Pomnik Adama Loreta

Co drzewiej bywało w leśnictwie w Polsce i na świecie...

Moderator: Moderatorzy

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

drwalnik pisze:kwit wywozowy ;)
:brawo:
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

Naj pisze:Ej, chyba masz jakieś filterki na oczkach. Ja tam widzę ścięte jak nic.
Może nie filterki, ale niestety pamiętam wynik konkursu OKL czy też PTL na pomnik (hen, hen, dychę lat temu). Same leśniki wyperswadowały wtedy na rzeźbiarzu, żeby drzewo nie było ścięte, a połamane :)
drwalnik pisze:
Naj pisze:A na pieńku leży jakiś list..
... kwit wywozowy ;)
Albo zarządzenie.
Wyobrażam sobie natomiast pomnik Dyrektora Tomaszewskiego - pieniuszek zwyczajny, maluchny, a na nim wszystkie wizje, decyzje itd. Niech się schowa PKiN i dubajska iglica! Mam już pieśń na odsłonięcie, poszukuję chętnych do mruczanda:
There's a Boss who's sure
All he scribbles is great
And he's writing a stairway to heaven
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

oMirek pisze:Może nie filterki, ale niestety pamiętam wynik konkursu OKL czy też PTL na pomnik (hen, hen, dychę lat temu). Same leśniki wyperswadowały wtedy na rzeźbiarzu, żeby drzewo nie było ścięte, a połamane :)...
Strzyżono, golono... :wink: Jeśli trzeba wyjaśniać, "co autor chciał powiedzieć", to widać, że przekaz udał się niebardzwao (jak mawiał p. płk na SW...)
Ja tam widzę drzewo ścięte. A pomnik dyrektora LP ze złamanym drzewem, to przecież nonsens do potęgi n... To byłby dopiero temat szyderstw. Mnie bardziej "ideologicznie " odpowiada pomnik w Jaśle... Ale... każdemu według gustu.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Naj pisze:
drwalnik pisze:kwit wywozowy ;)
:brawo:
To list od córki leśniczego:)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ