Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

A tu się z Panem zgadzam...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Wiem,że pytam nie do końca na temat, ale się trochę porobiło i muszę się dowiedzieć chociaż z grubsza:
Czy, biorąc pod uwagę schemat organizacyjny firmy, bezpośredni przełożony leśniczego może wydawać wiążące polecenia dotyczące bieżącej pracy leśnictwa np. przez specjalistę z DT (telefon)? Za każdą opinię z góry dziękuję. :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Możesz to przyjąć do wiadomości, poczynić stosowną notatkę służbową na tą okoliczność i poinformować o tym bezpośredniego przełożonego.
Zapoznaj się z regulaminem organizacyjnym, powinieneś w nim znaleźć stosowny zapis na tą okoliczność.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Piotrek pisze:Miłość do tego zapachu kartki, farby drukarskiej i szelestu przekładanych stron... :mg:
miłość do przepastnych segregatorów
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

MartaBaranowska pisze:miłość do przepastnych segregatorów
Fakt. A nawet pożądanie. One często mają na dole taką uroczą dziurkę... W którą tak słodko włożyć paluszek wskazujący...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67147
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Musisz Pan uważać, co by się jakiś wykrzywiony spinacz pod paznokieć nie dostał...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W takim miejscu raczej nie występuje.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Piotrek pisze:Fakt. A nawet pożądanie. One często mają na dole taką uroczą dziurkę... W którą tak słodko włożyć paluszek wskazujący...
:lol: :lol: :lol:
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
cwaniaczek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2016, 22:12

Post autor: cwaniaczek »

Smoras pisze:To może pytanie z trochę innej działki, a mianowicie jak rejestrujecie takie sprawy jak:
- ustalenie warunków zabudowy (nie na gruntach LP tylko przyległych), większość tych spraw jest a/a ale teoretycznie możemy zgłosić jakieś uwagi,
- pozwolenia na budowę (również na sąsiednich działkach),
- oceny oddziaływania na środowisko (info o braku potrzeby przeprowadzania takowej) - również u sąsiadów.
W sumie to żaden z symboli JRWA mi nie pasuje w pełni. Ma ktoś może jakieś sugestie?
Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Mam ten sam problem co kolega :))
Idziemy po to żeby iść a nie po to żeby dojść.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

cwaniaczek pisze:Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Znak sprawy do pisma nie stanowiącego sprawy. Czy to nie brzmi paranoidalnie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

cwaniaczek pisze:Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Definicja "sprawy" z Instrukcji Kancelaryjnej:
"sprawa - zdarzenie lub stan rzeczy, jak również pismo, dokument, wymagające rozpatrzenia i podjęcia czynności służbowych, niezależnie od sposobu jej utrwalenia."
Zatem każde pismo można zakwalifikować do sprawy ... choć wyjątki wyszczególniono w § 9. Instrukcji i tym wyjątkom można założyć zamiast spisu spraw rejestr, o czym mowa jest w § 11.
Niemniej jednak faktem jest, że Instrukcja Kancelaryjna nie do końca jest spójna z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt, jak coraz częściej mi się zdaje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36289
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A Piszczyk to mam tam gdzieś w zaświatach niezły ubaw :lol:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
cwaniaczek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2016, 22:12

Post autor: cwaniaczek »

Sten pisze:
cwaniaczek pisze:Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Definicja "sprawy" z Instrukcji Kancelaryjnej:
"sprawa - zdarzenie lub stan rzeczy, jak również pismo, dokument, wymagające rozpatrzenia i podjęcia czynności służbowych, niezależnie od sposobu jej utrwalenia."
Zatem każde pismo można zakwalifikować do sprawy ... choć wyjątki wyszczególniono w § 9. Instrukcji i tym wyjątkom można założyć zamiast spisu spraw rejestr, o czym mowa jest w § 11.
Niemniej jednak faktem jest, że Instrukcja Kancelaryjna nie do końca jest spójna z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt, jak coraz częściej mi się zdaje ...
Tak ale w §9 pisze również że dokumentacja nie tworząca akt sprawy to dokumentacja, która nie została przyporządkowana do sprawy, a jedynie do klasy z wykazu akt.

I to właśnie jest istota moich wątpliwości. Nie mam pomysłu do jakiej klasy przypiąć dokumenty, o których pisał Smoras.

Poza tym jeżeli analizuję pismo i stwierdzam że nie jest dla LP istotne to również jest jakaś czynność mimo że nie ma sensu odpowiadać na takie pismo.
Idziemy po to żeby iść a nie po to żeby dojść.
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

Szanowni,
mam pytania dotyczące właściwego redagowania zarządzeń i decyzji kierownika jednostki.
1. Kto wpisuje numer zarządzenia (spotkałem się z opinią, że podpisujący dokument wpisuje odręcznie numer)?
2. Kto wpisuje datę zarządzenia (jw. odręcznie)?
3. Kto nadaje numer sprawy (wg mnie sporządzający)?
Z góry dziękuję za pomoc.
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ad 1. Osoba prowadząca rejestr decyzji i zarządzeń.
ad 2. j.w.
ad 3. Komórka organizacyjna sporządzająca ww dokumenty.
Tak to funkcjonuje u mnie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

U mnie też i też tak uważam. Muszę tylko zebrać argumenty. Nagle z jednostki nadrzędnej zaczęły przychodzić zarządzenia i decyzje z odręcznie wpisywanymi datami i numerami.
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

czy jest wymóg jakikolwiek określający, iż zarządzenie ma być napisane na komputerze zamiast odręcznie ?
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

Witam
Mam Problem z klasyfikacja dokumentów. Oczywiście dane dokumenty wywędrowały już ze swoich komórek merytorycznych i leżą sobie grzecznie w małym pokoju i maja trafić do AZ, ake zeby drogę miały prostszą muszę je sklasyfikować....ewentualnie z kwalifikować... :(



Pomożecie? :?: :!:
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

źle sie wyraziłem chodzi oczywiście o klasyfikcje teczek
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przed przyjęciem do archiwum każda teczka powinna zostać zakwalifikowana zgodnie z JRWA. W zależności od symbolu archiwalnego (A lub B). Jak masz wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z Archiwum Państwowym.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ