Najlepsi abslowenci wydziału leśnego

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Shadow pisze:wszyscy strasz mnie tym cholernym nepotyzmem
To nie słuchaj wszystkich. Posłuchaj samego siebie. Bo gdzie dwóch Polaków tam trzy partie. Nikt oprócz Ciebie nie zdecyduje o Twoim życiu. A wybór studiów może nie wytycza drogi, której będziesz musiał trzymać się do końca życia, ale chyba faktycznie dobrze mieć wyuczony zawód, który naprawdę Cię interesuje, zaspokaja Twoje ambicje, Twoje oczekiwania i najzwyczajniej w świecie sprawia Ci przyjemność.
Wybrane studia nie oznaczają koniecznie związania się z wyuczonym zawodem. Mój mąż jest z zawodu inżynierem biomedycznym, w międzyczasie liznął medycyny i fizjoterapii, a pracuje jako programista....
Ja życzę Ci powodzenia w podejmowaniu niezwykle trudnej decyzji :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170195
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Shadow - nie traktuj wypowiedzi na tym forum jako wyroczni. W każdej firmie są zadowoleni mniej lub bardziej, badź niezadowoleni. Są też i tacy, którzy są pośrodku.
Czeka Cię conajmniej 5 lat studiów. Do tego czasu wiele może się zmienić, zarówno na lepsze jak i na gorsze (odpukać w puste). Są tematy tu na forum o uczelniach leśnych. Poczytaj je sobie, zobacz "z czym się je leśnictwo". Jeżeli uważasz, że chcesz studiować leśnictwo, ba ciągnie Cię do tego, to po prostu studiuj. Studia wyższe oprócz specjalistycznego wykształcenia dają przeca Ci też wiedzę ogólną.
Powodzenia.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Shadow pisze:mgr, ąż tak cieżko kurde no nie moge zalamka
Poczytaj forum z innymi tematami, tam jest całe mnóstwo wiadomości.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Sten pisze:Shadow - nie traktuj wypowiedzi na tym forum jako wyroczni
otóż to :) Coś Ci zasugerujemy, Ty tak zrobisz, a jak się rozczarujesz to nawet nie ma komu w mordę dać, wszyscy wirtualni ;)
Powodzenia! :beer:
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Shadow
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 22:02
Lokalizacja: obyzlasu

Post autor: Shadow »

no i niech tak bedzie ale to :beer: spalone bo jestem abstynetem :)
Awatar użytkownika
Away
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 13:26
Lokalizacja: Friedrichshütte

Post autor: Away »

Abstynent w lasach, oj ciężko to widzę ;)
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Away pisze:Abstynent w lasach, oj ciężko to widzę
:| No nie wiem czy to ma znaczenie...
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Shadow
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 22:02
Lokalizacja: obyzlasu

Post autor: Shadow »

Away pisze:Abstynent w lasach, oj ciężko to widzę ;)
Odp;A co myslisz ze po to bym chcial byc lesnikiem zeby zamknac sie w lesie i walic w gaz????
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

mój kolga z roku został w ten sposob zatrudniony. miał najwyższą średnią. ale ja wiem czy tak warto się męczyć?:-D
mgr
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 20:46
Lokalizacja: las

Post autor: mgr »

Ciężko w lasach nie jest ale nie bierz pod uwagę starego mitu że:
dadzą ci auto
dostaniesz chatę
dubeltówka na ramię czysta przyjemność

Otóż nie - skończysz studia nieważne 3, 50 czy setny rezultat na roku wiedz że z takim wykształceniem jest nas tysiące i co czekamy na awanse za 10 lat a jak na razie sam zobacz co się wypisuje o premiach jak pieski czekające na kość a może już jest a może jutro będzie ta premia śmiechu warte ludzie po studiach a takie upokorzenia tylko w tym kraju.
Pomyśl może o czymś na czasie policja wojsko chociaż mówią że zawsze wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.Powodzenia w podejmowaniu decyzji.
ps.do 2005 r byłem niepoprawnym optymistą niestety zmieniłem zdanie i sam sobie się dziwię jak zacząłem narzekać.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170195
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

mgr pisze:ta premia śmiechu warte ludzie po studiach a takie upokorzenia tylko w tym kraju.
Trochę nie na temat, ale wiesz o takiej nagrodzie to moja żona - budżetowa to pomarzyć może, dostaje miesięcznie niecałe 2 stówki premii.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
mgr
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 20:46
Lokalizacja: las

Post autor: mgr »

Kolega troszkę nie zrozumiał ja nie mówię że premie czy nagrody są niskie u nas są ok ale mówię o zarobkach chcąc jechać na wakacje pożyczka konieczna i rok trzeba spłacać a potem pani z księgowości dzwoni że mam wpłacić w kasie niedobór pieniędzy bo nie mogą potrącić opłaty za deputat ponieważ minimum nie zostaje z wypłaty jakby zabrali to co muszą .I nadal twierdzę że jeżeli ktoś wybiera się w ten zawód to niech się głęboko zastanowi narobić się może nie narobi ale i nie zarobi.
Może koledze niezdecydowanemu poleciłbym jakieś studia rozwijające własny biznes o.
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Shadow: a ja Ci powiem, że lubię to, co robię
gdybym miała wybierać jeszcze raz to chyba wybrałabym tak samo
(może bardziej zastanowiłabym się nad drugim kierunkiem dla bezpieczeństwa)
(zresztą już to gdzieś tu pisałam, był taki temat dla zadowolonych z pracy ale szybko umarł :wink: )

pracuję w fajnym nadleśnictwie, mam w porządku szefów, świetnych współpracowników
(no może nie wszystkich ale większość :wink: )
jedyne co, to ten dziwnie wysoki poziom absurdalnych rzeczy, które czasem robimy
ale ze spokojem i uśmieszkiem na twarzy do tego podchodzę..
jeśli chodzi o pieniądze to nie są wielkie to prawda
zawsze narzekałam, że dużo poniżej średniej krajowej robię
jak pani księgowa zrobiła mi wydruk szczegółowy zarobków za ostatni rok
i powiedziała co bym sobie kwotę brutto podzieliła na 12
to aż się za głowę złapałam
bo się okazało, że jednak średnia krajowa jest jak byk..
chociaż i tak zaaaa małooo.. no zawsze jest zaa małooo.. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105180
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

mgr pisze:sam zobacz co się wypisuje o premiach
W PGL LP nie ma premii. Tylko i wyłącznie nagrody. Gdyby były premie to byśmy na nie nie czekali. Ile razy to trzeba jeszcze przypominać?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Shadow
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 22:02
Lokalizacja: obyzlasu

Post autor: Shadow »

Mimo wszystko zamierzam sie wybrac na ten kierunek bede sie staral i kit musi byc dobrze
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170195
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Shadow pisze:Mimo wszystko zamierzam sie wybrac na ten kierunek bede sie staral i kit musi byc dobrze
i to się nazywa podjęcie męskiej decyzji - GRATULACJE :brawo:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:
Shadow pisze:Mimo wszystko zamierzam sie wybrac na ten kierunek bede sie staral i kit musi byc dobrze
i to się nazywa podjęcie męskiej decyzji - GRATULACJE :brawo:
:D I o to chodzi, a my już nawet bez MBA Cię przyjmujemy tak po znajomości...a co tam.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
sas81
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 14:05

Post autor: sas81 »

Tak jest tak że najlepszy absolwent ma zapewnioną pracę ale tam gdzie jest wolny etat, a nie gdzie sie wybiera. Nie bardzo wiem jak to się ma do zakazu obecnego zatrudniania stażystów
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

sas81 pisze:Nie bardzo wiem jak to się ma do zakazu obecnego zatrudniania stażystów
Odpowiedź znajdziesz w zapisie z dzisiejszego czatu...
czat 20-01-2009 r. pisze:dede: czy obecni stażyści będą mieli szanse znależć prace w lasach??czy powinni juz jej szukać ale w innym zawodzie?
Marian_Pigan: Najlepsi mogą liczyć na zatrudnienie.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
jelonek
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: piątek 11 kwie 2008, 13:52
Lokalizacja: zza monitora

Post autor: jelonek »

To wszystko jest chore. Nikt mi nie powie, że bedą przyjmować ludzi do pracy!! Dlaczego tego nie robią??? Ze wszystkich stron słyszy się ze Szanowny Pan Dyrektor planuje cięcia w etatach a tu nagle wolne miejsca pracy dla 6 absolwentów Uczelni bzdura jakich mało. :x :x I jeszcze jedno a co z setkami ludzi którzy są równie dobrzy w tym co chcą robić??? Powiem tylko tyle, ze to jeden wielki sy**** reszte dopowiedzcie sobie sami.
ODPOWIEDZ