Czym do lasu?

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
borowiak

Post autor: borowiak »

Hmmm, Uszczelkę wymieniałem dwa razy.... Raz w Patrolu, drugi raz w Vitarze, i to wszystko z 2 mln km w 36 autach ;)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5557
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

borowiak pisze: to wszystko z 2 mln
a ja myślałem że dużo jeżdżę , no to szacun :prosze: ile wychodzi rocznie :roll:
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Ja też w dwóch autach miałem przygodę z uszczelkami, drugim był Peugeot 405 ale to już trochę zamierzchłe czasy :wink:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

borowiak pisze:z 2 mln km w 36 autach ;)
ale do twojego przebiegu jeszcze trochę mi brakuje :P
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
borowiak

Post autor: borowiak »

Blues Brothers pisze:
borowiak pisze: to wszystko z 2 mln
a ja myślałem że dużo jeżdżę , no to szacun :prosze: ile wychodzi rocznie :roll:
Błąd wprowadzania danych...... :cry: Osobiście zrobiłem nieco ponad jeden milion km pojazdami, w tym jakieś 120 tys km jednośladami. Natomiast te 36 aut łącznie przejechało jakieś 1,15 mln km wraz z z udziałem małżonki. Sorki za błąd ;)
konfik
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 07 sty 2018, 20:32
Lokalizacja: Piękny Łuk Karpat

Post autor: konfik »

A co sądzicie o czymś rzadko u nas spotykanym jak Isuzu D-max? Mam okazję wziąć go z firmy w przetargu, a to akurat egzemplarz niewyżyłowany bo rocznik 2007 a przebieg 27 tys. Jeżdżony bardziej w sprawach formalnych więc praktycznie nie męczony w terenie. Normalnie jeździmy fordami i nissanami.
Num vino bono in cartono est?
borowiak

Post autor: borowiak »

A proszę bardzo ;) :
http://www.seba4x4.pl/2016/02/01/isuzu-d-max/
Klasyczny układ napędowy, całkiem udane silniki, pickup nie gorszy od konkurencji, zadbany posłuży długo :)
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Skoro już zadawałem pytania dotyczące Subaru Justy (Suzuki Ignis) oraz Suzuki SX4, to obwieszczam, że stałem się posiadaczem (szczęśliwym :?: ) Subaru Justy :D
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Rak pisze:Skoro już zadawałem pytania dotyczące Subaru Justy (Suzuki Ignis) oraz Suzuki SX4, to obwieszczam, że stałem się posiadaczem (szczęśliwym :?: ) Subaru Justy :D
:jupi:
To się trochę dowiemy z pierwszej ręki :spoko:
borowiak

Post autor: borowiak »

Rak pisze:Skoro już zadawałem pytania dotyczące Subaru Justy (Suzuki Ignis) oraz Suzuki SX4, to obwieszczam, że stałem się posiadaczem (szczęśliwym :?: ) Subaru Justy :D
Z przyjemnością przyjąłbym kilka zdjęć i opinię, poczyniłbym artykuł dla LP ;)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5557
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Rak pisze:obwieszczam, że stałem się posiadaczem (szczęśliwym :?: ) Subaru Justy :D
rocznik ?
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Blues Brothers pisze:
Rak pisze:obwieszczam, że stałem się posiadaczem (szczęśliwym :?: ) Subaru Justy :D
rocznik ?
2006

Borowiak jak tylko zrobię trochę kilometrów, z chęcią podzielę się wrażeniami :spoko:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Mam pytanie, szukam instrukcji do Subaru Justy :?: Tą którą mam obecnie jest niestety w języku naszych zachodnich sąsiadów, a niestety nie było mi po drodze z tym językiem podczas mojej edukacji :?
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Dzięki, byłbym również wdzięczy gdyby angielski był małym problemem za wersję polskojęzyczną.
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
konfik
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 07 sty 2018, 20:32
Lokalizacja: Piękny Łuk Karpat

Post autor: konfik »

Mea Culpa, przegapiłem, że to nie ta wersja :(
Num vino bono in cartono est?
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

konfik pisze:Mea Culpa, przegapiłem, że to nie ta wersja :(
Heh, ja również nie zauważyłem ;) ale jeśli udałoby się znaleźć wersję polskojęzyczną, to na pewno szybciej bym znalazł informacje które mnie interesują :)
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Dred1978
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 10:58

Post autor: Dred1978 »

Jestem zmuszony zmienić auto... Drogi w lesie różne - raczej średnie. Sporo dojazdów do kompleksów po asfalcie (+dojazd z domu). Budżet do 15 tys. Byłem nastawiony na Jimny ale po dogłębniejszemu przyjrzeniu się napędowi mam wątpliwości co do jego użyteczności na asfalcie (okres przejściowy - mokro, przymrozki itp.), a ponoć napęd na tył i sztywny przód na choć trochę przyczepnym podłożu może źle się skończyć.

Kolejne w kolejce są Ignis (II) i Terios II (choć nie pomaga słaba dostępność części i mała podaż). Ciekaw jestem jak suzuki się spisuje w terenie i jak z przeswitem (koleiny kamienie itp.)?
Nie chciałbym dużego auta typu terrano ale tak na prawdę wybór jest mały.
borowiak

Post autor: borowiak »

Zdrowy Pinin, Forester, Mazda Tribute / Ford Escape...........
Dred1978
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 10:58

Post autor: Dred1978 »

A Terios I ? Co sądzicie ?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5557
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Mój cichy faworyt, jeżeli ruda go nie pokonała. No i RAV 1 :)
ODPOWIEDZ