Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

U mnie też i też tak uważam. Muszę tylko zebrać argumenty. Nagle z jednostki nadrzędnej zaczęły przychodzić zarządzenia i decyzje z odręcznie wpisywanymi datami i numerami.
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

czy jest wymóg jakikolwiek określający, iż zarządzenie ma być napisane na komputerze zamiast odręcznie ?
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

Witam
Mam Problem z klasyfikacja dokumentów. Oczywiście dane dokumenty wywędrowały już ze swoich komórek merytorycznych i leżą sobie grzecznie w małym pokoju i maja trafić do AZ, ake zeby drogę miały prostszą muszę je sklasyfikować....ewentualnie z kwalifikować... :(



Pomożecie? :?: :!:
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

źle sie wyraziłem chodzi oczywiście o klasyfikcje teczek
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przed przyjęciem do archiwum każda teczka powinna zostać zakwalifikowana zgodnie z JRWA. W zależności od symbolu archiwalnego (A lub B). Jak masz wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z Archiwum Państwowym.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

wiem wiem, że powinna zostać zakwalifikowana. Tylko skoro każdy sie pozbył juz swoich dokuemntów i ie nadał symboli klasyfikacyjnych, to ten zaszczyt spadł na mnie. Do AP nie chce z każda bzdura lecieć
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Błąd, że nie dopilnowałeś ... Na Twoim miejscu zwróciłbym do poprawki. Wszak to obowiązek komórki organizacyjnej, która przekazuje dokumenty ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

jak by to ująć delikatnie to wtedy mnie to nie dotyczyło...a kto teraz bedzie chciał sie tym zająć, skoro pewnie były jakies zmiany kadrowe... nikt za swojego poprzednika nie bedzie nadrabiał...
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

klasyfikacja też nie bedzie idealna ponieważ hasła z jrwa powinny sie zgadać z tyt. teczki ewentualnie powinny byc rozbudowane o dodatkowe informacje. przynajmniej taka jest zasada...
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

dokuemnty z rejestratora lesniczego sa przechowyywane przez 5 lat... ale jak to sklasyfikować??
podobnie mam problem z analiza zadań wynikajacego z zasadniczego planu finansowo gospodarczego - jest to pismo z RDLP
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

pierozek89, dokumenty z rejestratora dałbym pod 7610, a to drugie pod 03 - tu wybierz dokładniej np. 0301
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

czyli nie moge liczyc na pomoc??
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

nie zauwazyłem posta.. dzieki dzieki
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

z tym, że 0301 to planowanie własnej jednostki, a te analizy sa przysłane od RDLP ze znakiem 0373 według wykazu akt tego z przed 2014 rou. Dokumenty z okresu przed 2014 rokiem trzeba klasyfikować według starego wykazu. Co do teh histori pracy rejestratora to nie jestem przekonany czy 7610 to bedzie dobry symbol klasyfikacyjny
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

no to rób po swojemu i nie zawracaj gitary...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

albo zadzwoń do swojej RDLP niech Ci rozwieją Twoje wątpliwości
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

pierozek89 pisze:0301 to planowanie własnej jednostki, a te analizy sa przysłane od RDLP ze znakiem 0373 według wykazu akt tego z przed 2014 rou. Dokumenty z okresu przed 2014 rokiem trzeba klasyfikować według starego wykazu.
Dokładnie tak. Zatem zajrzyj do zarządzenia nr 29 z 1996 r. i dopasuj. Owego w domu nie mam, coby Ci pomóc.
Tak na marginesie to coraz bardziej się przekonuję, że JRWA jest tworem nie do końca doskonałym w szczególności w zakresie kolumny nr 9.. W trakcie tworzenia powinien być bardziej konsultowany z pracownikami nadleśnictw.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

Staram sie opasować...ale nie moge znaleźć niczego co by mi podchodziło. Myslałem, że kots wspomoże...
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Stary RWA mam w pracy, a tam będę dopiero 16.08. A w przypadku, o którym piszesz, czyli jeśli z RDLP przyszło spod symbolu 0373, to i u Ciebie powinno znaleźć się pod tym samym symbolem. Razem z kolegą, bądź koleżanką z właściwego działu powinniście to uporządkować i dopiero przekazać do archiwum, bądź napisać do archiwum państwowego wniosek o zniszczenie, jeśli była to kategoria B i jej okres przechowywania już minął.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sten pisze:jeśli z RDLP przyszło spod symbolu 0373, to i u Ciebie powinno znaleźć się pod tym samym symbolem.
Nie do końca z Kolegą się zgodzę. Jeśli dobrze pamiętam, to refeent decyduje do jakiego znaku sprawy przypisać dane pismo. I może tak się zdarzyć, że spod innego przychodzi, a referent wpina pod inny znak.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ