Szyszko przekroczył granicę. Puszcza Białowieska - Rospud

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:spoko:
Piotrek pisze:
Podejźrzon pisze:A tu masz, w OKOpress napisali znowu prawdę.
Nie napisali. Bo sugerowali, że nadleśnictwa w ogóle żadnego certyfikatu nie mają a ten, który miały "utraciły". To jest podawanie nieprawdy w celu spowodowania utraty zaufania do firmy. A to jest karalne. :)
Podejźrzon pisze:bo nie czaję?
Fakt.
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

magda55 pisze::spoko:
Piotrek pisze:
Podejźrzon pisze:A tu masz, w OKOpress napisali znowu prawdę.
Nie napisali. Bo sugerowali, że nadleśnictwa w ogóle żadnego certyfikatu nie mają a ten, który miały "utraciły". To jest podawanie nieprawdy w celu spowodowania utraty zaufania do firmy. A to jest karalne. :)
Podejźrzon pisze:bo nie czaję?
Fakt.
Ten pajac faktycznie niczego nie czaji.Typowe dziecko Adama i Ekologii.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3753
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

"Żenujące i niemoralne". Marsz leśników na rzecz ofiar nawałnicy, a tam transparent poparcia dla ministra Szyszko
http://natemat.pl/215399,dotknieci-prze ... iej-stacji
Marsz leśników w Białowieży na rzecz ofiar nawałnic. Ekolodzy: Inne służby pomagają na miejscu, a oni maszerują
http://natemat.pl/215371,dzisiaj-marsz- ... eefektywne

Marsz, w którym wzięły udział delegacje leśników z całego kraju, przeszedł trasą liczącą ok. 3 km, przez ścieżkę edukacyjną Żebra Żubra, do rezerwatu żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Tam m.in. modlono się w intencji ofiar nawałnic, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Marsz skrytykowali ekolodzy, którzy z Lasami Państwowymi i resortem środowiska są w sporze ws. Puszczy.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... nawalnice/

Obrazek
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3753
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Wreszcie mamy szansę odzyskać parę punktów w mediach bo:
Debata o Puszczy bez Szyszki
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/deb ... t_id=22820
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

crocidura pisze:Wreszcie mamy szansę odzyskać parę punktów w mediach bo:
Debata o Puszczy bez Szyszki
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/deb ... t_id=22820

No....moj kompjuter mi mowi ze to jest debata bez nikogo... :cry:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

W pewnym momencie nagrywający mężczyzna upuścił ifona i podniósł ręce do góry. Piotr złapał w locie telefon, włożył go do kieszeni koszuli właściciela,

Zeby sie przekonac, ze idiotek sie nie sieje i nie orze a mimo tego sie mnoza - nie tylko Instytutach - mozna zrobic doswiadczenie. Usilujac zlapac takiego ifona. Ktorego ktos wypusci przed czyjas twarza. Jesli Pani Kujawie sie to nie uda, to moze spokojnie pretendowac do nagrody slodkiej id.... Roku. Powodzenia. Jedni sadza brzozy inni puszczajo.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Nie mówimy o kształcie, ale walorach przyrodniczych. PN chroni zwłaszcza przed wyczynami leśników-drwalników i myśliwych.
To inaczej - czy twoim zdaniem obecnie bioroznorodnosc w lasach nadlesnictw puszczanskich jest zadowalajaca?
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

aldebaran pisze:
Nie mówimy o kształcie, ale walorach przyrodniczych. PN chroni zwłaszcza przed wyczynami leśników-drwalników i myśliwych.
To inaczej - czy twoim zdaniem obecnie bioroznorodnosc w lasach nadlesnictw puszczanskich jest zadowalajaca?
To zalezy kogo ona ma zadowolic. Mnie na przyklad nie. Brakuje tam dinozaurow. O mamutach juz nie wspominajac.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77773
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Resort środowiska nie składa broni w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Jak ustalił portal Oko.press ministerstwo domaga się od Trybunału Sprawiedliwości UE uchylenia zakazu wycinki albo 3,24 mld zł tytułem zabezpieczenia z powodu ewentualnych strat. W środę na Twitterze resort napisał, że drzewa w puszczy są tak osłabione kornikiem, że wichura, jak na Kaszubach, mogłaby ją zniszczy...
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... no-drzewo/
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77773
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Problem z kornikiem występuje również w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej, ale wycinkę drzew prowadzi się tam na mniejszą skalę. Białoruscy leśnicy wychodzą z założenia, że "las sam sobie poradzi" - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej", która powołuje się na białoruski dziennik rządowy "Sowiecka Biełaruś"...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-w-cia ... ok/mek9v36
Dyktator

Post autor: Dyktator »

LIST OTWARTY DO DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH W SPRAWIE LISTY ODBIORCÓW DREWNA Z PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że jej publikacja jest działaniem na szkodę 108 firm, tam wymienionych. Żadna z nich nie uczyniła niczego złego, ani zakazanego. Po prostu kupują drewno wystawione do sprzedaży przez PGL Lasy Państwowe, podobnie jak czyni to każdego dnia ok. 7 tysięcy innych odbiorców drewna. Nie do nich należy ocena, czy drewno to powinno być pozyskane, czy nie i w jakim miejscu. W szczególności nie do nich należy ocena, czy działania Lasów Państwowych w Puszczy Białowieskiej są zgodne z prawem. Jeśli drewno jest wystawione do sprzedaży i nie ma żadnego formalnego potwierdzenia, iż pochodzi ono ze źródeł nielegalnych, mogą je normalnie kupować, a nawet wręcz muszą, gdyż innych źródeł zaopatrzenia w surowiec drzewny poza Lasami Państwowymi praktycznie nie ma.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Skoro nie uczyniły nic złego to dlaczego ujawnienie ich nazwy miało by im zaszkodzić? Widzę w tym jakiś brak logiki.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77773
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

W nadleśnictwie Białowieża aktywiści namierzyli wywózkę drewna podczas czwartkowego patrolu. Okazało się też, że na miejscu pracują dwie ciężkie maszyny, między innymi harwester - kombajn zrębowy, nazywany "blaszanym drwalem". Aktywiści wskoczyli na maszyny, z których siłą ściągała ich straż leśna...
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 66961.html
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/ ... =179&c=106

Mentalność Kalego do kwadratu!
Mazgają się, że " Naruszono moją prywatną przestrzeń."

A tego, że oni naruszają cudzą przestrzeń (maszyny, pojazdy) - to już nie widzą.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Skończył mi się limit w Wyborczej więc nie mogę przeczytać całości, a cholernie mnie interesuje jakże to brzmiały owe "seksistowskie teksty" na jakie "pozwolił sobie jeden ze strażników"?
Nie jestem co prawda Strażnikiem Leśnym ale mam pewną (niewielką ale jednak) szansę na spotkanie w terenie z takimi (lub podobnymi) "aktywistkami" i w związku z tym chciałbym wiedzieć jakich tekstów mam unikać...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Proszę bardzo:
" (...)

– Strażnicy byli wyjątkowo brutalni. Rozkuwali nas używając całej siły. Wykręcali mi ręce. Mam je całe posiniaczone – opowiada Adam Bohdan z Fundacji Dzika Polska.

Protestująca aktywistka z Obozu dla Puszczy Joanna Pawluśkiewicz została przez jednego ze strażników rzucona z całej siły na ziemię i przyparta do niej kolanami. Relacjonuje:

– Naruszono moją prywatną przestrzeń. Strażnik trzymał mnie przyciśniętą do ziemi i głaskał po głowie. Kiedy zapytałam co robi, odparł, że wyciąga mi z włosów gałązki. W seksistowskim tonie wypytywał, czy mam rodzinę, dzieci.

<obrazek>

– Mimo naszych próśb część strażników odmówiła wylegitymowania się – dodaje Adam Bohdan.

Po brutalnej akcji Straży Leśnej, po odgrodzeniu aktywistów od miejsca wycinki, aktywiści wrócili do Obozu. "
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77773
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Sanitarne usuwanie drzew z Puszczy Białowieskiej ma puszczę uratować - oceniła premier Beata Szydło i zapowiedziała, że w tej sprawie wierzy ministrowi środowiska Janowi Szyszko i prowadzącym te prace leśnikom...
http://www.rp.pl/Rzad-PiS/170829488-Bea ... skiej.html
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3753
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Następnym razem strażnik winien głową aktywistki zebrać trochę igieł i korników... widać kołtun jej nie szkodzi...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105095
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:W seksistowskim tonie wypytywał, czy mam rodzinę, dzieci.
No to już w lesie kobity nawet o godzinę strach zapytać...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ