dziwna więźba

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

dziwna więźba

Post autor: PRINCZI »

odkupiłem od sąsiada kawałek działki po rolnel są na nim posadzone jodły w takiej dziwnej więźbie odległość miedzy rzędami 2,30-2,40 odległości w rzędach 0,9-1 m. Wysokość jodły od 70 cm do 1 metra, chcę to zagęścić bukiem co drugi rząd tak aby wyszła więźba 1,1-1,2 m między rzedami , a sadzonki buka - odległości w rzędzie po ok 0,8-1 m.Buk sadzony na mijaka z jodłą. Będzie ok ,czy całkiem kiepsko ?? :)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5571
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

po co ?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Miałem o to samo zapytać...
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

Strasznie rzadko to posadzone, zmierzyłem jeszcze raz odległość miedzy rzędami faktycznie ok2.5 m , a odległości pomiędzy sadzonkami 1,3-1.5m niektóre sadzonki bardzo marne po 5 pędów głównych takie miotły. Jodła rośnie na całkowicie odkrytym terenie jak na patelni poprzerastana wysoką trawą .Może po zagęszczeniu bukiem lepiej by to rosło ??
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77723
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... będzie się jodełka na tej patelni trochę męczył jeszcze, ale nie jest skazana na niepowodzenie
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ile lat ma ta jodła? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

sadził chyba dwulatkę , a rośnie już z 4-5 lat,, myślałem o zgęszczeniu bukiem ponieważ na mojej sąsiedniej działce rośnie trochę buka i dęba.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jeśli już, to zagęść czymś, co szybko rośnie. Przerośnie jodłę, da trochę osłony z góry. I będzie czasową domieszką. Myślę tu np. o sośnie, czy modrzewiu.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

sosna odpada ta działka jest strasznie zadarniona i ro,śnie jakaś taka dziwna trawa jak na terenie podmokłym (jest raczej sucho a nawet bardzo sucho)może ten modrzew, na sąsiedniej mojej działce b.ładnie i dość szybko przyrasta ten buk.
ODPOWIEDZ