Posiłki regeneracyjne, jak jest u Was?

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jak jest u Was rozwiązany problem posiłków regeneracyjnych?

Otrzymuję ekwiwalent pieniężny
18
15%
Otrzymuję posiłki z dolnej półki
58
50%
Otrzymuję posiłki z górnej półki
19
16%
Na szczęście mnie to nie dotyczy...
22
19%
 
Liczba głosów: 117

Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

księgowy w LP pisze:jakby to ująć niedoczytałeś drogi kolego..
Dobrze doczytałem, gdyby zlikwidować te dodatki dając w zamian większe pobory więcej kasy wypłynie z firmy. Wygląda to logicznie.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

bromarek pisze:Dobrze doczytałem, gdyby zlikwidować te dodatki dając w zamian większe pobory więcej kasy wypłynie z firmy.
z firmy tak..bo musi Ci zapłacic :wink:
co do likwidacji BHP..byłoby ciężko..i nawet tak upierdliwy gość jak ja nie byłby w stanie tego zrobić :wink:
no chyba że leśnikom nie będzie się już opłacać..i te wszystkie dodatkiim zbrzydną :P (co jest niemozlwie :wink: ) i konserwy będą ciągle tak niedobre :wink: :P :lol: i zaczną płakać, narzekać i biadolić :lol: to kto wie..
zresztą..niezbadane są wyroki :lol:
i tym miłym akcentem zakańczam dysputę na forum :P :lol:
i jak to mówi niziołek..
HEJ :lol:
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

księgowy w LP pisze:tym miłym akcentem zakańczam dysputę na forum
Mam nadzieję, że nie we wszystkich tematach? Na moje - gadaj dalej :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
zielono-szary
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 13:19
Lokalizacja: bms

Post autor: zielono-szary »

ile jest takich nadleśnictw, w których pracownicy nie dostają żadnych posiłków reg ani ekwiwalentu za nie... :?:
czy robią nas na szaro :?: ;/
na ile jest to z dobrej woli , na ile obowiązkowe?
jak wygląda obowiązek/dobra wola dostarczania latem napojów (czy mogą to być tak jak u nas butelki soku do rozcieńczania?)/ile przysługuje?; tudzież proszków do prania odzieży roboczej...
czy każde nadleśnictwo rządzi się swoim układem zbiorowym, swoim prawem... :?:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36344
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

zielono-szary pisze:czy każde nadleśnictwo rządzi się swoim układem zbiorowym, swoim prawem...
tak :tak: bo to państwa w państwie skarbu państwa :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

U nas co roku były w miarę dobre posiłki, konserwy, słoiki itp. Ale niestety w tym roku, znaczy w zeszłym pieczę nad zakupem przejęła nowa osoba. Kupiła konserwy i dania w słoikach firmy evermeat, totalny syf! fasolka czy flaki wręcz niejadalne! fasolka twarda, gorzka, konsystencja zupy. Pani sprzątaczka jak to jedliśmy, przepraszam, jak próbowaliśmy to jeść, powiedziała, że ta firma to najtańsza z możliwych, syf jakich mało! niestety protesty nie pomogły i osoba odpowiedzialna za posiłki nie zamieniła ich na lepsze, choć taką możliwość miała. Finał jest taki, że kilka osob na bank ich nie weźmie, bo tego nie da się jeść.
Strzeżcie się firmy evermeat!
lastel

Post autor: lastel »

Posiłki , jakie posiłki , od kilku lat karma dla psów , dlatego biorę bez fasoli :lol:
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D U nas od lat dostajemy taki bon wartościowy, zależnie od przepracowanych dni i realizujemy to w określonych sklepach. Tak jest od kilkunastu lat i bardzo sobie to chwalimy... Pewnie nasze psy narzekają, bo dawniej miały się lepiej...ale to narzekanie to słychać pewnie tylko w wigilijną noc.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

W poprzedniej firmie dostawałem całkiem niezłe posiłki w słoikach, do wyboru: flaki, gołąbki, pulpety, gulasz itp. W obecnej firmie zupki... całkiem całkiem oraz herbatkę:)
Umiesz liczyć, licz na siebie!
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

niziołek pisze:U nas od lat dostajemy taki bon wartościowy, zależnie od przepracowanych dni i realizujemy to w określonych sklepach.
U nas nie pozwala na o księgowa i bhp-owiec........
Obrazek
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas też od kilku lat w miesiącach listopad - marzec dostajemy kupony żywieniowe (5 zł/dzień roboczy). Rozliczamy to robiąc DOR (ale tylko na tę okoliczność). Kupon przysługuje gdy praca w terenie zajmuje ponad 4 godziny.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D My dostajemy znacznie więcej... zdaje się że ileś tam % diety...więc jest to waloryzowane z dietą.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
mb
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 13 sty 2009, 00:51
Lokalizacja: las

Post autor: mb »

A my nic - do dzisiaj nie znamy jednoznacznej odpowiedzi co się z nimi stało. 8)
Pinuss
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: środa 10 gru 2008, 21:34
Lokalizacja: LP

Post autor: Pinuss »

U nas 5 zł na dzień (praca w terenie ponad 4 godz.) razy ilośc dni i łaczna suma do wykorzystania na koniec miesiaca na zakup posiłków (przeważnie różne konserwy). Rachunek do ksiegowosci.
Pinuss
lastel

Post autor: lastel »

To dlaczego my dostajemy karmę dla psów , jedna firma . Nam mówią ,że musi być posiłek w naturze o określonej kalorytczności co się przekłada na ilość tłuszczu w konserwie .
ZIELONYS

Post autor: ZIELONYS »

u nas ekwiw.w pieniądzu za każde 4h i więcej :mg: w terenie na zasadzie oświadczenia.po 2 latach walki z bhpowcem!
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

ZIELONYS pisze:u nas ekwiw.w pieniądzu za każde 4h i więcej :mg: w terenie na zasadzie oświadczenia.po 2 latach walki z bhpowcem!
Teraz jest około 10 zł na dzień...Wywalczyliśmy to sobie przed wiekami...no kilkanaście lat temu i to jest jeden z niewielu... ale pozytywnych aspektów działań ZZ "S" za mojego przewodniczenia KZ.Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Tomik
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: piątek 03 sie 2007, 12:04
Lokalizacja: bór

Post autor: Tomik »

u mnie jest pucha za prace w terenie. JEst dosc dobra ale na koniec miesiaca jak dostane ich ze 20 to nie wiem na jakie sposoby je jesc. Szkoda ze nie pomysleli o urozmaiceniu rodzajów bo jedna kosztuje ok 5-6 PLN
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Powoli zbliża się okres posiłków profilaktycznych.ZZ i Generalicja mają czas na określenie JEDNOLITEJ STAWKI , żeby nie ciągnąć w nieskończoność różnic wśród załogi.Zdążą ? :|
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
kos
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 19:16
Lokalizacja: ziemia obiecana

Post autor: kos »

j24 pisze:Kupon przysługuje gdy praca w terenie zajmuje ponad 4 godziny.
jest podobno interpretacja że owe 4 godz musi następować ciągle- czyli przejazd ze 172a na 184b w czasie krótszym niż 4 godz wyłącza gościa z tych 4 godz i zupka się nie należy. kiedyś z przekory nie rozpisałem żadnej zupki-nie spełniłem niestety interpretacji- chyba jak wszyscy leśniczowie, jakoś mi tego bhp-owiec nie przyjął- rozpisać musiałem..........to był cichy protest przeciwko nie systemowi tylko jakości ala zgaga
'Bogu na chwałę, bliźnim na pożytek'
ODPOWIEDZ