Szyszko przekroczył granicę. Puszcza Białowieska - Rospud

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

Piotrek pisze:
robert_c pisze:jeżeli celem ochrony jest śledzenie dynamiki rozwoju naturalnego (ze spełnionymi wszystkimi kryteriami naturalności) boru świerkowego
Jeżeli.
robert_c pisze:Jakie ma znaczenie, że teren nalezy do 3 nadleśnictw?
Nie cały jest chroniony? A tam gdzie jest, celem ochrony nie jest śledzenie dynamiki rozwoju naturalnego?
Wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO to jak najbardziej forma ochrony.
Polska podpisała umowę z UNESCO na podstawie której zobowiazała się do ochrony całej PB. Umowy międzynarodowe są ponad prawo krajowe. Przeczytaj konstytucję. Wreszcie.
O czyms takim, jak Natura 2000 nie ma co wspominać, bo doskonale o tym wiesz. Ale nie wiem czy znasz i jesteś świadom dyrektywy ptasiej i siedliskowej.
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: monografie - kornik drukarz

Post autor: robert_c »

brakarz pisze:
robert_c pisze: Wszystkie znane mi monografie dotyczące ekosystemów PB i kornika drukarza, nawet te firmowane przez Lasy Państwowe potwierdzają, że walka z kornikiem w takim obszarze nie ma sensu i powoduje więcej szkód, niż pożytku, a także czy sie wycina i wywozi, czy nic nie robi, populacja kornika jest taka sama lub zbliżona.
fajnie,
a możesz je podać?
tzn monografie dotyczące kornika drukarza w PB.

pozdrawiam serdecznie :)
Oczywiście.
Zrobię to zaraz po tym, jak podasz mi podstawy naukowe walki z kornikiem przez LP w PB.
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

filipesku pisze:Oj zaboli brak przypływu takiej gotówki ...
Trochę liczyłem na to, że jednak Sakiewicz dostanie tę kasę i wtedy... byłaby prawdziwa rewolta w strukturach UE, gdyż jawnie zostało by to poczytane jako zwykła korupcja.
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

robert_c pisze:Zrobię to zaraz po tym, jak podasz mi podstawy naukowe walki z kornikiem przez LP w PB.
Proponuję zacząć od tekstu z 1922 roku autorstwa Jana Kloski, profesora ochrony lasu i kierownika zakładu ochrony lasu SGGW "O walce z kornikami świerkowymi w Puszczy Białowieskiej w 1921 r."
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Wiesław pisze:Proponuję zacząć od tekstu z 1922 roku
No przestań propagować dawno skompromitowaną, komuszą propagandę socjalistycznej gospodarki lasowej! ;/
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

góral bagienny pisze:No przestań propagować dawno skompromitowaną, komuszą propagandę socjalistycznej gospodarki lasowej! ;/
Jako komusze badania zwalczania kornika drukarza to bym raczej przytoczył białoruskie badania w PB:
- KIRSTA (1976);
- KOLOSEJJ L. P. i KOLOSEJJ L. K. (1982);
- D'JACHENKO (1998, 1999).
:wink:
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Dyskusja na temat podstaw naukowych po tekście: "zrobię to zaraz po tym jak podasz mi ..." jak nic sprowadzona została do poziomu piaskownicy. Co to ma być? Argument w dyskusji? W przedszkolu lub gimnazjum takie zachowania występują, kiedy w toalecie konkurs na "kto ma większego chooja" się odbywa. Pokażę jak ty mi pokażesz. Tytuł największego należy się bezapelacyjnie temu, kto pierwszy sięgnął po taki ARGUMENT.
Na poważnie, to pewnie forumowicze to ludzie z różnych zawodów, z różnym wykształceniem i spojrzeniem na "pszyrodę". Większość z niej korzysta i zarabia na chleb, czy to codziennie zaczynając od świętej kawy w kancelarii, czy tankując pilarki, przecierając deski czy też przypinając się do ciągników. Większość z zainteresowaniem i potrzebą pogłębiania wiedzy czyta forum i oczekuje czegoś więcej od "największych i najtęższych" głów.
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

j24 pisze:
Film znikł. Był też na profilu głównym na fb LP i tam też został skasowany. Ludzie pytają dlaczego ale profil LP nie odpowiada.
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

robert_c pisze:Polska podpisała umowę z UNESCO na podstawie której zobowiazała się do ochrony całej PB.
Aktywnej piszesz... A możesz niedouczonym leśnikom objaśnić na czym polega aktywna ochrona zalesiających się siedlisk łąkowych, albo stepowaciejących obszarów leśnych? Albo takiej malowanki "Bitwa pod Grunwaldem", w latach 1945–49 i 2010-12?
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

mrówka pisze:czyta forum i oczekuje czegoś więcej od "największych i najtęższych" głów.
No to do dzieła, tęga mroowko! 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

minister środowiska: harwestery nie wrócą do puszczy

Post autor: drwalnik »

... strażnicy leśni mogą spać spokojniej
... http://www.rp.pl/Polityka/302149911-Min ... szczy.html
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

Wiesław pisze:
robert_c pisze:Zrobię to zaraz po tym, jak podasz mi podstawy naukowe walki z kornikiem przez LP w PB.
Proponuję zacząć od tekstu z 1922 roku autorstwa Jana Kloski, profesora ochrony lasu i kierownika zakładu ochrony lasu SGGW "O walce z kornikami świerkowymi w Puszczy Białowieskiej w 1921 r."
Opracowanie sprzed 100 lat :lol:
To ja napiszę, że ws. szczepień poczytaj sobie monografię prof. Jana Kowalskiego z 1925 r., w której to pisze, że nie powinno być obowiązkowych, a ws. zanieczyszczeń powietrza i efektu cieplarnianego opracowanie prof. Nowaka z 1931, w kórej udowadnia, że nic takiego nie występuje.
To co piszesz w zasadzie wpisuje się w moją opinię o lesnikach, że są mocno niedouczeni, opierają się na niegdysiejszych opracowaniach i nie zauważają, że świat w dziedzinie leśnictwa poszedł daleko bardziej do przodu.

Ja w takim razie polecam coś bardziej współczesnego i w dodatku opierającego się na najnowszych doświadczeniach naukowców z Lasu Bawarskiego
http://www.lasy.gov.pl/pl/pro/publikacj ... skiej/view

Bardzo ciekawy art 5 i 6.
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

mrówka pisze:Dyskusja na temat podstaw naukowych po tekście: "zrobię to zaraz po tym jak podasz mi ..." jak nic sprowadzona została do poziomu piaskownicy. Co to ma być? Argument w dyskusji? W przedszkolu lub gimnazjum takie zachowania występują, kiedy w toalecie konkurs na "kto ma większego chooja" się odbywa. Pokażę jak ty mi pokażesz. Tytuł największego należy się bezapelacyjnie temu, kto pierwszy sięgnął po taki ARGUMENT.
Raczej piaskownicą to jest powoływanie się na opracowanie z 1922 roku.
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

dreptacz pisze:
j24 pisze:
Film znikł. Był też na profilu głównym na fb LP i tam też został skasowany. Ludzie pytają dlaczego ale profil LP nie odpowiada.
Na szczęście w internecie nic nie ginie i w sieci wciaż można zobaczyć film propagandowy LP, z ktorego lesnicy byli tak dumni, a LP skasowały ze wstydem.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

robert_c pisze: ... w sieci wciaż ....
Hmm. Czemu ma służyć linkowanie na fanpejdż, który na początku by się rozbujać w internetach "wypożyczył" sobie brand "Lasypolskie.pl"? Wywołaniu jazgotu o cenzurze jak admini usuną? :P
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

kolorowe kredki pisze:
Hmm. Czemu ma służyć linkowanie na fanpejdż,
Propagandzie antyleśnikowej.

Nie zauważyłem, by strona Nasze Lasy zapożyczyła coś od kogoś.

Fakt, że LP nakręciły za jakieś pieniądze jakiś kolejny propagandowy film, zatrudniły aktora do czytania tekstów napisanych przez leśników, wpierw promowały film, a potem go usunęły i migają się od podania powodów, jest bardzo dziwny.
Cholera jasna!!! Może przyjmijcie do wiadomości, że lasy państwowe nie nalezą do LP. Jeśli LP czerpią z tego tytułu jakieś zyski, to czerpią z zarządzania majątkiem państwowym. Jeśli z tego część wywalają w błoto na jakieś produkcje, to powinny się z tego wytłumaczyć przed społeczeństwem (społeczeństwem, czyli właścicielem lasów, który powierzył zarządzanie ich majątkiem LP).
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

robert_c pisze: Nie zauważyłem, by strona ... zapożyczyła coś od kogoś.
No cóż. Był okres kiedy na fejsie nazywała się Lasypolskie i będąc pewnym powiązania można było wdepnąć. :P
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

Wątpię, by słowa "lasy" i "polskie" były zastrzeżone.
Gdybym ktoś zalożyc fangage dotyczący lasów w Polsce, trudno byłoby wymyśleć jakąś inną nazwę.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Za dużo myślenia to tam nie ma i nie było.
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

kolorowe kredki pisze:Za dużo myślenia to tam nie ma i nie było.
Zapewne więcej, niż u byłego dyrektora Tomaszewskiego.
ODPOWIEDZ