Stado wilków roszarpalo daniele?

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

garullus pisze:Czy to wilki, czy psy, ale chyba po myśli właścicieli wyrżnęły nieopłacalny biznes, a teraz trzeba wyrwać odszkodowanie.
Może jest jakaś dodatnia korelacja między atakami wilków i ceną np. mięsa?
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

mrówka pisze:Może jest jakaś dodatnia korelacja między atakami wilków i ceną np. mięsa?
Raczej ujemna ;)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Dziś dostałem do przeczytania jeden z artykułów w faktycznej gazecie i skojarzyłem fakty z tym tematem:
"To zrobiły niemieckie wilki !!"

Obrazek

Manipulacja ?? Rzetelna informacja ??
Dla mnie wiele informacji nie trzyma się kupy. Nawet sama nazwa z niemieckimi wilkami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jak wiadomo wszystko co złe pochodzi z Niemiec. Polski wilk jest wilkiem patriotycznym i za żadne skarby nie ukrzywdził by rodaka. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Bez dwóch zdań to na pewno były niemieckie wilki. Pewnie było to widać w oczach młodego byczka nim zaszły mgłą.... Rany, co za głodne kawałki :evil: Ludzie się naczytają takich bredni i ślepo w to wierzą....
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
garullus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 05:07
Lokalizacja: BMśw

Post autor: garullus »

Całe szczęście istnieje ratunek-odstraszające łuski z prochem :!:
No i chyba czas powyciągać ze strychów sztucery i srebrne kule załadować :lol:
Awatar użytkownika
Alette
początkujący
początkujący
Posty: 175
Rejestracja: piątek 03 paź 2008, 19:23
Lokalizacja: xxxxx

Post autor: Alette »

Piotrek pisze:Bo wiesz, jak biznes na danielach się nie kręci to co zrobić, żeby wyjść z kasą? Tartak to się ubezpiecza a następnie spala. A daniele się rozszarpuje wpuszczonymi psami, oskarża wilki i bierze odszkodowanie ze Skarbu Państwa. Taka jest brutalna prawda o hodowcach danieli, którym interes nie wyszedł.
_________________
Jacy ludzie potrafiliby zrobić coś takiego :?: I to TYLKO dla pieniędzy? Przeciez opiekowali się tymi danielami, mieli z nimi bliski kontakt, to raczej niemozliwe, zeby swiadomie wpuscili psy, by je rozszarpały... :nie: Ja w to nie wierze.
"Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Awatar użytkownika
Alette
początkujący
początkujący
Posty: 175
Rejestracja: piątek 03 paź 2008, 19:23
Lokalizacja: xxxxx

Post autor: Alette »

Ludzie to potrafią :? Zrobili z wilkow bestie... Dla przyjemnosci zagryzly daniele - przeciez swiatem zwierzat rzadza popedy, to naturalne. Moze wlasciciel danieli nie zamknal dobrze ogrodzenia? I to doprowadzilo do tragedii...
"Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Wiesz Alette, chyba trochę Ci zazdroszczę :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

magda55 pisze:Wiesz Alette, chyba trochę Ci zazdroszczę :evil:
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Alette pisze:Jacy ludzie potrafiliby zrobić coś takiego
Alette pisze:Ludzie to potrafią :?
No i sama sobie odpowiadasz.
Jesteś niesamowita Alette...
Alette pisze:I to TYLKO dla pieniędzy? Przeciez opiekowali się tymi danielami, mieli z nimi bliski kontakt
..... Myślisz, że miziali je po mięciutkich, mokrych chrapkach, czesali boczki i nadawali im imiona Pimpuś i Burufusia? Chyba zrobię podobnie jak Magda, pozazdroszczę......
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

maverick pisze:Dziś dostałem do przeczytania jeden z artykułów w faktycznej gazecie i skojarzyłem fakty z tym tematem:
"To zrobiły niemieckie wilki !!"
.
No popatrz pan , a ja myslałem ze wehrwolf to tak maksymalnie do 1946 roku dzialał, a tu prosze.... :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Alette pisze:Jacy ludzie potrafiliby zrobić coś takiego :?: I to TYLKO dla pieniędzy? Przeciez opiekowali się tymi danielami, mieli z nimi bliski kontakt, to raczej niemozliwe, zeby swiadomie wpuscili psy, by je rozszarpały... :nie: Ja w to nie wierze.
Słoneczko złote, obłoczku przeczysty - ci ludzie hodowali te daniele na mięsko. Jak krowy. Z tą różnicą, że część z danieli została by wpędzona (przez swych hodowców) pod lufy myśliwych, którzy za ów strzał chętni by byli zapłacić.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Alette pisze:Jacy ludzie potrafiliby zrobić coś takiego :?: I to TYLKO dla pieniędzy? Przeciez opiekowali się tymi danielami, mieli z nimi bliski kontakt, to raczej niemozliwe, zeby swiadomie wpuscili psy, by je rozszarpały... :nie: Ja w to nie wierze.
Możesz nie wierzyć, ale za pewniam ciebie, że tak jest i nie raz się przekonasz co człowiek jest zdolny zrobić dla pieniędzy.
garullus pisze:Całe szczęście istnieje ratunek-odstraszające łuski z prochem :!:
No i chyba czas powyciągać ze strychów sztucery i srebrne kule załadować :lol:
To chyba mnie najbardziej rozbawiło w tym artykule. :lol:
Agnieszka pisze:Rany, co za głodne kawałki :evil: Ludzie się naczytają takich bredni i ślepo w to wierzą....
W tym problem i później wytłumacz logicznie takiemu człowiekowi, który się naczyta tego, na Ciebie później patrzy jak na czarownika.
Alette pisze:Moze wlasciciel danieli nie zamknal dobrze ogrodzenia? I to doprowadzilo do tragedii...
Przeczytaj pierwszy post w tym artykule, mowa tam jest o "przegryzieniu" płotu.
gazda pisze:No popatrz pan , a ja myslałem ze wehrwolf to tak maksymalnie do 1946 roku dzialał, a tu prosze....
E nie to byli komuniści :lol: :wink:
Awatar użytkownika
general776
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: sobota 01 lis 2008, 10:07
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: general776 »

Co do wilków:
W moim regionie to jest nadleśnictwo Lidzbark pojawiły się ostatnio wilki.
To akurat jest fakt sprawdzony. Jednak jak narazie nie sprawiają kłopotów.
Dokładnie nie wiem ile ich jest ale prawdopodobnie 4 sztuki. :P
pzdr :)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Kilka artykułów przejrzałem na ten temat, jeśli są zdjęcia to nigdzie nie widać łbów danieli i jakoś są pozakrywane.Jak widziałem zdjęcia zwierzyny pogryzione przez wilki to były bardzo poharatane, a tu takie jakoś "czyste".Tak jakoś mam wrażenie że coś tu śmierdzi, albo doszukuję się dziury w całym.
Zdjęcia są "zlepione" przeze mnie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ