Przekształcenie lasu prywatnego w działki rekreacyjne.

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olga
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 07 gru 2008, 17:56

Przekształcenie lasu prywatnego w działki rekreacyjne.

Post autor: Olga »

Witam.
Jestem właścicielką 0,77 ha Ls-VI (50-cio letni las sosnowy). Działka jest położona w miejscowości rekreacyjnej dlatego złożyłam wniosek o przekształcenie tego terenu na działki letniskowe. Urzędnik, z którym rozmawiałam powiedział, że z przekształcaniem lasów róźnie bywa, i że w tej sprawie decyzji nie poddejmuje gmina tylko inna instytucja. Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć mi jaka instytucja jest organem decyzyjnym? Dodam, że działka położona jest na terenie wsi.
Z góry dziękuję za pomoc.
Olga
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Poczytaj sobie w tym wątku na Forum:
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 667#184535
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
joanna ślepowro
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 23:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: joanna ślepowro »

To nie jest takie proste. Po pierwsze gmina musi przystąpić do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a jest to akt prawa miejscowego, którego sporządzenie nie jest wymagane, a sporo kosztuje. W trakcie procedury zarząd gminy występuje z wnioskiem o zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych, w zależności od klasy lasu do Ministra lub wojewody. Uzyskanie takiej zgody uprawnia do wprowadzenia funkcji innej niż las do planu. Plan uchwala rada gminy i dopiero po jego wejściu w życie można dokonać zmiany użytkowania gruntu z lasu na budowlany. Sporządzanie takiego planu trwa, w zależności od skali problemów ok. 2-3 lat.
Innej możliwości prawnej nie ma.
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

joanna ślepowro pisze:...... zarząd gminy występuje z wnioskiem o zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych, w zależności od klasy lasu do Ministra lub wojewody. .......

Tak było kiedyś - od kilku lat odnośnie lasów prywatnych zgodę wydaje Marszałek województwa a nie wojewoda.
joanna ślepowro
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 23:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: joanna ślepowro »

Masz rację Kegg, mój błąd.
ODPOWIEDZ