Dostęp do websilp poza siecią LAN nadleśnictwa

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

arczi741
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 19:45

Post autor: arczi741 »

Witam. Mam specyficzny problem z dostępem do SILPWEB ze swojego laptopa. Wszystko działa dobrze do momentu kliknięcia polecenia "generuj raport". Pokazuje się zwyczajowy komunikat " trwa przetwarzanie, proszę czekać". Cały sęk w tym, że mogę tak czekać i tydzień a raport się nie wygeneruje. Próbowałem wyłączać antywirusa, niestety nic to nie daje. Czy ktoś z forumowiczów miał taki sam problem? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wpisz adres z "palucha" powinno zadziałać, dalej postępuj klasycznie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Myślę że problem tkwi w programie otwierania PDF spróbuj wygenerować w Excelu.
arczi741
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 19:45

Post autor: arczi741 »

Dzięki za rady :)
Niestety wpisanie adresu "z palucha" nic nie dało. A jeśli chodzi o wygenerowanie raportu w excelu, to jako użytkownik chyba nie mam takiej możliwości. Do otwierania plików PDF posiadam Adobe Acrobat , otwiera wszystkie pdf-y bez problemu.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To musisz poprosić admina o sprawdzenie ... Mi po ręcznym wpisaniu adresu hula. Mówię oczywiście o służbowym sprzęcie, wcześniej skonfigurowanym przez administrację.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

arczi741 pisze:A jeśli chodzi o wygenerowanie raportu w Excelu, to jako użytkownik chyba nie mam takiej możliwości
No to się grubo mylisz :) . Przyzwyczajenie robi swoje . Po prostu podczas wciskania jednej z 4 ikon z lewej strony ( zamiast drukuj ) podczas tworzenia raportu w PDF masz możliwość utworzyć tabelę w Exelu tylko z wybranymi kolumnami Eksport data ( raczej z tego nie korzystam ) oraz3 ikona od lewej Eksportuj raport która podczas wyświetlania belki z PDF zmieniasz format eksportu na Excel albo Word
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Wyjścia są dwa. Ustawić w IE tryb zgodności (najlepiej) lub logować się na IE a później ręcznie wpisywać adres SILPwebu na Firefoxie. I Wszystko działa.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

I to bez VPNu.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Śmietan pisze:Wyjścia są dwa. Ustawić w IE tryb zgodności (najlepiej) lub logować się na IE a później ręcznie wpisywać adres SILPwebu na Firefoxie. I Wszystko działa.
:spoko:
Ja robiłem
Ctrl+C i Ctrl+V z "otwierającego się okienka" :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Śmietan pisze:logować się na IE
Z uprawnieniami administratora. Zwykłe zalogowanie (przynajmniej u mnie) nie pozwala na uruchomienie Check Point SSL :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

arczi741 pisze:A jeśli chodzi o wygenerowanie raportu w excelu, to jako użytkownik chyba nie mam takiej możliwości.
Dlaczego? Wybacz durne pytanie ale już 10 lat nie mam kontaktu z tym leśnym oprogramowaniem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Dlaczego?
Bo nie wie. Kuna leśna wszystko wyjaśnił :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Capricorn pisze:Z uprawnieniami administratora. Zwykłe zalogowanie (przynajmniej u mnie) nie pozwala na uruchomienie Check Point SSL
Skoro tak mówisz... W takim układzie jak robię raporty i mapy na domowym? :help:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Śmietan to zależy od wersji liska czy innej przeglądarki internetowej im starsza tym mniej zabezpieczeń przepuszcza bez VPN ale chodzi masakrycznie wolno .
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Śmietan pisze:Wyjścia są dwa. Ustawić w IE tryb zgodności (najlepiej) lub logować się na IE a później ręcznie wpisywać adres SILPwebu na Firefoxie. I Wszystko działa.
Dziękuję. :prosze:

Właśnie się zalogowałem. Faktycznie działa. :spoko:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Kuna lesna pisze:Śmietan to zależy od wersji liska czy innej przeglądarki internetowej im starsza tym mniej zabezpieczeń przepuszcza bez VPN ale chodzi masakrycznie wolno .
Hmm... IE mam w wersji 11.0.9600.18860 a Firefox'a w wersji 57 (64 bit) i szczerze powiedziawszy chodzi to to lepiej (O NIEBO!!!) niż na służbowym laptopie.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

j24 pisze:Dziękuję.
Proszę. :beer:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Śmietan pisze:IE mam w wersji 11.0.9600.18860 a Firefox'a w wersji 57 (64 bit) i szczerze powiedziawszy chodzi to to lepiej (O NIEBO!!!) niż na służbowym laptopie.
Ja mam IE w wersji 11.0.16299.68 Swego czasu nawet IE nie musiałem uruchamiać...

EDIT:
Właśnie spróbowałem bez uruchamiania jako administrator i zadziałało. No i teraz zagadka - dlaczego od pewnego czasu to nie działało aż do teraz? Nie chce mi się szukać, ale w tym dziale jest odpowiedź w kwestii "od kiedy", bo już kombinowaliśmy w tym temacie. Inna wersja Javy, jakieś ustawienia, które "nie zaskoczyły" od razu, coś innego? :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
arczi741
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 19:45

Post autor: arczi741 »

Śmietan, wielkie dzięki :spoko:
Zadziałał twój drugi "cygański" sposób
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Pierwszy też zadziała. Dziś wrzucę fotki co trzeba zrobić by działał.
ODPOWIEDZ