PIGPD: OCENA SYSTEMU SPRZEDAŻY DREWNA NA ROK 2018R

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

b??d systemu

PIGPD: OCENA SYSTEMU SPRZEDAŻY DREWNA NA ROK 2018R

Post autor: b??d systemu »

PIGPD: OCENA SYSTEMU SPRZEDAŻY DREWNA NA ROK 2018R
Waga tych i innych wskazanych w załączniku wad jest tak istotna, iż za niezbędne uważamy anulowanie całości procedury sprzedaży drewna na 2018r. i jej wyników. Wnosimy o podjęcie przez Pana takiej decyzji.
Podsumowując należy stwierdzić, iż każdy z wyżej wymienionych błędów i każda z opisanych wad stanowi wystarczającą podstawę, aby żądać unieważnienia wyników przeprowadzonego przetargu.

Powinien być on powtórzony po usunięciu wszystkich tych usterek, pod pełną kontrolą UOKiK, NIK, lub innej instytucji wskazanej przez odpowiednie organy władzy państwowej.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77738
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... :shock: :cry:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wygląda na to, że kupili nie ci co trzeba albo nie za tyle ile trzeba.

Powoli zaczynam się zastanawiać co by się stało, gdyby PGL LP rozpocząło darmowe rozdawnictwo drewna? Były by protesty na konieczność odprowadzania podatku od darowizny? :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Dyktator

Post autor: Dyktator »

Byłyby żądania finansowania przez LP transportu drewna do zakładów przemysłowych oraz dokonywania przez LP wpłat na rzecz zakładów za to, że chce im się przerabiać drewno, dzięki czemu LP mogą prowadzić gospodarkę leśną.

Zadowolony klient jest jak Yeti - wiele osób twierdzi, że istnieje, ale nikt go nie spotkał.
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Jedno jest pewne. Unieważnienia przetargu mogą żądać zawsze - bo tu żadnego przetargu nie było... I od kilku lat nie ma czego PiGPD pewnie nie zdążyło zauważyć.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dyktator pisze:Zadowolony klient jest jak Yeti - wiele osób twierdzi, że istnieje, ale nikt go nie spotkał.
Mój kolega z branży serwisowo-komputerowej twierdził:
Tylko klient ogolony do cna jest klientem zadowolonym. Takiemu, któremu udzielasz dużych rabatów zawsze coś nie będzie pasowało.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Dyktator

Post autor: Dyktator »

Komentarze do artykułu

Mam tartak na południu Polski i sytuacja tutaj jest taka że w nadleśnictwie ...
z którego 30 lat braliśmy drewno świerkowe nie mogliśmy startować a handlarze których tu jest pełno i są bliżej dostali 10 pkt i cały przydział i się teraz z nas śmieją. Po co likwidowali zwyczaj kupiecki u nas w zeszłym roku przez to że zwyczaj był wszyscy byli zadowoleni no i po co te Widełki cenowe jak jak to czysta fikcja a punkty przerobu sprawdzali w zeszłym roku i co odebrali historię jakiemuś handlarzowi NIE
PIGPD WZYWA DO ANULOWANIA DOTYCHCZASOWYCH WYNIKÓW PROCEDURY SPRZEDAŻY DREWNA I JEJ POWTÓRZENIA
Dyktator

Post autor: Dyktator »

forum drewno.pl pisze:KOMUNA WRÓCIŁA
Do czego to doszło aby ktoś za mnie decydował gdzie i w jakim miejscu ja mam kupić drewno. Te zasady nie maja nic wspólnego z wolnym rynkiem. Cierpi cały sektor MŚP a kto zyskuje? Okradziono nas z drewna w białych rękawiczkach! Plują nam w twarz a my udajemy, że deszcz pada.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Ja nie rozumiem tych narzekających/szlochających malkontentów. Wybrali demokratycznie a teraz lament... Jak to mówił ojciec do syna, który lamentował, ze zmalował panience dzidziusia i co ma teraz zrobić. Odpowiedź "Nie uważałeś jak robiłeś, rób jak uważasz"
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Do czego to doszło aby ktoś za mnie decydował gdzie i w jakim miejscu ja mam kupić drewno. Te zasady nie maja nic wspólnego z wolnym rynkiem
Akurat te słowa są prawdziwe. Coś jakby komuś zabronić robienia zakupów w sklepach innych niż najbliższy.

Nonsens i absurd
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Teo, :spoko:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Teo pisze: Coś jakby komuś zabronić robienia zakupów w sklepach innych niż najbliższy
To byłoby straszne. Gdzie bym mógł nabywać niepasteryzowane... :x
Dyktator

Post autor: Dyktator »

forum drewno.pl pisze:Witam koleżanki i kolegów po fachu.
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu kwestii:
-macieżyste Nadleśnictwo GEOGRAFIA 5 pkt.
-Nadleśnictwo sąsiednie (od punktu przerobu do granicy sąsiedniego Nadl. 30 km) 6 pkt.
-ten sam gat. drewna ilość podobna cena górna

O co tu do jasnej Anielki chodzi!!!??/

Leszek. [4] 2017-12-10 13:03:53


Raczej powinna być 10
Najlepiej zadzwoń jutro z samego rana do nadleśnictwa macierzystego albo do dyrekcji regionalnej. Bo według mnie tylko jeden człowiek w Polsce wie jak to działa.

tartaczek [105] 2017-12-10 13:34:30


Działanie tzw. geografii nie jest do użytkowników do końca jasne. Jak ...
zwykle brak konkretnych odpowiedzi, być może leśnikom o to chodzi...
W moim przypadku w I etapie w nadleśnictwie X dostałem 9 pkt. za geografię. W dogrywce 0 pkt.

Michał [116] 2017-12-11 12:09:47


Nie jestem pewien, ale przyczyna może być następująca: 1) geografia liczona ...
jest według leśnictw, a nie nadleśnictw, 2) o ile się nie mylę odległości liczone są nie po linii prostej tylko "po drodze". Z tego co próbowałem wywnioskować na podstawie prezentacji LP w skrajnym przypadku istnieje możliwość, że w sąsiednim nadleśnictwie dla konkretnego leśnictwa otrzymamy 10 pkt., a dla innego 0 pkt. Dla nadleśnictwa macierzystego te rozbieżności raczej nie powinny przekraczać 2-3 pkt.

Dominik Jabłoński [310] 2017-12-11 12:24:48


Geografia
Odległości są liczone "metodą wydłużenia dróg liniowych" co by to nie oznaczało. Możemy nie dostać punktów za geografię dla blisko położonego Nadleśnictwa ze względu na to, że ma ono bliżej potencjalnych nabywców których potrzeby musi zaspokoić. Wydaje mi się, że ten algorytm po części ustala gdzie zakłady mają kupować surowiec dając odpowiednią punktację za geografię.

maciek [29] 2017-12-11 15:33:33


algorytm ma spowodować podwyżkę cen surowca
Lasom chodzi o drenaż finansowy branży drzewnej małych i średnich firm . Duże firmy mają 10 punków we wszystkich nadleśnictwach.

Adam [258] 2017-12-14 18:29:27


to wielkie oszustwo
Też mam ten problem, pracowanie na przydział w poprzednich latach , chodzi dęba WS , nie dostałem nawet jednego m3 bo geografia 5 w odległości 20 km. Kpina , kto za to odpowiada powinien się zastanowić a nie patrzeć na swoje premie, za co ???

tomasz [20] 2017-12-15 09:18:46
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dyktator, cytując forum drewno.pl, pisze:O co tu do jasnej Anielki chodzi!!!??
O proste błędy nie przetestowanego wcześniej algorytmu, który w warunkach roboczych nie chce spełniać założeń.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Algorytm nie ma nic do chcenia. Po prostu założenia były błędne a system nie przetestowany tylko wypuszczony w ostatniej chwili. Widać taką metoda sprawowania władzy obowiązuje na wszystkich szczeblach...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Misia PiSia
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 15 paź 2017, 17:19

Post autor: Misia PiSia »

Ale czy autor systemu wyciągnie z tego wnioski? A może woli udawać, że wszystko jest w porządku, mimo krytycznych uwag klientów? Pozwolę sobie przypomnieć pewne powiedzenie:

Jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś pijany - możesz to zignorować. Jeśli mówią Ci to dwie osoby, zacznij się niepokoić. Jeśli powiedzą Ci to trzy osoby, to idź do domu i połóż się do łóżka.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

U nas jeden kupiec "dostał" "u nas" ale w sąsiednich nie dostał a algorytm dał mu 400km dalej w dwu innych... :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jaźwiec, to miałem na myśli. Tylko tak otwarcie to ja nie umiem...
Natomiast jeśli chodzi o informatyzację w PGL LP to od ostatnim działającym sensownie oprogramowaniem były programy PasComu. Z nadejściem "Ery SILP" rozpoczęło się stosowanie taktyki "rozpoznania bojem". Krótkie sprawdzenie czy nowy moduł po włączeniu "ożywa" i rozsyłamy z obowiązkiem korzystania (i zgłaszania błędów). Takie "beta testy" w środowisku produkcyjnym.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Dyktator

Post autor: Dyktator »

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3743
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Wizjonerzy by powiedzieli... Ojciec Mateusz takie właśnie gazety czyta najchętniej.

Może córka leśniczego powinna podesłać mu kilka broszurek o Puszczy i gospodarstwach węglowych?
ODPOWIEDZ