Najlepsi abslowenci wydziału leśnego

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jelonek pisze:Ze wszystkich stron słyszy się ze Szanowny Pan Dyrektor planuje cięcia w etatach a tu nagle wolne miejsca pracy dla 6 absolwentów Uczelni
Znowu czytacie koledzy ale bez zrozumienia urzędniczego języka. Pan Dyrektor nie zapewnił wszak w swej wypowiedzi, że będą wolne miejsca pracy dla absolwentów w liczbie 6 sztuk. Nie. Pan Dyrektor stwierdził jedynie, że:
czat 20-01-2009 r. pisze:Marian_Pigan: Najlepsi mogą liczyć na zatrudnienie.
I tylko tyle. "Mogą liczyć na zatrudnienie" nie jest równoznaczne z "Będzie 6 miejsc pracy dla najlepszych"...
Czasem mi się zdaje, że staż po studiach jest właśnie po to aby nauczyć się odczytywać ów urzędniczy język...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Piotrek pisze:I tylko tyle. "Mogą liczyć na zatrudnienie" nie jest równoznaczne z "Będzie 6 miejsc pracy dla najlepszych"...
Mogą liczyć, ale nadleśniczowie mamy przykłady, że się boją.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

maverick pisze:ale nadleśniczowie mamy przykłady, że się boją
A ja im się nie dziwię. Też bym się bał. Wojny w większości przeżywają tchórze, bohaterowie zaś na ogół są nimi pośmiertnie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

Shadow, nie daj się zniechęcić. Ja skończyłem w 2001 r. bylem na stażu, pracuję w firmie związanej z lasami, co prawda nie w LP ale czuję się nadal przede wszystkim lesnikiem. I gybym miał wybierać studia jeszcze raz to zrobiłbym to samo. tylko i wyłącznie leśnictwo, może z tą różnicą, że wziąłbym jako drugi kierunek biologię...
Co prawda nie załapałem się na tych 3 najlepszych, raz bo w 2001 jeszcze tego nie było a dwa że na 4 roku poznałem przyszłą żonę i.... :roll: z nauką różnie bywało. Ostatecznie wylądowałem na 4 pozycji. Ale uczyć się warto, znam dwóch ludzi, którzy dzięki temu mają teraz pracę bo załapali się do tych 3 najlepszych.
I nie daj się zbyć ani zniechęcić głosami malkontentów, że źle że bieda... Studiuj jeśli to lubisz a o pracy pomyślisz po studiach. jako i ja zrobiłem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia [również abstynent przez całe studia i długo po :wink: ]
Shadow
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 22:02
Lokalizacja: obyzlasu

Post autor: Shadow »

Cephalanthera dzieki :) wiem zadje mature z bioli roszerzonej i skladam papiery na sggw lesnictwo i nie przejmuje sie juz ich gadaniem jak nie znajde pracy to trudno ale chce sie uczyc tego co lubie bo zadużo juz "błedów młodosci" bedzie dobrze :) do nauki i do przodu :) jescze raz dzieki rowniez dla agnieszki tez dodala wiary :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22752
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

I tak trzymaj :spoko: Przez te 5 lat zanim skończysz edukację to sytuacja na rynku pracy kilka razy może się jeszcze zmienić. A nawet jak będzie kiepsko to i tak ktoś w lasach pracować będzie musiał, coby ich pilnować :wink: Niektórzy odejdą z przyczyn naturalnych, inni pójdą na emerytury - jakaś rotacja kadr zawsze jest :) Czasem aby się załapać wystarczy odrobina szczęścia. Grunt to rób swoje i nie martw się na zapas.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
siwy
leśniczy
leśniczy
Posty: 877
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 11:38

Post autor: siwy »

Pomyśl czy po studiach nie załapać się do BUL-u tam można się nauczyć lasu. 3-5 lat wystarczy a potem do lasu. Dobra szkoła. :roll:
Aliud est facere, aliud dicere
Co innego dotrzyma� s�owa, co innego obieca�
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Cephalanthera pisze:I gybym miał wybierać studia jeszcze raz to zrobiłbym to samo. tylko i wyłącznie leśnictwo, może z tą różnicą, że wziąłbym jako drugi kierunek biologię...
...może z tą różnicą, że wybrałabym coś humanistycznego, dla samorozwoju..
cieszy mnie że to napisałeś Cephalanthera, podzielam to zdanie..
a Ty Shadow się nie przejmuj, eh.. te leśne studia.. oj to sggw.. eh ten rogów..
co prawda wydaje mi się, że leśny dużo stracił ze swojego uroku po wprowadzeniu
dwustopniowego systemu.. ale .. ale to nie w temacie.. :wink:
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
forestman11
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 18:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: forestman11 »

witam brać leśną;)
więc jak jest z tymi 3 osobami? czy 3 z najlepszą średnią na studiach może liczyć na zatrudnienie w LP? ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat...
pozdrawiam wszystkich
Darz Bór!
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

forestman11 pisze:ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat...
Właśnie sobie to odpowiedziałeś.
Niewiele osób wie, jeśli wiedzą to pojawia się jeszcze więcej pytań co i jak itd.
mateo#
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 sie 2009, 13:33
Lokalizacja: LG

Post autor: mateo# »

forestman11 pisze:czy 3 z najlepszą średnią na studiach może liczyć na zatrudnienie w LP?
może, na mocy porozumienia zawartego 30.10.2009 pomiędzy Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych a Dziekanami Wydziałów Leśnych SGGW w Warszawie, UR w Krakowie oraz UP w Poznaniu dotyczącego zatrudniania w LP najlepszych absolwentów.
niestety nigdzie nie mogę znaleźć treści tego porozumienia...
pzdr
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36425
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Cephalanthera pisze:z nauką różnie bywało.
i tak, że czasem bdb wynik nauki nie odnajduje się w praktyce...i tak bywa :wink: no może gdzieś na wyższych szczeblach poza n-ctwami, gdzie z lasem rzadko bezpośrednio ma się do czynienia :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
almilaria
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 01 sty 2010, 19:44
Lokalizacja: polesia czar

Post autor: almilaria »

Skumbio na SGGW, wynik bdob jest odzwierciedleniem wiedzy i umiejętności, a pracę w lasach zapewniają układy, tak to właśnie z nauką bywa.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

almilaria pisze:Skumbio na SGGW, wynik bdob jest odzwierciedleniem wiedzy i umiejętności, a pracę w lasach zapewniają układy, tak to właśnie z nauką bywa.
Tam do Wiejskiej niedaleko.
Vinca minor
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 13:52
Lokalizacja: ...

Post autor: Vinca minor »

Ja właśnie jestem taką absolwentką, która na mocy porozumienia pomiędzy Dyrektorem Generalnym a Dziekanami otrzymała propozycję pracy w LP. Z każdego wydziału wybierane są trzy najlepsze osoby, a oferta pracy zostaje najpierw skierowana do osoby z najwyższą średnią. Są trzy miesiące na podjęcie decyzji. Można wybrać dowolne nadleśnictwo w Polsce i dostaje się tam pracę NA CZAS NIEOKREŚLONY:) Jedynym warunkiem jest wcześniejsze odbycie stażu.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Gratulacje :)
Vinca minor
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 13:52
Lokalizacja: ...

Post autor: Vinca minor »

Niektórzy trochę nieufnie podchodzą do takich "zrzutów", jak mnie określiła pani w RDLP. Dopiero jak jej powiedziałam, że mam ukończone także technikum leśne, to od razu stała się milsza. Nadleśniczy zareagował podobnie... Ale, było nie było, praca jest:) :)
mateo#
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 sie 2009, 13:33
Lokalizacja: LG

Post autor: mateo# »

Vinca Minor pisze:Z każdego wydziału wybierane są trzy najlepsze osoby, a oferta pracy zostaje najpierw skierowana do osoby z najwyższą średnią.
tu się chyba wkradła mała pomyłka.
ofertę otrzymują trzy pierwsze osoby na danym wydziale (czyli dziewięć osób w PL), a jeśli ktoś z nich nie jest zainteresowany wtedy propozycja pracy kierowana jest do kolejnej (czwartej, piątej) osoby (na danym wydziale).

oczywiście gratuluję :)
a po którym WL jesteś?

[edit: nie zauważyłem lokalizacji, wnioskuję że po Poznaniu ;)]
pzdr
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Vinca minor pisze:Są trzy miesiące na podjęcie decyzji.
Niekoniecznie ;) Czasem sporo mniej...

No i oczywiście gratulujemy :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Vinca minor
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 13:52
Lokalizacja: ...

Post autor: Vinca minor »

W piśmie od Dyr. Pigana było napisane, że mam 3 m-ce na decyzję, a jeśli odmówię, to wtedy propozycja zostanie przekazana drugiej w kolejności osobie z listy najlepszych.

Najlepsze jest to, że pismo dot. "wygranej" dostałam dopiero pod koniec grudnia. Obroniłam się w czerwcu i nie dostałam się na staż do wybranego nadleśnictwa z powodu "zbyt niskiej średniej ocen"!!! Tak mi odpisali!!! Wnioskuję z tego, że odpisują tak chyba wszystkim zbędnym, nie patrząc w ogóle na ich wyniki. W każdym razie pismo z DGLP dostałam w grudniu, kiedy miałam już inną pracę. Nie spieszył im się zbytnio...
Stwierdziłam jednak, że skoro 10 lat uczyłam się o lesie i teraz ktoś daje mi tam pracę jak na tacy, no to nie mogę odrzucić takiej propozycji:) Teraz czekam na decyzję nadleśniczego czy pozwoli mi rozpocząć staż od marca.

Dziękuję za gratulacje, do niedawna nie mogłam jeszcze w to uwierzyć :P

Ciekawe, czy za takim najlepszym absolwentem idą też jakieś pieniądze z Generalnej do nadleśnictwa?
ODPOWIEDZ