Urządzanie Lasu

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Urządzanie Lasu

Post autor: Misieq »

Witam mam egzamin poprawkowy z Urządzania Lasu u prof. Romana Jaszczaka na UP Poznań,bardzo trudno jest go zdać bo zawsze czegoś jest za mało albo jest źle. Jeśli ktoś ma jakieś dobre rady lub wskazówki co do tego egzaminu to bardzo proszę o pomoc. :help:
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Egzamin z Urządzania nie jest łatwy,a tym bardziej poprawka u prof. Jaszczaka.
Najważniejsze, abyś poprawił swój błąd. Najważniejsze rozumieć różnice języka urządzeniowego typu: "5 i więcej" lub "nie mniej niż 5". O to lubił "męczyć" 10 lat temu. A dziś w pracy wiem, że tego typu sformułowania często się powtarzają i należy je rozumieć.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Misieq »

No właśnie prof. Jaszczak nadal jest wyczulony na słowa które się używa. Urządzanie dla mnie jest łatwe tylko Pan prof. Jaszczak nadaje temu egzaminowi stopień trudności bardzo wysoki myślę,że lepiej UL zdawałoby się ustanie a nie pisemnie. Ale cóż dziękuje za radę. :)
ODPOWIEDZ