sieć bezprzewodowa

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

sieć bezprzewodowa

Post autor: strychnina »

Mam zapytanie: Czy ktoś próbował kiedyć zrobić wyjście z routera radiowego na dwie kierunkowe anteny?
Ciekaw jestem jak to działa. A czy ktoś w ogóle widział rozdzielacz do kabla sieci bezprzewodowej?

[ Dodano: 2008-10-18, 21:56 ]
A czy ktoś w ogóle widział rozdzielacz do kabla sieci bezprzewodowej?
Trójnik (rozdzielacz) RP-SMAm/2xRP-SMAż GOLD - już znalazłem. ale aktualny podział sygnału.
trocse

Post autor: trocse »

Taki rozdzielacz to: spliter, polecam jednak zastosowac drugi AP bedzie lepiej to pracowalo, lub zastosowanie odpowiedniej jednej anteny.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

strychnina pisze:Czy ktoś próbował kiedyć zrobić wyjście z routera radiowego na dwie kierunkowe anteny?
Coś czuję, że chcesz zrobić własną siec WiFi. Trochę nie chce mi się wierzyć aby to co kombinujesz zadziałało. Popularne routery nie są projektowane tak aby swoją mocą obsłużyły dwie anteny podpięte do jednego wyjścia...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

piotrk pisze:Coś czuję, że chcesz zrobić własną siec WiFi. Trochę nie chce mi się wierzyć aby to co kombinujesz zadziałało. Popularne routery nie są projektowane tak aby swoją mocą obsłużyły dwie anteny podpięte do jednego wyjścia...
Potrzebuje przesłać sygnał na ok 400 m. Potrzebuje podpiąć jedną antenę kierunkową a druga kierunkowa lub dookólna bo na ok 15 m. Dlatego jestem ciekaw czy rozdzielenie sygnału pomoże.
trocse

Post autor: trocse »

Na te 15 m to ten AP bedzie sial i tak na boki wiec i antena specjalna raczej zbedna. Ta antena kierunkowa takze na boki sporo posiewa, wszystko zalezy od lokalizacji, Druga sprawa ze zazwyczaj kazdy Ap ma dwie anteny, czasem obie na zewnatrz czasem jedna wbudowana i wlaczajac prace w diversity moze osiagniesz swoj cel. Wrzucanie splitera dosc sporo oslabia sygnal i jest to zazwyczaj urzadzenie aktywne wiec wiadomo zasilanie itd, a pod drugie cena :)
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

trocse pisze:Wrzucanie splitera dosc sporo oslabia sygnal i jest to zazwyczaj urzadzenie aktywne wiec wiadomo zasilanie itd, a pod drugie cena :)
Mój router ma 1 antenę. Więc co tylko rozdzielaczem kabel na dwa i próbować?

[ Dodano: 2008-10-19, 20:28 ]
aha na te 15 m antena routera działa tylko jak podzielę sygnał obawiam się że może nie dolecieć.
trocse

Post autor: trocse »

Jaki to router z AP? bo tak jak pisalem powinien miec druga antene wbudowana w sobie juz. Rozdzielacz czy tam zlodziejka nie ma tu zastosowania bo sa duze straty, spliter za drogi. Cos wiecej o dlugosci kabla do anteny kierunkowej, jaka antena itd, i ta lokalizacja 15 m cos wiecej jak daleko od Ap jakie przeszkody itd.
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

router linksys WAG54GS ze stałą anteną która urąbie i założe gniazdo kabel do anteny kierunkowej do 3m i 2m do dookólnej lub drugiej kierunkowej. Przeszkody w pierwszej brak w drugiej ściany mieszkania do którego sygnał ma zasuwać.
ODPOWIEDZ