Administrator WWW we wszystkich jednostkach ale nie w jednej osobie ;). Uruchomienie części Intranetowej.

9. Konta, hasła i logowanie w Portalu

Każdy z pracowników w LP może założyć konto w Portalu - wymagane jest konto pocztowe w domenie lasy.gov.pl. Każdy domyślnie otrzymuje osobistą stronę WWW której jest administratorem. Aktualnie portal obsługuje 283 organizacje oraz 630 stron osobistych. Zalogowanie na której kolwiek stronie w Portalu powoduje uwierzytelnieni w całym PK. W miejscach gdzie użytkownik ma uprawnienia admina widzi ikonki administracyjne i może zarządzać.

10. Parę słów o technice itp. sprawach

Projekt jest prowadzony przy bardzo owocnym wsparciu ze strony CILP - za co serdeczne dzięki!

Portal oparty jest na technologii Opensource - Liferay (http://www.liferay.com). Napisany jest w języku J2EE. Działa technologii portletowej wg. ogólnoświatowych standardów i współpracuje z bardzo duża ilością różnych rzeczy np. Sun, Ruby itp. napisane w J2EE.

W Polsce Liferay jest wspierany przez: SUN, CISCO, Sygnity, Rodan i kilka innych firm których teraz nie pomne. Lasy korzystają z wsparcia rożnych firm w zależności od potrzeb. Stałą opiekę nad serwisem będzie sprawować firma która wygra przetarg (przetarg rusza w marcu). Oczywiście Portal jest Lasów a firma zewnętrzna ma czuwać nad jego sprawnością i likwidować błędy krytyczne w 24h.

Umiejscowienie, i dane dotyczące serwerów są niestety niepubliczne i nie mogę podać ich ze względu na bezpieczeństwo serwisów.

Aktualnie możliwości maszyn na których stoi portal wykorzystywane są w 25-30%.


Mam nadzieje że choć w części nakreśliłem Wam sprawę Portalu Korporacyjnego, Serdecznie zapraszam do Portalu. http://start.lasy.gov.pl

Jeżeli nie nadużyję Waszej cierpliwości polecam Wam dwie przykładowe strony zrobione w Portalu:

www.cilp.lasy.gov.pl
www.katowice.lasy.gov.pl/sucha

W razie wątpliwości i pytań piszcie na forum LasyPolskie lub na e-mail (adres u góry). Postaram się regularnie sprawdzać posty na Forum, jednak niekiedy będziecie musieli zaczekać 2-3 dni na odpowiedź. Dużo szybciej reaguje na pytania zadawane na stronie Wsparcia Technicznego (http://start.lasy.gov.pl/web/wsparcietechniczne).
Wydział Informatyki DGLP

Daniel Mróz
mob: +48 662 17 17 51
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
jabber: d.mroz@jabber.lasy.gov.pl

www: www.lasy.gov.pl
Aldaron
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 mar 2008, 09:49
Lokalizacja: DGLP

Post autor: Aldaron »

drwalnik pisze:rzepraszam, ale zapytam nieśmiało ... czy ten korporacyjny portal to dla ludzi jest? ... niejeden DARMOWY CMS jest bardziej przyjazny i intuicyjny ... z grafiką też tworzący nie zgrzeszyli ... rozumiem, że jest to wersja kryzysowa ...
Po czym wnosisz o nie intuicyjności?

Co do grafiki docelowo będzie inna. Na razie jest wzorowana na starej stronie RDLP w Warszawie.
Wydział Informatyki DGLP

Daniel Mróz
mob: +48 662 17 17 51
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
jabber: d.mroz@jabber.lasy.gov.pl

www: www.lasy.gov.pl
Aldaron
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 mar 2008, 09:49
Lokalizacja: DGLP

Post autor: Aldaron »

drwalnik pisze:.. ciekawe ile to kosztowało to wstępnie ...
To nie tajemnica. Przetarg był nieograniczony, kwota która zwyciężyła to ok. 180 tyś. z czego w tym jest 300 godzin wsparcia, oraz serwis serwerów na 2 lata.
Wydział Informatyki DGLP

Daniel Mróz
mob: +48 662 17 17 51
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
jabber: d.mroz@jabber.lasy.gov.pl

www: www.lasy.gov.pl
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77778
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Aldaron pisze:Po czym wnosisz o nie intuicyjności?
... moje subiektywne odczucie ... źle mi się po nim chodzi ... kwestia przyzwyczajenia zapewne ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Aldaron
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 mar 2008, 09:49
Lokalizacja: DGLP

Post autor: Aldaron »

Aldaron pisze:drwalnik napisał/a:
.. ciekawe ile to kosztowało to wstępnie ...


To nie tajemnica. Przetarg był nieograniczony, kwota która zwyciężyła to ok. 180 tyś. z czego w tym jest 300 godzin wsparcia, oraz serwis serwerów na 2 lata.
Zapomniałem dopisać że w tej kwocie jest również zakup serwerów pod Portal.
Wydział Informatyki DGLP

Daniel Mróz
mob: +48 662 17 17 51
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
jabber: d.mroz@jabber.lasy.gov.pl

www: www.lasy.gov.pl
Aldaron
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 mar 2008, 09:49
Lokalizacja: DGLP

Post autor: Aldaron »

drwalnik pisze:... moje subiektywne odczucie ... źle mi się po nim chodzi ... kwestia przyzwyczajenia zapewne ...
Co do układu strony stosowanego menu itp. rzeczy wpływających na ergonomie stronę to CILP jest w trakcie opracowywania nowych wytycznych będą dostępne damy znać.

Aktualnie jest dość dużo wolność w tych elementach. Będę to dopiero porządkować.

Zapraszam na stronę www.cilp.lasy.gov.pl

dla mnie jest to strona przykładowa po której można ocenić funkcjonalność. Fakt że przyzwyczajenia to nasza druga natura :)
Wydział Informatyki DGLP

Daniel Mróz
mob: +48 662 17 17 51
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
jabber: d.mroz@jabber.lasy.gov.pl

www: www.lasy.gov.pl
Silver

Post autor: Silver »

...no czapki z głów. Taka obszerna i precyzyjna informacja z DG nt. jakiegoś problemu poruszonego przez kogoś na forum zdarza się wciąż nieczęsto. A szkoda :)
pprzybyl
początkujący
początkujący
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pprzybyl »

Zgadzam się. Zarządzanie jakąkolwiek zmianą powinno opierać się na wyczerpującej i rzetelnej informacji, wtedy wszystkim łatwiej się przekonać do tej zmiany i łatwiej pracować w nowych warunkach. Brawo Daniel!
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:)
Przede wszystkim odetchnęłam, że trudności w dostępie do portalu to tylko chwilowe utrudnienia, a nie jakaś nowa dziwna polityka, zakładająca, że do stron n-ctw dostęp mają tylko uprzywilejowani - czytaj zarejestrowani.

W pracy dość często potrzebuję szybkiego dostępu do informacji na temat jakiejś jednostki i wtedy strony www nadleśnictw (choć baaaardzo różniące się jakością) są nieocenioną pomocą, a tu nagle takie zaskoczenie... w każdym razie, będę obserwować co dalej :)
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Silver pisze:Taka obszerna i precyzyjna informacja z DG nt. jakiegoś problemu poruszonego przez kogoś na forum
A mówiłem ... ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No, no. Czyli jednak chcieć to móc. Brawo Daniel Mróz!
Z drugiej strony ciśnie się na usta złośliwość, że gdy człowiek ma coś do powiedzenia i wie o czym mówi to nie trzeba go do mówienia zmuszać...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ