Kurs Brakarski

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sosneneczka
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Opolskie

Kurs Brakarski

Post autor: Sosneneczka »

Witam serdecznie :) Czy ktoś mógłby mi doradzić. Jestem na drugim rok magisterki leśnej. Spotkałam się już z opinia że jeśli chce się znaleźć prace najlepiej zainwestować w kurs brakarski. Czy warto? Myślałam o Bedoniu ale nie wiem czy studenci mogą w nim uczestniczyć. Nie podana jest także cena takiego kursu (wiem że ok 3500 zł trzeba wyłożyć na niego). z góry dziękuję za pomoc. :D
Z uśmiechem przez życie :D
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Sosneneczka pisze:Spotkałam się już z opinia że jeśli chce się znaleźć prace najlepiej zainwestować w kurs brakarski. Czy warto?
... nie warto, to opinia, która ma napędzać tylko klientów i kasę... skończ szkołę, jak pójdziesz do pracy to nie martw się, wyślą Cię nie tylko na kurs brakarski, chyba, że od razu chcesz startować do jakiegoś tartaku prywatnego, a nie do Lasów Państwowych
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim zdaniem również nie warto. Nic Ci to nie da w CV ...Szkoda kasy, o czym już drwalnik wspomniał.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zwłaszcza, że ta wiedza po jakimś czasie zwyczajnie ulatuje, a poza tym tak normy jak i WT się zmieniają.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Będąc w technikum leśnym, starałem się to wytłumaczyć nauczycielowi od użytkowania lasu. Ten jednak był niewzruszony i trzeba było wkuwać normy na pamięć ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

...a, po niedługim czasie wlazła KJW, która z czasem też stała się klasyfikacją przeznaczeniową :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

To zależy gdzie się widzisz. Jeśli w LP absolutnie ci to nie pomoże a nawet może przeszkodzić (tu nie warto być za mądrym i za bardzo przewidującym). Jeśli w przemyśle drzewnym - można rozważyć, natomiast lepiej przed takim kursem liznąć trochę placu... No i niebagatelna jest możliwość wprowadzenia nowych norm. Choć gada się o tym już co najmniej 5 lat...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Sosneneczka
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 09:06
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: Sosneneczka »

Dziękuję za rady :) Zamierzam (jeśli się uda ) pracować w LP. W takim razie wstrzymam się z tym, może jak będę pracować to mnie wyślą na taki kursik :P
Z uśmiechem przez życie :D
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Nie wiem co bardziej nieprawdopodobne... :wink:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Na kursy są wysyłani ludzie dość często. Warunek niezbędny - normy mieć w małym palcu. Rozpoznawanie gatunków też warto poćwiczyć. Kurs pomaga nabyć wiedzy praktycznej.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sosneneczka, nie wiadomo na jakie stanowisko trafisz w nadleśnictwie. Jak w teren, to bez kursu ani rusz. Jak do biura i trafisz na ochronę, hodowlę, to kurs całkowicie zbędny.
Jeśli nadleśnictwo uzna, że na Twoim stanowisku ów kurs jest niezbędny, to wyślą w ramach delegacji i jeszcze za kurs zapłacą. Nie ma co się teraz wyrywać :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ