Lokalizatory gps do drewna

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
straznik777
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 09 sie 2017, 12:13

Lokalizatory gps do drewna

Post autor: straznik777 »

Witam . Czy ktoś używa jakiś sprawdzony lokalizator do drewna ? Kupilem chińskie cudeńko ale gestosc drewna nie pozwala przedostać się sygnałowi z niego na zewnątrz. Ktos ma jakieś doświadczenia? zwłaszcza ze sezon grzewczy na horyzoncie :)
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

straznik777 pisze:Witam . Czy ktoś używa jakiś sprawdzony lokalizator do drewna ?
Do czego ma ci służyć ten lokalizator do drewna?
Fred
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

straznik777, o ile wiem (a wiem niewiele, więc pewnie się mylę) większość owych lokalizatorów powinna być zamontowana na zewnątrz drewna a nie w jego wnętrzu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sit
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 22:03
Lokalizacja: z drzewa

Post autor: Sit »

Cześć. Montujesz bezpośrednio pod korą. Nad zasięgiem można popracować przez wymianę anteny na dłuższą ale z zachowaniem wielokrotności długości fali. Antena znajduje się pod paskiem tworzywa innego koloru niż cała obudowa na uchwycie. Jeśli montujesz na miejscu sprawdź zasięgi. Miłej zabawy. :D
borowiak

Post autor: borowiak »

Fred pisze:
straznik777 pisze:Witam . Czy ktoś używa jakiś sprawdzony lokalizator do drewna ?
Do czego ma ci służyć ten lokalizator do drewna?
Do złapania złodzieja :)
o ile wiem (a wiem niewiele, więc pewnie się mylę) większość owych lokalizatorów powinna być zamontowana na zewnątrz drewna a nie w jego wnętrzu...
Mylisz się ;)
Nasi strażnicy z powodzeniem stosują lokalizatory montowane w wałku, raz tylko zginął sygnał, gdy wałek wylądował na przyczepie z burtami (na samym dole). odezwał się ponownie przy rozładunku.
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

borowiak pisze:Nasi strażnicy z powodzeniem stosują lokalizatory montowane w wałku, raz tylko zginął sygnał, gdy wałek wylądował na przyczepie z burtami (na samym dole). odezwał się ponownie przy rozładunku.
Naszym strażnikom pozostawiają w lesie wałki z zamontowanymi lokalizatorami, nie wiem jak je wykrywają.
Fred
borowiak

Post autor: borowiak »

No cóż, nawet nie wiem, jak skomentować ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fred pisze:nie wiem jak je wykrywają
Jeżeli coś emituje jakikolwiek rodzaj promieniowania (w tym przypadku radiowe) to kwestia wykrycia sprowadza się do odpowiedniego miernika. A urządzeń wykrywających sygnały GPS jest na rynku sporo - od najprostszych za ok. 50 - 60 zł do takich miniaturowych cacuszek (za ponad 3 tys. zł) jak na filmie: :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Mojemu znajomemu to nawet z pieca wyciągnęli palący się wałek drewna.
Fred
Leon733
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 06 sie 2017, 08:58

Post autor: Leon733 »

Zam i ja gościa co go namierzyli w ten sposób.
ODPOWIEDZ