Wrażenia po stażu

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sosneneczka
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: Sosneneczka »

maverick, Ja nie mogę narzekać :) Byłam w nadleśnictwie gdzie nie spotkałam się w jakimkolwiek wyzyskiem czy traktowaniem jak piąte koło. Nauczyłam się dużo, z reszta także dużo mi pokazali. Jednak teraz znowu jestem na studiach leśnych, na magisterce w Poznaniu i trochę dołuje że większość (ponad 2/3 roku) jest zrezygnowana. Twierdzą że pracy nie będzie i ważne jest tylko aby mieć papierek magistra, odrobić staż (bo dobrze płacą więc cyt. ,,odkuć się można'') a potem typowe ,,nie wiem''. :(
Z uśmiechem przez życie :D
mart10
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lis 2016, 11:12

Post autor: mart10 »

Według mnie pieniądze na stażu nie są takie duże żeby się odkuć.Ja dostawałem ok. 1700 zł na rękę, już z deputatem za drewno. Z tego minimum 400-450 miesięcznie szło na dojazd do pracy.Mieszkałem u siebie,więc nie traciłem dodatkowo kasy na wynajem.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No widzisz, nie tak znowu mało. Moja córka, jako lekarz stażysta dostawała o pięć stówek mniej i jeszcze przez dwa i pół miesiąca musiała dojeżdżać ok. 100 km. w jedną stronę do szpitala, w którym zaczynała ów staż ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

900zł na stażu z ekwiwalentem, a to były nie tak odległę czasy, gdzie podleśniczowie mieli 1300zł.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No a tak na zakończenie warto było ? Coś się nauczyliście ?
Awatar użytkownika
Sosneneczka
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: Sosneneczka »

Czy warto było odbyć staż? Tak warto, moim zdaniem. Wiele się nauczyłam. Co innego teoria na wykładach czy ćwiczeniach a co innego praktyka :D
Z uśmiechem przez życie :D
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5470
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Tu nie ma dyskusji czy warto , bez stażu drzwi do Lasów zamknięte. A może się przydać po wielu latach poszukiwań miejsca dla siebie.
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

I tu się nie zgodzę bo staż do pracy niezbędny nie jest.
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Sosneneczka pisze:Czy warto było odbyć staż? Tak warto, moim zdaniem. Wiele się nauczyłam. Co innego teoria na wykładach czy ćwiczeniach a co innego praktyka :D
Podpisuję się pod tym :) Mimo że raczej nie wiążę przyszłości z LP, to w sumie nie żałuję stażu - potraktowałem go jako 6ty rok studiów, praktyczny ;)
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Ja stażu w dzisiejszym kształcie to nie miałem (prehistoria, szacowałem szkody od dinozaurów :wink: ) ale w czasie dziekanki zatrudniłem się jako pomocnik drwala w jednym z górskich nadleśnictw. Stażu nie żałuję, za dwumiesięczne pobory kupiłem sobie ślubny garnitur, ale trzeci miesiąc na szczęście tak lało, że do roboty nie chodziliśmy. Rozchorowałem się od tego i tak staż mi się skończył.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Witam . W przyszłym roku w czerwcu kończę studia na wl sggw. Będę się bronił z początkiem lipca mgr. Mieszkam na terenie rdlp Radom. Prawdopodobnie będzie ogłoszony nabór na staż w lipcu 2018 roku na rok 2019. Czy istnieje możliwość złożenia takiego wniosku np już w maju czy czerwcu by można było zacząć staż jeśli oczywiście byłoby miejsce np. Świeżo po obronie mgr. np. W lipcu jeszcze w 2018 roku . Co o tym myślicie ?
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Lukasz105 pisze:Witam . W przyszłym roku w czerwcu kończę studia na wl sggw. Będę siennronil z początkiem lipca mgr. Mieszkam na terenienrdlp Radom. Prawdopodbnie bedzienogloszony nabor na staż w lipcu 2018 roku na rok 2019. Czy istnieje mozliwosc zlozenia takiego wniosku np już w maju czy czerwcu by można było zacząć staż jeśli oczywiscienbyloby miejsce np. Świeżo po obronie mgr. np. W lipcu jeszcze w 2018 roku . Co o tym myślicie ?
Przepraszam, że nie na temat. Lukasz105, czy masz jakąś dysleksję?
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

A w CV będzie sprawna obsługa programu WORD. :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Witam . W przyszłym roku w czerwcu kończę studia na wl sggw. Będę się bronił z początkiem lipca 2018 roku. Mieszkam na terenie RDLP Radom. Nabór - oficjalny na staż na rok 2019 będzie prawdopodobnie ogłoszony w lipcu 2018. Czy istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie na staż po uprzedniej rozmowie z nadleśniczym o ewentualnych wolnych miejscach np. już w maju czy czerwcu roku 2018, by można było zacząć staż nieco wcześniej np. w wakacje, jeśli oczywiście byłyby wyżej wymienione wolne miejsca ? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Przepraszam za błędy ale byłem na wykładzie i pisałem na telefonie dość szybko. Wybaczcie.
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Lukasz105 pisze:Przepraszam za błędy ale byłem na wykładzie i pisałem na telefonie dość szybko. Wybaczcie
Na tym forum funkcjonuje zwyczaj obśmiane-zapomniane więc się nie tremuj. :P
Lukasz105 pisze:Proszę o pomoc w tej sprawie.
Łatwiej pożartować niż pomóc. Chyba z tymi pytaniami to powinieneś zwrócić się osobiście do kadrowca RDLP. Jak Ci zależy na tej sprawie, to daj to odczuć tym, którzy w jej załatwieniu są kompetentni. Ponaprzykrzaj się kilku nadleśniczym (może od razu dojdziesz do wniosku, że u któregoś z nich to raczej nie chciałbyś pracować :wink: ), zajdź do dyrekcji (ale przygotuj sobie zestaw konkretnych i wnikliwych pytań tak abyś został zapamiętany jako ktoś rzeczowy a nie upierdliwa safanduła) i buduj po ociupinku swój wizerunek. To dużo więcej niż najlepiej przygotowane i zostawione w sekretariacie CV. Masz jeszcze sporo czasu, to proponuję tak go wykorzystać.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Nadleśniczy może ale nie musi cię wziąć na staż wcześniej bo pamiętaj że stażysta to też pracownik i musi być nadleśniczy przygotowany finansowo na dodatkowego pracownika.Często w różnych dyrekcjach terminy rozpoczęcia stażu nie są sztywne.
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Generalnie wszystko jest do ustalenia indywidualnie, miałem kolegów, którzy rozpoczęli staż jakoś w marcu, będąc jeszcze na ostatnim semestrze studiów ;) A co do Radomia to tam "programowo" staże zaczynały się jakoś w listopadzie, a nie dopiero od nowego roku :roll:
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Ale ja nie składałem wniosku teraz. Jeśli nie złożyłem wniosku teraz, to co to może potencjalnie dla mnie oznaczać, skoro mówisz, że zaczynają się staże w listopadzie..
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śledź stronę RDLP w Radomiu.
W tym roku już się nie dostaniesz:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/px_dg~rdl ... ogloszenia
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

W 2017 roku nie, ale czy w 2018 będzie możliwość ...
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
ODPOWIEDZ