Mapit GIS - alternatywa dla mLas mini?

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Mapit GIS - alternatywa dla mLas mini?

Post autor: Piotrek »

Trafiłem na coś takiego:
Przyda się to komuś?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jako alternatywa się nie nadaje, bo mLas to nie tylko narzędzie do mierzenia. Natomiast w temacie samych pomiarów mam wątpliwości, bo w pewnym momencie wymagana jest duża dokładność. Biorąc pod uwagę, że telefony mają różną rozdzielczość może być trudno o precyzję, ale jeśli kto chce to może spróbować... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ja korzystam i jestem bardzo zadowolony. Musiałem nauczyć się paru innych rzeczy jak tworzenie map ale jest tu coś co nie ma Mlas light ponad nieograniczona ilość atrybutów. Korzystam i polecam wszystkim którzy z LP nie mają dostępu do warstw lesnych.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:nieograniczona ilość atrybutów
A wersja lite ma ograniczenie do jakiej ilości?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Tak do 3 atrybutów . Po za tym dodajesz w tej aplikacji jakie chcesz podkłady z geoportalu a w Light tylko te które oni sami dodają .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W takim razie trzeba się pobawić, choć na pewno nie zastąpi on mLasu, bo ten znowu zawiera w sobie cały PUL, wykonanie planów narastająco do każdego wydzielenia... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
dinn
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 21 lis 2017, 21:09

Post autor: dinn »

Kuna lesna pisze:Tak do 3 atrybutów . Po za tym dodajesz w tej aplikacji jakie chcesz podkłady z geoportalu a w Light tylko te które oni sami dodają .
Koledzy wolniej :D Ja mam mLas Inżyniera Lite 7 i w nim nie ma ograniczeń przy dodawaniu atrybutów. Ograniczenia są w mLas mini, gdzie nie można dodawać żadnych warstw numerycznych, a tym bardziej atrybutów. Można dodać faktycznie 3 ale punkty docelowe. Są to takie punkty do nawigacji. Wstawiasz z palca na ekranie lub z GPS-a lub wpisujesz współrzędne. Możesz się później nawigować do tego punktu po linii prostej widząc na bieżąco odległość, azymut i strzałkę z kierunkiem. Możesz je też komuś wysłać np. przez sms. W mLas Inżynierze Lite też są te punkty tylko nie ma ograniczeń ilościowych.
Podkłady z geoportalu to dopiero w wersji mLas Inżynierze Pro, takiej dla Inżyniera Nadzoru czy Szefa :)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

dinn mylisz atrybuty z warstaami .W twojej wersji tylko 3 atrybuty gdyż ja też mam tę wersję.W pełnej wersji jest możliwość dodawania większej ilości atrybutów.
dinn
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 21 lis 2017, 21:09

Post autor: dinn »

Kuna lesna pisze:dinn mylisz atrybuty z warstaami .W twojej wersji tylko 3 atrybuty gdyż ja też mam tę wersję.W pełnej wersji jest możliwość dodawania większej ilości atrybutów.
W mLas mini nie ma możliwości dodawania atrybutów do warstw numerycznych ponieważ nie ma możliwości dodawania warstw numerycznych.
W mLas Inżynierze Lite 7 można dodawać warstwy numeryczne (shp.) z zewnątrz, przygotowane np. QGIS czy Szkicowniku LMN bez ograniczeń ilościowych atrybutów. Właśnie dodałem warstwę numeryczną Szkodnictwo Leśne wg. załączonego pliku i wszystkie atrybuty wyświetlają się prawidłowo.
W mLas Inżynierze Pro 7 można dodawać warstwy numeryczne jak przy Lite 7, ale również samemu je tworzyć (w programie) i tutaj nie ma ograniczeń przy dodawaniu atrybutów.

A propo nazewnictwa krótki tekst z bloga:
http://krajobraz.ukw.edu.pl/?p=283
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

dinn zaciekawiłeś mnie . Piszę na priva .
ODPOWIEDZ