Leśny portal informacyjny - Lasy polskie Forum dyskusyjne
nie tylko o lasach, nie tylko dla leśników

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia po stażu
Autor Wiadomość
góral bagienny 
Dyrektor Generalny
szuwarowo-błotny

Zaproszone osoby: 3
Wysłany: 2017-11-12, 12:54   

Przez moją fabrykę przewija się wielu stażystów. O ile tak z dziesięć lat temu zdarzali się leserzy i dekownicy to obecnie niemal wszyscy to ludzie o niezłej wiedzy teoretycznej i rządni zdobywania doświadczeń. W tej chwili zatrudnienie u nas zdobyło czworo byłych stażystów, a trójka innych rozpoczęła u nas karierę ale serce nie sługa i gdzie indziej układają sobie przyszłość. Zresztą jeden z nich zrobił piękną karierę medialną zostając naczelnym leśnym gawędziarzem a przy okazji Mistrzem Słowa Polskiego.
:)

mart10 
Robotnik leśny

Wysłany: 2017-11-12, 17:49   

Ten gawędziarz to pewnie Piotrek G. z SGGW.

Sten 
Premier
Arcy Pierdoła

Wysłany: 2017-11-12, 18:01   

To nie on ...

"Życie jest zbyt krótkie, by pić kiepskie piwo!" - Tomek Kopyra
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa

góral bagienny 
Dyrektor Generalny
szuwarowo-błotny

Wysłany: 2017-11-12, 22:16   

To żadna tajemnica - Adrian, absolwent TL Lesko.

maverick 
Dyrektor Regionalny

Wysłany: 2017-11-13, 20:44   

Sosneneczka napisał/a:
wręcz od razu powiedział że jest tu tylko dla kasy i nie wiąże przyszłości z lasem

Jak to czasy się zmieniły. Ja bedąc na stażu chciałem przetrzeć szlaki i mieć coś w CV jeśli chodzi o przyszłość w LP, a kasę miałem taką, że z narzeczoną musieliśmy zamieszkać u babci i dojeżdzać 35 km, wiele wyrzeczeń nas to kosztowało.

Jak u mnie było ??
Ja trafiłem do pasjonata, wiele mnie nauczył, pokazał, że pracowitość popłaca, fachowość. Partnerka była u lenia, który miał wszystko gdzieś, a podlesny wszystko musiał zrobić i zap...ć.
Z nadlesniczym kontakt bardzo dobry, jak z kolegą z pracy, z zastępcą, nieufny, do wszytkich traktujący stażystów jak kula u nogi.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki

Sosneneczka 
Robotnik leśny
Studentka

Wysłany: 2017-11-15, 15:08   

maverick, Ja nie mogę narzekać :) Byłam w nadleśnictwie gdzie nie spotkałam się w jakimkolwiek wyzyskiem czy traktowaniem jak piąte koło. Nauczyłam się dużo, z reszta także dużo mi pokazali. Jednak teraz znowu jestem na studiach leśnych, na magisterce w Poznaniu i trochę dołuje że większość (ponad 2/3 roku) jest zrezygnowana. Twierdzą że pracy nie będzie i ważne jest tylko aby mieć papierek magistra, odrobić staż (bo dobrze płacą więc cyt. ,,odkuć się można'') a potem typowe ,,nie wiem''. :(

mart10 
Robotnik leśny

Wysłany: 2017-11-16, 15:24   

Według mnie pieniądze na stażu nie są takie duże żeby się odkuć.Ja dostawałem ok. 1700 zł na rękę, już z deputatem za drewno. Z tego minimum 400-450 miesięcznie szło na dojazd do pracy.Mieszkałem u siebie,więc nie traciłem dodatkowo kasy na wynajem.

Sten 
Premier
Arcy Pierdoła

Wysłany: 2017-11-16, 15:39   

No widzisz, nie tak znowu mało. Moja córka, jako lekarz stażysta dostawała o pięć stówek mniej i jeszcze przez dwa i pół miesiąca musiała dojeżdżać ok. 100 km. w jedną stronę do szpitala, w którym zaczynała ów staż ...

"Życie jest zbyt krótkie, by pić kiepskie piwo!" - Tomek Kopyra
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa

maverick 
Dyrektor Regionalny

Wysłany: 2017-11-18, 21:05   

900zł na stażu z ekwiwalentem, a to były nie tak odległę czasy, gdzie podleśniczowie mieli 1300zł.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki

Kuna lesna 
Inżynier Nadzoru
Leśne oko

Wysłany: 2017-11-18, 21:38   

No a tak na zakończenie warto było ? Coś się nauczyliście ?

Sosneneczka 
Robotnik leśny
Studentka

Wysłany: 2017-11-20, 13:45   

Czy warto było odbyć staż? Tak warto, moim zdaniem. Wiele się nauczyłam. Co innego teoria na wykładach czy ćwiczeniach a co innego praktyka :D

Blues Brothers 
Inżynier Nadzoru

Wysłany: 2017-11-20, 18:32   

Tu nie ma dyskusji czy warto , bez stażu drzwi do Lasów zamknięte. A może się przydać po wielu latach poszukiwań miejsca dla siebie.

ludvik 
Zastępca Nadleśniczego

Wysłany: 2017-11-20, 20:36   

I tu się nie zgodzę bo staż do pracy niezbędny nie jest.

Kamil 
Robotnik leśny

Wysłany: 2017-11-21, 04:17   

Sosneneczka napisał/a:
Czy warto było odbyć staż? Tak warto, moim zdaniem. Wiele się nauczyłam. Co innego teoria na wykładach czy ćwiczeniach a co innego praktyka :D

Podpisuję się pod tym :) Mimo że raczej nie wiążę przyszłości z LP, to w sumie nie żałuję stażu - potraktowałem go jako 6ty rok studiów, praktyczny ;)

góral bagienny 
Dyrektor Generalny
szuwarowo-błotny

Wysłany: 2017-11-21, 07:38   

Ja stażu w dzisiejszym kształcie to nie miałem (prehistoria, szacowałem szkody od dinozaurów :wink: ) ale w czasie dziekanki zatrudniłem się jako pomocnik drwala w jednym z górskich nadleśnictw. Stażu nie żałuję, za dwumiesięczne pobory kupiłem sobie ślubny garnitur, ale trzeci miesiąc na szczęście tak lało, że do roboty nie chodziliśmy. Rozchorowałem się od tego i tak staż mi się skończył.

Odpowiedz do tematu