Czyje to tropy?

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PasjonatkaLeśna
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 16:54

Czyje to tropy?

Post autor: PasjonatkaLeśna »

Natrafiłam dziś na dość duże tropy prawie wielkości mojej dłoni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105032
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Oprócz kształtu pomocne przy rozpoznaniu jest również ułożenie tropów.
Jeśli ułożone tak jak na układ_a.jpg to pies, jeśli tak jak na układ_b.jpg to wilk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Pierwszy wygląda jak wiczy można na nim pięknie wyrysować X
Kolejne wyglądają na psie.
Za mało informacji, dobrze jest też pokazać jak przebiega ścieżka tropu (to co Piotrek napisał)
Nie duży pies też zostawia duże tropy, ja mam cockery i sama byłam zdziwiona jakie duże odciski zostawiają w śniegu.
Ps. Ale ja tam znawcą nie jestem, poczekajmy co napiszą fachowcy :)
PasjonatkaLeśna
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 16:54

Post autor: PasjonatkaLeśna »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Być może te dwa ostatnie zdjęcia to pies. Jednak nie wiem jak z tym pierwszym. Po lesie chodzę codziennie , ale pierwszy raz trafiłam na tak duże tropy. ;) Słyszałam, że w okolicy podobno już natrafiono na tropy wilka;) niestety nie zrobiłam zdjęcia jakąś ścieżką się poruszało zwierzę. Chyba jutro wrócę w tamto miejsce. Ja też nie jestem znawcą i również ciekawi mnie zdanie jak to nazwałaś ładnie fachowców :)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

PasjonatkaLeśna pisze:Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Być może te dwa ostatnie zdjęcia to pies. Jednak nie wiem jak z tym pierwszym. Po lesie chodzę codziennie , ale pierwszy raz trafiłam na tak duże tropy. ;) Słyszałam, że w okolicy podobno już natrafiono na tropy wilka;) niestety nie zrobiłam zdjęcia jakąś ścieżką się poruszało zwierzę. Chyba jutro wrócę w tamto miejsce. Ja też nie jestem znawcą i również ciekawi mnie zdanie jak to nazwałaś ładnie fachowców :)
Nie da sie jednoznacznie - na podstawie tego co wrzucilas - ocenic czy to byl pies, czy wilk.
Tak jak pisze Piotr , sprawdzenie tropu na odleglosci 100 - 500 metrow daje wiecej pewnosci , ale pojedyncze fotki nie mowia nic.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

DAKa pisze:Nie da sie jednoznacznie - na podstawie tego co wrzucilas - ocenic czy to byl pies, czy wilk. Tak jak pisze Piotr , sprawdzenie tropu na odleglosci 100 - 500 metrow daje wiecej pewnosci , ale pojedyncze fotki nie mowia nic.
A na dodatek AFAIK wilki wobec piesków mogą zachowywać się jak Wikingowie wobec nadmorskich osad, tzn. może to być jakiś mieszaniec, potomek niezjedzonego akurat piesełka.
ODPOWIEDZ