pytanie dotyczące lizingu

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czesiu
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: piątek 19 wrz 2008, 19:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie

pytanie dotyczące lizingu

Post autor: czesiu »

Witam, mam pytanie dotyczące lizingu, a mianowicie interesuje mnie to czy po wzięciu w lizing z banku przyczepy do zrywki drewna z Hds okazało by się, że nie wygrywam przetargu i chcę oddać przyczepę z powrotem, to czy muszę się liczyć z tym, że bank naliczy mi jakąś karę za rezygnację albo za zużycie sprzętu? Proszę o odpowiedzi na ten temat.
duriel73
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: wtorek 06 gru 2005, 10:50

Post autor: duriel73 »

Wszystko zależy od umowy. W niej są zawarte warunki wypowiedzenia umowy przez każdą ze stron. Jeżeli nie bezpośrednio w umowie, to w Ogólnych Warunkach Leasingu, które to są załącznikiem do umowy.
Realnie, zapłacisz za to sporo.
czesiu
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: piątek 19 wrz 2008, 19:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: czesiu »

Sporo to znaczy ile? Jak przyczepa kosztuje powiedzmy 50tys. wpłacę 10tys. wkładu własnego a rata będzie wynosić ok. 1tys. miesięcznie to po roku ile bank może sobie naliczyć takiej kary za rezygnację z lizingu? Może mi ktoś na to pytanie odpowiedzieć oczywiście nie oczekuję odpowiedzi z podaniem konkretnej sumy, ale chodzi mi o przypuszczalną kwotę jaką bym musiał zapłacić.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Proponowałbym Ci poczytać Kodeks Cywilny Tytuł XVII(1)
Umowa leasingu, Art. 7091 do Art. 70918. coś tam znajdziesz w nurtujących Cię pytaniach, a najprościej wykonać telefony do kilku firm leasingowych i u źródeł informacji zasięgnąć. W necie znajdziesz ich sporo.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ