Na razie nie będą strzelać do dzików w Świnoujściu

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Na razie nie będą strzelać do dzików w Świnoujściu

Post autor: drwalnik »

"Nie będzie zapowiadanego na grudzień wielkiego odstrzału dzików, które grasują po działkach i między blokami.
- Jak po niemieckiej stronie wyspy Uznam zaczynają polować myśliwi, to dziki przychodzą do nas - mówią świnoujscy myśliwi. To zdjęcie zrobili we wrześniu tuż przy drodze ze Świnoujścia do niemieckiego Garz.
Kilka tygodni temu myśliwi z koła łowieckiego "Dzik” zastrzelili ponad 30 sztuk tych zwierząt.
- Dziki niszczyły ogródki działkowe. Oswoiły się do tego stopnia, że zaczęły chodzić nawet po osiedlach mieszkaniowych - mówi Robert Karelus z urzędu miasta.
Przed odstrzałem myśliwi próbowali na różne sposoby odciągnąć zwierzęta od miasta. Wysypywano specjalną karmę, wywożono zwierzęta poza wyspę Uznam. Bez skutku.
- Wiele z tych dzików przychodzi do nas z Niemiec - mówi myśliwy Edward Antczak. - Aby dotrzeć na działki, gdzie mają zagwarantowane jedzenie, wystarczyło, żeby pokonały tylko niewielki rów melioracyjny..." reszta na www.gs24.pl
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Rozmawiałem kiedyś z myśliwymi z OHZ w Krynicy Górskiej. Mieli podobny problem z jeleniami, które w czasie zimy były przez kuracjuszy dokarmiane w miejskim parku. Tak im się spodobało,ze zaczęły przychodzić również w lecie a jeden z byków potłukł nawet porożem kufle z piwem w jednym z ogródków piwnych :P
Chodziły nawet jelenie na procesje za grupą modlących się ludzi. Czy zamiast scypułu miały moher tego nie wiem :twisted:
ODPOWIEDZ