PRECZ Z LASAMI PRYWATNYMI !!!

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Słowacy jadą zręby zupełne nawet w Tatrach. Nie bawią się tak jak my. Do czysta, LKT i heja. Potem uprawki po kilka ha i tak się kręci...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: leszek_tax »

Dzięki Jażwiec za pomoc
Teraz wyobrażacie sobie przeprowadzić cały proces Strategicznej oceny odziaływania na środowisko planów dla lasu górskiego z RB I.
LP poszły do przodu z instrukcjami i wydaje sie że to powinno wystarczyć "ekologom".
Nie zazdroszczę Nadleśniczemu(nie wiem co jest na Słowacji), któremu zwala się na głowę Komisja europejska, jak to miało miejsce w przypadku Rozpudy??
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Co się będą przejmować. Drewno sprzedane, kasa wzięta...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
jan
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 29 paź 2009, 20:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: jan »

Resztki polskich owiec pasa sie po Slovackiej stronie zeby hale nie zarosly krzakami,slovacy za to placa.Przynajmniej tak bylo do nidawna.Rolnictwo gorskie w sensie produkcji zboz jest nieporozumieniem.Kiedys z ciekawosci probowalem orac te kamienie i podziwiam tych desperatow co to robia.W tatrach po Slowackiej stronie bylem we wrzesniu i zadnych spustoszen nie widzialem.Owszem buduja wyciag na ktorym pewnie beda jezdzic polscy ekolodzy ktorzy nie pozwolili zrobic tego po polskiej stronie.Dzialalnosc tzw.ekologow mnie przypomina zwiazki zawodowe w USA za czasow Ala Capone.Oni sa w stanie zablokowac kazda inwestycje,a na liste obszarow chronionych jest wpisane pol Polski.Moi przyjaciele slovacy mieszkaja w okolicy miasta Nove Zamki .Tam trudno znalezc kogos kto traktuje las jako zrodlo szybkiej gotowki.
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

jan pisze:Dzialalnosc tzw.ekologow mnie przypomina zwiazki zawodowe w USA
Cudze chwalicie swego nie znacie?
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
jan
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 29 paź 2009, 20:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: jan »

Gdybym nie znal to zamknal bym sie natychmiast,ale TO MNIE BOLI.Jestesmy na 150-ktoryms miejscu w rankingu na "przyjazne panstwo" na 180 monitorowanych.To nie jest tylko fiskus i pokrewne.To jest wszystko dookola.Stajemy sie swoistym prawnym Pitcairm.
marian99
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 16:02
Lokalizacja: warszawa

Post autor: marian99 »

witam
w 100% podpisuje sie pod tematem glupie prawo w panstwie prowadzi do tego ze ludzie nie zalesiaja swoich nie uzytkow ja mam dzialki i grunty w gminie gdzie zalesienie wystepuje w 60 -70 % i majac lasu prywatnego okolo 0,5ha nie chca mi wydzielic 1500 m2 pod zabudowe wiec na innych dzialkach gdzie nie planuje narazie zadnych inwestycji nie pozwole by uroslo co wyzej niz pol metra natomiast jezeli dostal bym 100 % gwarancji ze kiedys w przyszlosci moglbym go wyciac to juz rosby od 10 lat bo tyle jestem wlascicielem nieuzytkow i bagien w innej czesci tej samej gminy


NIE DOPUSZCZJCIE DO SAMOSIEJEK

pozdrawiam
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

marian99 napisał/a:
NIE DOPUSZCZJCIE DO SAMOSIEJEK
Ja bym to inaczej sformułował: użytkujcie grunty zgodnie z ich przeznaczeniem. Jak jest las to prowadźcie gospodarkę leśną, a jak rola to ją uprawiajcie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: leszek_tax »

Dlaczego PAŃSTWO ingeruje w LAS , gdzie ma rosnąć i jak z nim postępować.

Las trwa długo , Jeśli ktoś mówi o lesie mówi o perspektywie kilkudziesięciu lat.

BUDYNEK - trwa długo . Czy państwo zezwala na budowanie byle gdzie??
Proces zabudowy jest regulowany przez PAŃSTWO.

Nie chcę mi się przytaczać dalej bo problem zahacza od Konstytucji do wielu ustaw.
PAŃSTWO MA PRAWO OGRANICZAĆ PRAWA WŁASNOŚCI OBYWATELA....

Prawo Polskie podlega pod prawo unijne.
Jest już się obecnie KONWENCJA KRAJOBRAZOWA sporządzona we Florencji (20.10.2000r)
Jeśli ta konwencja wejdzie w życie jako DYREKTYWA to zobaczycie jak będzie ciekawie z "tworzeniem lasu byle gdzie lub jego bezpowrotnym wycinaniem

Już obecnie w niektórych krajach budowanie z naruszeniem KRAJOBRAZU jest tak drogie , że domy w "dziwnych miejscach " poza zwartą zabudową skoczyły w przeciągu kilku lat 10 razy i więcej. To świadczy jak mocno jest chroniony KRAJOBRAZ. Nie każdy teraz może mieć tam domek wśród lasów nad czystym Jeziorem(jest to delikates). U nas ciągle rolnik może wiele, w tej kwestii.
Fakt u nas częściej jeszcze wysokie opłaty za użycie środowiska zastępuje się zwykłym "nie bo nie"
Mieszam las z domami świadomie.
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

leszek_tax pisze:Jeśli ktoś mówi o lesie mówi o perspektywie kilkudziesięciu lat
A może kilkuset...
leszek_tax pisze:Proces zabudowy jest regulowany przez PAŃSTWO
Gminę, ale niech tam...

Wiesz. U nas jest jeszcze kwestia uregulowania t.zw. zaszłości...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

leszek_tax pisze:To świadczy jak mocno jest chroniony KRAJOBRAZ
To świadczy jak dalece biurokraci mają "parcie na łapówę". Jedynie o tym.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: leszek_tax »

Piotrze mówisz jak typowy Polach wychowany przez poprzednie ustronie , albo otarłeś sie o to.
Ja tez jestem przesiąknięty choć byłem na "resocjalizacji". Uwierz że są kraje gdzie umowa ustna znaczy, a umowa pisemna nie ma pieczątek. Gdy żądałem pieczątki wywołałem lekkie zdziwienie. :) :)
jan
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 29 paź 2009, 20:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: jan »

Owszem.Państwo ma prawo ograniczać wolności obywatela. Ludzi zatrudnionych w Lasach Państwowych pewnie to niewiele wzrusza -wszak są "budżetówką". A mnie trafia szlak jak do wywróconego drzewa przyjeżdża urzędnik i tłumaczy mnie, że ja za jego przyjazd nie płace. Na jego łaskawą obecność też trzeba czekać. Wolałbym żeby pieniądze z moich podatków były wydawane racjonalnie. Głupie prawo tworzy społeczeństwo kapusi, nie OBYWATELI.
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: leszek_tax »

Janie załóż Stowarzyszenie prywatnych właścicieli lasów, Twojego głosu nie słychać.Zresztą nikogo kto ma las PRYWATNY.
Można tylko wspomnieć coś o "karawanie" i "szczekającym psie" - jak to znasz to zrozumiesz.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170015
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

jan pisze:Ludzi zatrudnionych w Lasach Państwowych pewnie to niewiele wzrusza -wszak są "budżetówką".
Gwoli wyjaśnienia - ludzie zatrudnieni w LP nie są "budżetówką"
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ