Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

góral bagienny pisze:Odświeżę ten temat, bo może ktoś ma nowsze informacje na temat postępu prac nad instrukcją kancelaryjną dla PGL LP.
Z tego co wiem, to jest w zatwierdzeniu w Archiwum Akt Nowych. Póki owego zatwierdzenia nie będzie, trzeba stosować zapisy obecnie obowiązującej.
góral bagienny pisze:Może to i kwestia wykształconych przez lata "złych" nawyków, ale teraz nad logicznym oznaczeniem i numerowaniem pism, zwłaszcza wychodzących z różnych komórek a dotyczących pokrewnych spraw, zapanować jest nie sposób.
Pogadaj z Krzyśkiem - niech Ci pokaże jak to my opracowaliśmy i w naszej działce sprawdza się w całych lasach na wszystkich szczeblach :)
Generalna zasada jest taka, że odpowiadamy na pismo stosując ten sam symbol z RWA. To wszystko jest do opanowania. Jakby co zadzwoń do mnie to Ci w szczegółach wytłumaczę.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Sten pisze:Pogadaj z Krzyśkiem - niech Ci pokaże jak to my opracowaliśmy i w naszej działce sprawdza się w całych lasach na wszystkich szczeblach
Zdaje się, że w Waszej działce jest inna instrukcja.
Sten pisze:To wszystko jest do opanowania. Jakby co zadzwoń do mnie to Ci w szczegółach wytłumaczę.
Drogi Stenie! Ja nie szukam pomocy w rozwiązaniu problemu, który u mnie wystąpił, tylko publicznie zadaję naiwne pytanie, czy ktoś jeszcze widzi taki problem u siebie. Chcę też przesondować czy jest powszechna wola dokonania zmian i dowiedzieć się, czy ktoś nad takimi zmianami pracuje.
Ponieważ wczoraj, jak to ładnie i dobitnie napisał w jednej z piosenek Garczarek, halny z mózgu robił kaszę (a w W-wie pewnie to samo robiły forpoczty Uli) to nasze niedogadanie składam na karb wypadkowej spadku naszych wydolności intelektualnych, niemniej za deklarację pomocy dziękuję! :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

góral bagienny pisze:Zdaje się, że w Waszej działce jest inna instrukcja.
Dokładnie ta sama tzn. Zarządzenie nr 29 z 1996 r.
Jeżeli byłoby zapotrzebowanie to mogę wytłumaczyć w jaki sposób prowadzić teczki zgodnie z ww. zarządzeniem, jak archiwizować dokumenty, przekazywać je do archiwum i uzyskiwać zgodę do Archiwum Akt Nowych na zniszczenie.
góral bagienny pisze:Chcę też przesondować czy jest powszechna wola dokonania zmian i dowiedzieć się, czy ktoś nad takimi zmianami pracuje.
Wola jest (nie wiem czy powszechna). Jak pisałem w poprzednim poście, nowy RWA i instrukcja kancelaryjna czeka na klepnięcie przez Archiwum. Dodam, że dostosowana jest do SODiS, który obecnie testuje DGLP.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Sten pisze:Dokładnie ta sama tzn. Zarządzenie nr 29 z 1996 r.
Ja myślałem o Zarządzeniu Nr 94 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 24 grudnia 2001 r. w sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej dla dokumentów niejawnych stanowiących tajemnicę państwową i służbową w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe Znak: T – 021 – 1 - 1 /01
Sten pisze:Dodam, że dostosowana jest do SODiS
Ale nie chodzi Ci o Sodis (Solar Water Disinfection Process) - technika słonecznej dezynfekcji wody z użyciem butelki PET. :|
Sorki, znowu duje i z mózgu robi kaszę :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

góral bagienny pisze:Ja myślałem o Zarządzeniu Nr 94 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 24 grudnia 2001 r. w sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej dla dokumentów niejawnych stanowiących tajemnicę państwową i służbową w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe Znak: T – 021 – 1 - 1 /01
To zarządzenie już nie obowiązuje. Obecnie (ale już niedługo) obowiązuje Zarządzenie nr 50 z 3 października 2006 r. w sprawie ochrony informacji niejawnych w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (GO-021-3-6/06)
A SODiS Mój Drogi Góralu to - System Obiegu Dokumentów i Spraw :P
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Mika123
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 19:24
Lokalizacja: PGL LP

witam

Post autor: Mika123 »

tu jest treść Zarządzenia 22/2006 a raczej załącznika do niego ale bez wzorów http://www.zilp.lasy.gov.pl/wzory_drukow/wz1.11.2.pdf .

Ja pamiętam tylko, że na jakiejś naradzie ktoś rzucił informację, że w czasie kontroli inspekcja sprawdzała, czy l-czowie przekazują dokumenty do archiwizacji w biurze lub niszczenia. Niestety nie wiem ile w tym prawdy.

Cała ta instrukcja raczej utrudnia życie i wprowadza zamieszanie. Mam nadzieję, że ta nowa o której piszecie będzie dla ludzi a nie odwrotnie :)
pozdrawiam
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mika123 pisze:tu jest treść Zarządzenia 22/2006 a raczej załącznika do niego ale bez wzorów http://www.zilp.lasy.gov....ow/wz1.11.2.pdf .
W tej zapodanej przez Ciebie chodzi o dokumenty niejawne, których na dzień dzisiejszy w n-ctwie powinno być góra kilka. Generalnie rozprawiamy o instrukcji kancelaryjnej i RWA z 1996 r. dotyczącej obiegu jawnych dokumentów w LP.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jako, że poproszono mnie o wskazówki, poniżej przedstawiam procedurę brakowania dokumentów niearchiwalnych (kategorie B).

Jak powinno wyglądać brakowanie dokumentów w j.o. LP?
Krótki przewodnik.

Na początek decyzja kierownika jednostki o powołaniu Komisji do przeprowadzenia oceny dokumentacji niearchiwalnej (kategoria B) wstępnie zakwalifikowanej do likwidacji.
§1. Powołuję Komisję do przeprowadzenia oceny dokumentacji niearchiwalnej (kat. B) wstępnie zakwalifikowanej do likwidacji w składzie:
1. Jan Kowalski – przewodniczący
2. Jacek Nowak
3. Anna Iksińska
§2. Zadaniem Komisji jest sporządzenie protokołu oceny dokumentacji niearchiwalnej oraz spisu tej dokumentacji na odpowiednich formularzach zgodnie z Instrukcją w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych i składnic akt w PGL LP.
§3. Komisję powołuje się na czas realizacji określonego w §2 zadania.
§4. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Krok drugi to efekt pracy powołanej wyżej komisji:

Pan Tadeusz Zetowski
Nadleśniczy Nadleśnictwa Grzymółki, w miejscu.

W załączeniu przedstawiam do akceptacji 2 egzemplarze protokołu z prac Komisji do oceny dokumentów niearchiwalnych proponowanych do zniszczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do podpisu pismo do Archiwum Akt Nowych z prośbą o wyrażenie zgody na jej zniszczenie.
- podpis przewodniczącego Komisji.

(nadleśniczy na egzemplarzu pozostającym w aktach akceptuje ww. zapisy)

Protokół oceny dokumentacji niearchiwalnej

Komisja w składzie:
1. Jan Kowalski – przewodniczący
2. Jacek Nowak
3. Anna Iksińska
Dokonała oceny i wydzielenia przeznaczonej do przekazania na makulaturę lub zniszczenia dokumentacji niearchiwalnej w ilości 2 mb i stwierdziła, że stanowi ona niearchiwalną, nieprzydatną do celów praktycznych jednostki organizacyjnej, oraz że upłynęły terminy jej przechowywania określone w jednolitym rzeczowym wykazie akt lub kwalifikatorze dokumentacji technicznej.
- podpisy członków komisji.
Załącznik – 27 pozycji spisu.

Kolejnym dokumentem jest:
SPIS DOKUMENTACJI NIEARCHIWALNEJ (AKTOWWEJ) PRZEZNACZONEJ NA MAKULATURĘ LUB ZNIESZCZENIE.

Sporządza się go stosując następujące zapisy:
1. Numer i liczba porządkowa spisu zdawczo odbiorczego (np. 97/1,2,3 ..98/3,6…)
2. Symbol z RWA (np. 0943)
3. Tytuł teczki (np. kontrole doraźne, na poziomie n-ctwa B-5)
4. Daty skrajne (np. 2002 – 2003)
5. Liczba tomów (np. 2)
6. Uwagi.

Pismo do Dyrektora Archiwum Akt Nowych:

Dyrektor Archiwum Akt Nowych w ….

W załączeniu przesyłamy Spis dokumentacji niearchiwalnej (aktowej) przeznaczonej na makulaturę lub zniszczenie – własnej, znajdującej się w Nadleśnictwie Grzymółki, oraz protokół oceny dokumentacji niearchiwalnej z dnia …. Z prośbą o wyrażenie zgody na jej zniszczenie.
(podpis nadleśniczego)

Na zakończenie odpowiedź Archiwum Akt Nowych:

Przesyłam w załączeniu zgodę nr 14/2011 na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej określonej we wniosku nadesłanym przez Nadleśnictwo Grzymółki.
(podpis Dyrektora AAN)

Zgoda nr 14/2011 na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej (kat.B) przez Nadleśnictwo Grzymółki.
Na podstawie § 5, ust. 2 rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1375) wyrażam zgodę na brakowanie dokumentacji objętej wnioskiem z dnia …, znak: … i wyszczególnionej w załączonym do wniosku w ilości 2 mb. (słownie dwóch).
(miejscowość, data) (podpis Dyrektora AAN)

Tak powinna wyglądać prawidłowa procedura brakowania dokumentów niearchiwalnych w naszych jednostkach.
Z życzeniami miłej lektury i zastosowania w praktyce :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Rovan
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2012, 19:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rovan »

Witam wszystkich.
Mam wielką prośbę - Jeśli ktoś z Was dysponuje zeskanowanym JRWA będę dozgonnie wdzięczny za wrzucenie na jakiś hosting i podanie linka :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiele wskazuje, że już całkiem niedługo będzie nawy RWA.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Rovan
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2012, 19:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rovan »

To niewątpliwie dobra wiadomość, choć z doświadczenia wiem że przygotowanie tego typu normatywów potrafi się nieźle przeciągać :D
Póki co bardzo zależy mi na zapoznaniu się z obecnie obowiązującym wykazem akt :help:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No właśnie ponoć jest na finiszu.
Obowiązujące jest w każdej jednostce. Żółta książeczka formatu A4
ps. Zajrzyj na PW :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Niedawno dotarło do mnie "Zarządzenie nr 67 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 października 2012 r. w sprawie dokumentacji funkcjonującej w kancelarii leśnictwa oraz miejsca i formy jej przechowywania." (EI-021-9-1/12)

Do pobranie z tej strony: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/uregulowania_wewnetrzne

Co o tym sądzicie? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

j24 pisze:Co o tym sądzicie? :?:
Nie żebym się czepiał, ale uważam że w dzisiejszych czasach zarządzenia na BIPie w formie skanu z papieru to anachronizm i trochę obciach :wink: Żeby coś znaleźć trzeba przelecieć całe zarządzenie, bo Ctrl+F nie zadziała ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim skromnym zdaniem wreszcie ujednoliciło sposób przechowywania, czyli co i gdzie ma się znajdować. bo różnie z tym bywało ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Co o tym sądzicie? :?:
§ 2 to jakiś anachronizm. Po jaką cholerę leśniczemu w leśniczówce wydruk WOD?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Mnie trochę dziwi zestawienie punktu 9 z punktami 10 i 11. :|
Projekty wniosków gospodarczych mają być na papierze, ale już raptularze do szacunków brakarskich w wersji elektronicznej.
Jedno i drugie robi się w rejestratorze i przesyła elektronicznie. :?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
maksymiljan22
początkujący
początkujący
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 10:31
Lokalizacja: zawsze tam

Post autor: maksymiljan22 »

Co z drukami RW,WZ,MM? One mają być w leśnictwie a nie w Nadleśnictwie? Przecież to Nadleśnictwo je wystawia- coś poplatełem :help: :help: :help:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wedle Zarządzenia, te druki mają być przechowywane w leśnictwie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No i mamy nową Instrukcję Kancelaryjną. Została wprowadzona Zarządzeniem Nr 66 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 listopada 2014.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2015 r.
ps. Będę miał lekturę na weekend.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ