Nic, tylko mordować na polowaniu

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:
Podejźrzon pisze:Rok w zawiasach i 10 tys. nawiązki nazywamy ukaraniem?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji bycia skazanym (wpisania do Krajowego Rejestru Karnego).
No tak, jak można wpisać myśliwego do Rejestru Karnego, to dopiero jest zbrodnia!
Cóż za horrendalnie wysoka cena za zabicie jakiegoś tam podejrzanego faceta. Groza!
Powinny być immunitety dla myśliwych i byłby spokój.
Wiesław pisze:Rok to mniej więcej w połowie tabeli jest…
Połową między 3 m-ce, a 5 lat jest: 31,5 miesiąca. Aha, czyli 12 (1 rok) to "mniej więcej" 31,5? Same orły matematyczne, jak widzę?
Do tego w KK stoi jak byk: "pozbawienie wolności". Czy w tym wypadku pozbawiono tej wolności, bo nie pamiętam?
Wiesław pisze:Ile osób zabił Breivik? - 69 i skazano go na 21 lat (4 miesiące za każdego zabitego), z możliwością przedterminowego zwolnienia po upływie 10 lat...
Nie wiem co ma to wspólnego, jedno z drugim, ale Breivik dostałÂ maksymalny wymiar kary jaki jest w Norwegii. I jest to kara z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku...
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Podejźrzon pisze:No tak, jak można wpisać myśliwego do Rejestru Karnego, to dopiero jest zbrodnia!
Naprawdę to jedyny wniosek, jaki wyciągnąłeś z wpisu Piotrka? Wyrazy współczucia!
Podejźrzon pisze:3 m-ce, a 5 lat jest: 31,5 miesiąca.
Naprawdę, orzeł matematyczny Jesteś...
5 lat x 12 miesięcy w roku = 60 miesięcy
60 miesięcy - 3 miesiące (poniżej minimum skali) = 57 miesięcy
57 miesięcy : 2 = 28,5 miesiąca => to jest średnia
I jeszcze Zwróć uwagę na zwrot "mniej więcej", który oznacza, że nie liczyłem średniej
Podejźrzon pisze:Breivik dostał maksymalny wymiar kary jaki jest w Norwegii.
i to jest 4 miesiące za każdego zabitego... A jaki wyrok dostał myśliwy - 3 razy wyższy? "Zawiasy" są zaś za nieumyślne spowodowanie... czego Breivikowi w żaden sposób nie dało się przypisać, bo do ludzi strzelał UMYŚLNIE i sam o tym głosił publicznie...
I ani się zająkniesz, że tak niski jest maksymakny wymiar kary w Norwegii, ale grzmisz że tak niski wyrok w Polsce za pojedyncze NIEUMYŚLNE spowodowanie śmierci człowieka... dość wybiórczo Ci się klapki w mózgu poukładały...
Można by sądzić, że wg ciebie wartość życia człowieka jest mniejsza niż wartość żcia zwierzęcia - taki odchył ekologistyczny... 8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:Naprawdę to jedyny wniosek, jaki wyciągnąłeś z wpisu Piotrka? Wyrazy współczucia!
Drogi Wiesławie! Człowiek-Podejźrzon wyciąga takie wnioski jakie zamówiono. Nie współczuj tyko zazdrość. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Wiesław pisze: Naprawdę, orzeł matematyczny Jesteś...
5 lat x 12 miesięcy w roku = 60 miesięcy
60 miesięcy - 3 miesiące (poniżej minimum skali) = 57 miesięcy
57 miesięcy : 2 = 28,5 miesiąca => to jest średnia
Jak by ci wytłumaczyć drogi kolego, żebyś zrozumiał ...
Przyjmijmy Twój tok myślenia, przy założeniu , że min. kara to 3 m-ce, a max. to 4 m-cy.
TwojąÂ metodą licząc średnia to: (4-3)/2=0,5 miesiąca, co jest oczywistym absurdem... :)

Licząc mojąÂ metodą dostajemy: (3+4)/2= 3,5 m-ca co jest wynikiem prawidłowym. Możesz sobie nawet na palcach sprawdzić.
Ale nich będzie nawet te 28,5 miesięcy, no jak by nie patrzeć NIE JEST to mniej więcej rok, w zaokrągleniu, czy bez.

I Ty chcesz matematyki uczyć? :)

Wiesław pisze:
Podejźrzon pisze:Breivik dostał maksymalny wymiar kary jaki jest w Norwegii.
i to jest 4 miesiące za każdego zabitego... A jaki wyrok dostał myśliwy - 3 razy wyższy? "Zawiasy" są zaś za nieumyślne spowodowanie... czego Breivikowi w żaden sposób nie dało się przypisać, bo do ludzi strzelał UMYŚLNIE i sam o tym głosił publicznie...
Ludzieeee, ratunkuuu!
Skąd ty te obliczenia bierzesz? Maksymalny wyrok kary nie może być dzielony przez liczbę ofiar, bo to bez sensu. Podobnie jak takie porównania...

Wiesław pisze: I ani się zająkniesz, że tak niski jest maksymakny wymiar kary w Norwegii, ale grzmisz że tak niski wyrok w Polsce za pojedyncze NIEUMYŚLNE spowodowanie śmierci człowieka... dość wybiórczo Ci się klapki w mózgu poukładały...
Można by sądzić, że wg ciebie wartość życia człowieka jest mniejsza niż wartość żcia zwierzęcia - taki odchył ekologistyczny... 8)
Bredzisz, a potem jeszcze insynuujesz, ładnie to tak? Nie grzmię na "niski" wyrok Breivika bo nie o tym tu dyskusja. Tak, grzmię, że tak niski wymiar kary, bo "nieumyślność" jest tu mocno wątpliwa. Podobno myśliwy może oddać strzał jedynie gdy jasno widzi cel, szacuje gatunek, płeć, wiek i miejsce (np. komora) w które należy strzelić. Nie jest tak? Facet ze śmiercionośnym narzędziem (strzelbą) oddaje strzał w ciemno? I ktośÂ taki ma pozwolenie na broń? Jeżeli puszcza się takich wolno, to piękna zachęta dla następnych... Jest to wyrok bulwersujący i to nie tylko mnie. Ale zadziwiające jest, że nie bulwersuje innych myśliwych, nie mająÂ instynktu samozachowawczego? Przecież każdy z nich może być taką ofiarą.

I nie pisz takich tu pokraczków o "ekologicznych odchyłach", bo i bez tego czytać hadko.
Piotrek pisze: Drogi Wiesławie! Człowiek-Podejźrzon wyciąga takie wnioski jakie zamówiono. Nie współczuj tyko zazdrość.
Drogi Piotrze, przyjmuję to jako oznakę kompletnego braku kontrargumentów, co nie jest dla mnie nowością. Podobnie jak zwyczajowe pomówienia i insynuacje. Naprawdę potrafisz potem patrzeć w lustro przy goleniu? Zadzraszczam. Serio.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Podejźrzon pisze:Drogi Piotrze, przyjmuję to jako oznakę kompletnego braku kontrargumentów, co nie jest dla mnie nowością.
ROTFL Jak myślisz - czy spodziewałem się jakiejkolwiek reakcji z twojej strony i dlaczego jest taka jaką przewidywałem?
Podejźrzon pisze:Naprawdę potrafisz potem patrzeć w lustro przy goleniu?
Zdradzę ci w tajemnicy, że od lat się nie golę. Ale nic nikomu nie insynuuję ani nikogo nie pomawiam. Wyrażam jedynie opinie jaką wyrabiam sobie na podstawie cudzych wypowiedzi. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:
Podejźrzon pisze:Naprawdę potrafisz potem patrzeć w lustro przy goleniu?
Zdradzę ci w tajemnicy, że od lat się nie golę. Ale nic nikomu nie insynuuję ani nikogo nie pomawiam. Wyrażam jedynie opinie jaką wyrabiam sobie na podstawie cudzych wypowiedzi. :)
Jak to nie insynuujesz i nie pomawiasz? Robisz to nieustannie:
"Człowiek-Podejźrzon wyciąga takie wnioski jakie zamówiono. "

Kto niby, co zamówił? Mam podać inne przykłady (jest tego sporo)?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek napisał/a:
...Zrobiłem to z nabożnej czci ... a nie ze złośliwości czy pychy...
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Podejźrzon pisze:Jak to nie insynuujesz i nie pomawiasz? Robisz to nieustannie:
Nieustannie to ja:
Piotrek pisze:Wyrażam jedynie opinie jaką wyrabiam sobie na podstawie cudzych wypowiedzi.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:Nieustannie to ja:
Piotrek pisze:Wyrażam jedynie opinie jaką wyrabiam sobie na podstawie cudzych wypowiedzi.
Nie fantazjuj i nie pobłażaj sobie, nie wyrażasz żadnej opinii tylko insynuujesz rzeczy, których nie możesz, nie chcesz i nawet nie masz zamiaru udowodnić. To sąÂ insynuacje i żadne lawirowanie tego nie odmieni.
Spróbuj dyskutować o tematach, a nie forumowiczach - to są podstawy netetykiety. Zazwyczaj, gdy nie ma argumentów, to takie filipiki niektórzy uskuteczniają - hejtują, pomawiają, konfabulują itp. Ad rem kochany, ad rem... Twoje opinie o mnie sąÂ mało interesujące i pamiętaj, świadczą o Tobie, a nie o mnie.

Piotrek pisze:...Zrobiłem to z nabożnej czci ... a nie ze złośliwości czy pychy...
Z nabożnej czci do czego? Hejtu?
Żałosne.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Podejźrzon pisze:Zazwyczaj, gdy nie ma argumentów, to takie filipiki niektórzy uskuteczniają - hejtują, pomawiają, konfabulują itp.
Tia...
Podejźrzon pisze:Twoje opinie o mnie są mało interesujące
To po kiego grzyba zwracasz na nie uwagę? W czym ci przeszkadzają? Bez obawy i więcej logiki - jeśli są mało interesujące to czytelnicy prześlizgną się po nich oczami i nie zrobią żadnego wrażenia. No może poza pobłażliwym "Co ten bałwan wypisuje?"
Ale masz rację, muszę zaprzestać tej części mojej działalności - zgodnie z radami zawartymi w tekście "Dezyderaty".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:
Podejźrzon pisze:Twoje opinie o mnie są mało interesujące
To po kiego grzyba zwracasz na nie uwagę? W czym ci przeszkadzają?
Bo gwałtownie zaniżają poziom dyskusji i zamieniają ją w personalne ataki, co jest dość mało eleganckie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Podejźrzon pisze:gwałtownie zaniżają poziom dyskusji
Dyskusji? Nie zauważyłem tu żadnej dyskusji.
Podejźrzon pisze:co jest dość mało eleganckie
Elegancję to ja mam zarezerwowaną dla przedstawicieli mojej sfery. Dla pozostałych pozostaje chamem. Dla niepoznaki nawet od pewnego pańszczyźnianego wziąłem trochę słomy i wsadziłem sobie za cholewki, żeby wszyscy widzieli, iż mi wyłazi z butów i nie musieli się domyślać.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:Dyskusji? Nie zauważyłem tu żadnej dyskusji.
To masz problem. Sam dokonałeś w tym wątku 10 wpisów, ciekawe w jaki celu?
Rozumiem, że jak czegoś Ty nie dostrzegasz, to to nie istnieje?
Piotrek pisze:Elegancję to ja mam zarezerwowaną dla przedstawicieli mojej sfery. Dla pozostałych pozostaje chamem.
Nie prosiłem o podanie definicji bufona i megalomana, ale skoro uważałeś to za stosowne...

Skoro jużÂ ustaliliśmy, kto jest kto, wracam do wątku.

Ostatnie wypadki świadczą, że takich spraw przybywa:

"Myśliwy przez pomyłkę został postrzelony w klatkę piersiową przez innego polującego."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... iwego.html

Porachunki domowe wśród braci myśliwskiej są już zdecydowanie "lepiej" wyceniane:
"Mężczyźni wykonywali prace remontowe wokół domku, przygotowywali się do zbliżającego się dnia patrona myśliwych św. Huberta.", aż tu nagle...

http://www.slowopodlasia.pl/wiadomosci/ ... bil-kolege
ODPOWIEDZ