Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

poreba pisze:puszczenie w teren RWA jako obrazkowy pdf - co ciekawsze z sugestią wyposażenia każdego pracownika w wyciąg.
Nie można było stworzyć iluś tam wersji RWA z podziałem na poszczególne stanowiska pracy. Owa "robótka" należy do przełożonych konkretnych pracowników.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Nie można było stworzyć iluś tam wersji RWA z podziałem na poszczególne stanowiska pracy. Owa "robótka" należy do przełożonych konkretnych pracowników.
Sten, nie o to chodzi. Zrobienie RWA w postaci obrazka zapisanego w PDF uniemożliwia stworzenie wyciągu prostą metodą kopiuj-wklej. Co znakomicie spowolni proces tworzenia wymaganych wyciągów, bowiem każdą odrębną wersję trzeba po prostu przepisać ręcznie. Taki swoisty powrót do czasów benedyktyńskich kopistów Pisma Świętego...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wyciąg z mojej "działki" zajął mi raptem 10 minut, wliczając w to przestudiowanie całości RWA.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
platynka6
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 20:25
Lokalizacja: z zagajnika

Post autor: platynka6 »

Kuna lesna pisze:
W wolnej chwili mogę się pokusić na zrobienie wyciągu dla pracowników terenowych.
Byłbym wdzięczny , bo jeżeli dobrze zrozumiałem tą instrukcję to odnosi się głównie do archiwizacji której w moim leśnictwie nie ma . Ale może coś przeoczyłem . Jak byś mógł to chociaż jakieś nowinki które ta instrukcja zmienia.

U nas na szkoleniu kilka razy podkreślano, że instrukcja pracowników w terenie nie dotyczy :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

RWA dotyczy wszystkich pracowników. Leśniczy przeca też archiwizować musi dokumentację, którą otrzymuje z n-ctwa, jak i tą, którą wytwarza. Każdy dokument (pismo) powinno posiadać symbol klasyfikacyjny z RWA.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:RWA dotyczy wszystkich pracowników. Leśniczy przeca też archiwizować musi dokumentację, którą otrzymuje z n-ctwa, jak i tą, którą wytwarza. Każdy dokument (pismo) powinno posiadać symbol klasyfikacyjny z RWA.
Ja póki co nigdy numerów czy symboli swoim wnioskom do szefa, czy notatkom służbowym, albo wyjaśnieniom, numerów nie nadawałem.
Co do dokumentacji w leśnictwie - jak się o to zapytaliśmy na naradzie, to powiedziano nam, że to kategoria B5 bodajże. A więc papiery o znaczeniu bieżącym, nie objęte archiwizacją.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Notatkom służbowym symbolu z RWA się na ogół nie nadaje ...
j24 pisze:powiedziano nam, że to kategoria B5 bodajże. A więc papiery o znaczeniu bieżącym, nie objęte archiwizacją.
Podlegają przez 5 lat od zamknięcia teczki, a po dwóch latach od zamknięcia, powinny być przekazane do archiwum zakładowego, które je trzyma jeszcze trzy lata ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Mały błąd - sprawdziłem pierwszy post tego tematu. :oops:

Nie B5 ale Bc.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

BC można po wykorzystaniu niszczyć, ale po konsultacji z firmowym archiwistą.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:po konsultacji z firmowym archiwistą.
I własnym zdrowym rozsądkiem. Czasem notatka służbowa z odręczną zgodą szefa jest cenniejsza od platyny i ma siłę rażenia większą od bombki termojądrowej... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2298
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Tak czytam i widzę że pracujemy w różnych firmach, chociaż w nazwie mamy LP. :shock:
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

rutas pisze:Tak czytam i widzę że pracujemy w różnych firmach, chociaż w nazwie mamy LP. :shock:
Widzisz to dopiero teraz? :lol:
Awatar użytkownika
pl04
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 18:18
Lokalizacja: prosto z lasu

Post autor: pl04 »

Witam w temacie.
Powołując się na nową instrukcję kancelaryjną, w której podobno jest mowa o pieczątkach imiennych, na których nie mogą znajdować się tytuły naukowe kazano nam taki tytuł usunąć z pieczątki.
Czytam instrukcję i mam problem ze znalezieniem takiej wzmianki.
Na stronie 21 w paragrafie 21 w podpunkcie 7 jest coś, ale jednoznacznie nie wynika z tego, że pieczątka nie powinna tych tytułow mieć.
W paragrafie 29 jest mowa o wzorach pieczęci urzędowych i stempli służbowych ale nie mogę tych wzorów jakoś odnaleźć. :help:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

pl04 pisze:Na stronie 21 w paragrafie 21 w podpunkcie 7 jest coś, ale jednoznacznie nie wynika z tego, że pieczątka nie powinna tych tytułow mieć.
Jest to w § 26 ust.2 pkt 7
W wymianie korespondencji służbowej, zarówno w przypadku określenia adresata jak i osoby podpisującej, nie używa się tytułów naukowych, a jedynie imię i nazwisko. Wyjątek od tej reguły stanowią listy (adresy) okolicznościowe oraz korespondencja o charakterze kurtuazyjnym.
Zatem tytułów nie powinno się stosować. Niemniej jednak podchodząc do tego zapisu literalnie, nie stosuje się tytułów naukowych (dr, prof.), a o zawodowych nie ma zająknięcia ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Zatem tytułów nie powinno się stosować.
Nie wiem kto wpadł na taki pomysł i dlaczego. Chodziłem kiedyś do szkoły, w której wykładano przedmiot pod nazwą "Technika biurowa". Było na tym przedmiocie i o prawidłowym pisaniu pism urzędowych. I tam wyraźnie zaznaczano, że zasady dobrego wychowania obligują do używania w nagłówku pisma (do kogo) tytułów wszelakich, jakie adresat posiada. Dobrym obyczajem było na zakończenie podpisanie się (oczywiście odręczne!) i jeżeli kto posiadał przystawienie pieczątki imiennej zawierającej również tytuły, aby adresat odpowiadając na nasze pismo wiedział co umieścić w nagłówku.
W przypadku gdy adresat miał zbyt wiele tytułów i ich wymienienie zaciemniło by nagłówek zalecano używanie zwrotu "Pleno Titulo" (w skrócie "P.T.") znaczącego tyle co "z zachowaniem wszelkich tytułów". Zwrotu tego należało użyć również wówczas gdy nie bylibyśmy pewni jakie tytuły adresat posiada. Trochę z tego czego mnie uczono jest na stronie http://www.zsp-sulechow.edu.pl/pi/?page_id=162 i tam odsyłam. :)

Swoją drogą to po krótkich przemyśleniach dochodzę do wniosku, że komuś cholernie przeszkadzała by sytuacja, w której podwładny ma tytuł wyższy rangą od przełożonego i nie ma ochoty aby fakt ten utrwalano w pismach. Przykładowo aby pismo nie zaczynało się tak:

Do Nadleśniczego
Nadleśnictwa Przykładowo
mgr inż. Edwarda Przykładzkiego
w/m

zaś w podpisie miało by mieć:

Leśniczy L-ctwa Przykład
dr hab. nauk leśnych Jurek Wsiok

:lol: :lol: :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tytułomania czasem bywa wręcz śmieszna. Najlepiej wybrać się na spacer na którykolwiek cmentarz w Krakowie. Ja zapamiętałem coś takiego: mgr Jan Kowalski emerytowany profesor łaciny w Gimnazjum Nr ..., albo: kapitanowa Janina Nowak ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

pl04 pisze:odnaleść.
Ale, widzę, że woła o pomoc! :help:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten, to nie tytułomania. Moim zdaniem to wyraz szacunku. Bardzo trudno jest chyba określić kiedy następuje "przesadne użycie tytułu" ale na cmentarzu to jednak chyba nie jest przesada.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170066
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:na cmentarzu to jednak chyba nie jest przesada
Moim zdaniem jest to przesada ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:
Piotrek pisze:na cmentarzu to jednak chyba nie jest przesada
Moim zdaniem jest to przesada ...
Dziś - tak. Jednakże KIEDYŚ inżynier COŚ znaczyło.
ODPOWIEDZ