Impregnacja drewnianych słupków w ziemi

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
włóczykij1
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 18 wrz 2017, 22:11

Impregnacja drewnianych słupków w ziemi

Post autor: włóczykij1 »

Szanowni Forumowicze,
zwracam się do Was z prośbą o radę dotycząca impregnacji drewnianych słupków, które posłużą do rozciągnięcia na nich siatki leśnej. Chodzi mi przede wszystkim o część słupków wkopywaną w ziemię.

Proszę o polecenie odpowiednich preparatów, a także naturalnych metod.
Najbardziej zależałoby mi na tym żeby słupki szybko nie zniszczały, a z drugiej strony muszę postawić ich dość dużo i szybko.

W pierwszej kolejności poszukuję więc taniego sposobu i łatwego w nałożeniu (np. zamoczyć słupek w wiadrze i wkopać go do ziemi).
Jestem oczywiście otwarty na wszystkie sugestie.

Z wyrazami szacunku,
Prot
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Impregnacja drewnianych słupków w ziemi

Post autor: g »

włóczykij1 pisze: Najbardziej zależałoby mi na tym żeby słupki szybko nie zniszczały, a z drugiej strony muszę postawić ich dość dużo i szybko.

W pierwszej kolejności poszukuję więc taniego sposobu i łatwego w nałożeniu (np. zamoczyć słupek w wiadrze i wkopać go do ziemi).
Prot
Chcesz szybko, tanio i dobrze, żeby nie zniszczały - nie da się pogodzić wszystkich tych określeń. Po pierwsze zamoczeni w wiadrze zabezpieczy słupek na 1mm może nawet nie. Dobrze zabezpieczone słupki są w autoklawie pod ciśnieniem. Wtedy wpompowany jest środek, który zabezpiecza całe drewno, a nie tylko wierzchnią warstwę. Do tego ważny jest środek używany do tego )nie wszystkie sprawdzają się na lata. W niektórych nadlesnictwach słupki zabezpieczane są poprzez opalenie ale jaki tego efekt nie wiem.
włóczykij1
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 18 wrz 2017, 22:11

Post autor: włóczykij1 »

Dziękuję za odpowiedź.
Może w pierwszym poście nie wyraziłem wszystkiego o co mi chodzi.

Na pewno nie chodzi mi o 100% zabezpieczenie tych słupków. Chciałbym aby słupki te były wkopane w ziemię około 5 - 7 lat. Po tym okresie mogą zostać porąbane i spalone. Muszę po prostu spełnić swoją funkcję w tym czasie.
Chodzi mi o to, żeby nie okazało się, że po roku w ziemi słupki trzeba wymieniać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Słupki z akacji lub dębowe - konserwacja niepotrzebna
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169503
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Całkiem sporo o tym pisaliśmy już tutaj:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ