Leśny portal informacyjny - Lasy polskie Forum dyskusyjne
nie tylko o lasach, nie tylko dla leśników

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Warto zajrzeć: Encyklopedia leśna, Encyklopedia piwa, Dziennik Leśny

Poprzedni temat «» Następny temat
Portal Korporacyjny LP
Autor Wiadomość
gryzelda 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 18:50   Portal Korporacyjny LP

Witam, ostatnio szukając jakiejś informacji na stronie jednego z n-ctw RDLP Radom, ku mojemu rozczarowaniu natknęłam się na komunikat żądający zalogowania w celu obejrzenia zawartości strony. Widzę od pewnego czasu zmiany w strukturze stron LP, "portal koroporacyjny" dziala w coraz większej liczbie jednostek, jednak dopiero od niedawna widzę te wymagania logowania.
Czy ktoś może mnie oświecić o co chodzi? Moja jednostka póki co nie przechodzi na ten system i ogólnie nikt nic nie wie. Czy strony nadleśnictw przestaną być dostępne dla ludzi spoza LP, czy to może stan przejściowy? A jeśli tak ma zostać, to jaka jest idea, która każe LP zamykać się dla społeczeństwa? Mam wrażenie, że już i tak PR Lasów jest fatalny, a nastawienie ludzi coraz gorsze - czy takie zamykanie się LP to dobry pomysł?
Bardzo proszę o informacje od zorientowanych.

P.S. Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam, jeśli gdzieś tu była już taka rozmowa, proszę o wybaczenie :oops:

sicario 
Wiceminister

Wysłany: 2009-02-04, 18:53   

gryzelda napisał/a:
szukając jakiejś informacji na stronie jednego z n-ctw RDLP Radom, ku mojemu rozczarowaniu natknęłam się na komunikat żądający zalogowania w celu obejrzenia zawartości strony

Możesz wstawić linka?

kater 
Nadleśniczy

Wysłany: 2009-02-04, 19:13   

Parę dni temu zetknąłem się z owym dziwem, ale już go rozpracowałem :) trzeba po prostu wchodzić na na daną stronę "od zachrystii"
1. wchodzisz na stronę główną LP
http://www.lp.gov.pl/
2. jedziesz na sam dół głównej strony - są tam linki do wszystkich RDLP-ów i innych takich tam i klikasz odpowiedni link i wchodzisz na główną stronę RDLP.
3. dalej klikasz link Kontakty, otwiera Ci się strona z linkami do nadleśnictw.
4. klikasz na link danego nadleśnictwa i strona do niego otwiera się lub nie (jak to mi się zdarzyło) i już jesteś na miejscu.

RR 
Dyrektor Regionalny
RR

Zaproszone osoby: 28
Wysłany: 2009-02-04, 19:15   

gryzelda napisał/a:
ostatnio szukając jakiejś informacji na stronie jednego z n-ctw RDLP Radom, ku mojemu rozczarowaniu natknęłam się na komunikat żądający zalogowania w celu obejrzenia zawartości strony.

To jest związane z aktualnymi zmianami. Też zdarzyło mi się ostatnio, żądanie zalogowania na stronach rożnych RDLP-ów, za jakiś czas można było tam wejść bez logowania.

Sten 
Minister
Arcy Pierdoła

Wysłany: 2009-02-04, 19:37   

Potwierdzam, niedawno na gg dostałem linka do jednej z podstron nadleśnictwa (rdlp Gdańsk) ni jak nie szło wejść, bo kazało mi się zalogować. Próbowałem swoim loginem służbowym, też nie wyszło. Dopiero tak jak napisał Kater - na okrągło - znalazłem to już bez logowania.
podobnie na jednej ze stron n-ctwa (niestety nie pamiętam którego, ale chyba z lubelskiej dyrekcji) znalazłem zakładkę z drukami do pobrania (rozliczenie kilometrówki i inne takie przydatne na codzień). Tam juz nijak nie udało mi się dostać.

"Życie jest zbyt krótkie, by pić kiepskie piwo!"
- Tomek Kopyra
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa

borninck 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 19:43   Re: Portal Korporacyjny LP

gryzelda napisał/a:
Czy strony nadleśnictw przestaną być dostępne dla ludzi spoza LP, czy to może stan przejściowy? A jeśli tak ma zostać, to jaka jest idea, która każe LP zamykać się dla społeczeństwa?

Bez przesady, aż tak źle to z lasami nie jest :D
Nadleśnictwa z naszej dyrekcji regionalnej pisemnie dostały termin przeniesienia swoich serwisów www na strony Portalu Korporacyjnego LP do końca lutego. Niektóre rdlp już przeniosły swoje serwisy. Z tego co piszesz wynika, że nie wszystkie rdlp przenoszą swoje serwisy, jednak chyba jest to kwestią czasu. Po prostu "góra" dąży do ujednolicenia stron www w całej Polsce! Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. A w dodatku nowa aplikacja do tworzenia witryn www jest często dużo gorsza od używanych to tej pory cms'ów (systemów zarządzania stronami). Co do przycisku logowania - słuzy on administrotorom do zalogowania się na serwis w celu edycji strony. Przycisk będzie widoczny dla wszystkich - co też moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywistym jest że przeglądający strony nie muszą się logować w celu wejścia na stronę nadleśnictwa - to byłby absurd! Poza tym do momentu przejścia wszystkich jednostkek na PortalKLP, będą współistniały w sieci dwa serwisy www jednostek - obecny i portalowy "w budowie". Więc może się zdarzyć że ktoś wejdzie przez przypadek na serwis portalowy "w budowie" który będzie dopiero projektowany i niedopracowany.

gryzelda 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 19:43   

Dzięki za rady :)
Kater, zaraz wypróbuję tę metodę :)
Jarku - tutaj link:
http://www.radom.lasy.gov...490368DD1901BF0
takie cudo mi się pojawiło gdy usiłowałam wgooglować się do n-ctwa.

gryzelda 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 19:46   

Borninck - dziękuję za odpowiedź. Miałam nadzieję, że to tylko "przejściowe chwilowe", ale gdzieś tam czułam niepokój, że (znając oryginalne pomysły w LP), wszystko jest możliwe. Dobrze że jednak nie !

niziołek 
Wiceminister
niziołek

Wysłany: 2009-02-04, 19:49   

gryzelda napisał/a:
Borninck - dziękuję za odpowiedź. Miałam nadzieję, że to tylko "przejściowe chwilowe", ale gdzieś tam czułam niepokój, że (znając oryginalne pomysły w LP), wszystko jest możliwe. Dobrze że jednak nie !

:D Ale z tym PR to masz rację...więc Twój niepokój taki twórczy był.Hej! :D

borninck 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 19:50   

gryzelda napisał/a:
Dzięki za rady :)
Kater, zaraz wypróbuję tę metodę :)
Jarku - tutaj link:
http://www.radom.lasy.gov...490368DD1901BF0
takie cudo mi się pojawiło gdy usiłowałam wgooglować się do n-ctwa.

Dokładnie! To co pisałem wyżej. Obecnie w sieci współistnieją dwa serwisy www jednostek. Ten z linka to właśnie portalowy. Nadleśnictwa mają polecenie przeniesienia swoich serwisów i właśnie to robią. W bliżej nie określonym czasie informatycy przełączą linki i pozamiatane :lol:

kater 
Nadleśniczy

Wysłany: 2009-02-04, 20:12   

gryzelda napisał/a:
zaraz wypróbuję tę metodę

Obawiam się, że na obecną chwilę nie dostaniesz się do RDLP Radom :!:

gryzelda 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 20:18   

kater napisał/a:

Twoje obawy były słuszne ;)

niziołek 
Wiceminister
niziołek

Wysłany: 2009-02-04, 20:29   

kater napisał/a:
gryzelda napisał/a:
zaraz wypróbuję tę metodę

:D Czyli Twoje Góry Świętokrzyskie nieosiągalne jakby też.Hej! :)

Turkuć 
Podleśniczy
Dział techniczny

Wysłany: 2009-02-04, 20:30   

Mi to wszystko wcale się nie podoba.

Żyjemy w czasach ludzi, którzy uważają, że jak czegoś nie ma w internecie, to to nie istnieje. Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa.

Co gorsza maja rację. :x

borninck 
Robotnik leśny

Wysłany: 2009-02-04, 20:33   

kater napisał/a:

Hehe, chyba dla Radomia ten "bliżej nie określony czas" nadszedł nader szybko i przerzucili ich już na serwis korporacyjnyLP. Ze strony głównej LP, jak i ze znanych wyszukiwarek wchodzimy na stronę radomia pod adresem
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/rdlp_radom

Ale zdaje się że popełniono tam kardynalny błąd nie tworząc odnośników do nadleśnictw (ja nie znalazłam). W takim razie pozostaje metoda ręczna, podmieniając w adresie rdlp_radom nazwe jednostek, np aby wejść na Zagnańsk trzeba wpisać adres:
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/zagnansk
Ciekawe jak długo to potrwa :D

Odpowiedz do tematu