Leśny portal informacyjny - Lasy polskie Forum dyskusyjne
nie tylko o lasach, nie tylko dla leśników

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyszko przekroczył granicę. Puszcza Białowieska - Rospuda
Autor Wiadomość
Wojciechus 
Zastępca Nadleśniczego
Wojciechus


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 2448
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-07-17, 14:20   

Cytat:
Oświadczenie Organizacji zaangażowanych w protest


Czyli Hejterus empaticus w akcji. :mg:

To jest w sumie ciekawe, że kreujący się na wzór empatii nie potrafią nawet przeprosić... Chyba pan Wojtek Eichelberger musi z nimi jeszcze trochę popracować... :mg: :mg: :mg:
 
 
j24 
Admin
terenowiecPomógł: 222 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19108
Skąd: Wlk. Ks. Maz.
Wysłany: 2017-07-17, 14:21   

Sten napisał/a:
Trzeba scalić wątki ...


Scaliłem.
_________________
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)

... Nie będzie Juncker pluł nam w twarz,
ni straszył nas sankcjami. ...
 
 
DAKa 
Nadleśniczy


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4405
Wysłany: 2017-07-17, 18:18   

Wojciechus napisał/a:
Cytat:
Oświadczenie Organizacji zaangażowanych w protest


Czyli Hejterus empaticus w akcji. :mg:

To jest w sumie ciekawe, że kreujący się na wzór empatii nie potrafią nawet przeprosić... Chyba pan Wojtek Eichelberger musi z nimi jeszcze trochę popracować... :mg: :mg: :mg:


Ten bokser to raczej nie ....ten...tego. Z wystepow internetowych i nie tylko wynika ze jak przyp...doli komus w morde to raczej nie przeprosi, ale bedzie zadal, zeby pobity nadstawil
drugi policzek...
_________________
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
 
 
drwalnik 
AdminPomógł: 73 razy
Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 57159
Wysłany: 2017-07-17, 18:27   

Cytat:
„Apel prezesa PAN i rektorów o wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej nie ułatwia drogi do debaty naukowej na temat puszczy” – napisał w poniedziałek wicedyrektor generalny Lasów Państwowych prof. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, przewodniczący jednego z komitetów PAN...
https://www.wprost.pl/10065615
 
 
Piotrek 
Admin
Stara Pierdoła (i gaduła?)Pomógł: 364 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 69196
Skąd: ze wsząd
Wysłany: 2017-07-17, 18:55   

Cytat:
nie ułatwia drogi do debaty naukowej
Bo też nikt "z drugiej strony" nie chce żadnych debat tylko podporządkowania się ich żądaniom...
_________________
Zdrowy rozsądek to rzecz, której kazdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. (Beniamin Franklin)
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed in the sending of this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.


 
 
Anna Kujawa 
Robotnik leśny
Ania K.


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2006
Posty: 234
Skąd: Turew
Wysłany: 2017-07-17, 19:18   

Piotrek napisał/a:
Bo też nikt "z drugiej strony" nie chce żadnych debat tylko podporządkowania się ich żądaniom...


Chce:

https://naukadlaprzyrody.pl/2017/07/04/naukowcy-apeluja-do-ministra-nauki-o-wsparcie-merytorycznej-dyskusji-na-temat-ochrony-puszczy-bialowieskiej/

Uważamy, że zarządzanie Puszczą Białowieską mogłoby stać się doskonałym przykładem wykorzystania nauki w rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu nowoczesnego i silnego Państwa Polskiego, opartego na wiedzy i apolitycznym dążeniu do naukowej prawdy. Dlatego prosimy by zaapelował Pan do Ministra Środowiska, prof. Jana Szyszko, o powstrzymanie obecnie realizowanych w Puszczy Białowieskiej działań i zaproponował powołanie niezależnego zespołu ekspertów, w którego skład będą wchodzić zarówno praktycy leśnictwa, jak i naukowcy-przyrodnicy (ze szczególnym uwzględnieniem specjalistów w zakresie ekologii ekosystemów leśnych i ochrony przyrody), celem wypracowania optymalnego sposobu zarządzania Puszczą Białowieską”
 
 
SZCZEPAN 
Dyrektor RegionalnyPomógł: 18 razy
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 11050
Skąd: karpaty
Wysłany: 2017-07-17, 20:35   

Za poprzednich dyrektorów tworzone były byty pod nazwą "zespół zadaniowy".
Gremia przeminęły , a problemy trwają.
_________________
I NIGDY NIE MÓW MI,ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
NIE WAŻNE CO MÓWISZ- WAŻNE CO MÓWIĄ ŻE MÓWISZ.
 
 
DAKa 
Nadleśniczy


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4405
Wysłany: 2017-07-17, 20:41   

Anna Kujawa napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Bo też nikt "z drugiej strony" nie chce żadnych debat tylko podporządkowania się ich żądaniom...


Chce:

https://naukadlaprzyrody.pl/2017/07/04/naukowcy-apeluja-do-ministra-nauki-o-wsparcie-merytorycznej-dyskusji-na-temat-ochrony-puszczy-bialowieskiej/

Uważamy, że zarządzanie Puszczą Białowieską mogłoby stać się doskonałym przykładem wykorzystania nauki w rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu nowoczesnego i silnego Państwa Polskiego, opartego na wiedzy i apolitycznym dążeniu do naukowej prawdy. Dlatego prosimy by zaapelował Pan do Ministra Środowiska, prof. Jana Szyszko, o powstrzymanie obecnie realizowanych w Puszczy Białowieskiej działań i zaproponował powołanie niezależnego zespołu ekspertów, w którego skład będą wchodzić zarówno praktycy leśnictwa, jak i naukowcy-przyrodnicy (ze szczególnym uwzględnieniem specjalistów w zakresie ekologii ekosystemów leśnych i ochrony przyrody), celem wypracowania optymalnego sposobu zarządzania Puszczą Białowieską”:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Czy ta dama nie ma zadatkow na kariere w kabarecie ?
_________________
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
 
 
Capricorn 
AdminPomógł: 59 razy
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 31889
Wysłany: 2017-07-17, 21:22   

Cytat:
Uważamy, że zarządzanie Puszczą Białowieską mogłoby stać się doskonałym przykładem wykorzystania nauki w rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu nowoczesnego i silnego Państwa Polskiego, opartego na wiedzy i apolitycznym dążeniu do naukowej prawdy.

Za pomocą mordobicia ekologisty oraz negacji nauki i wiedzy leśnej... :smiech:
_________________
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
 
 
DAKa 
Nadleśniczy


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4405
Wysłany: 2017-07-17, 21:45   

http://prawy.pl/54284-zas...lskich-uczelni/Szanowni Panowie

Prof. Wojciech Nowak – Rektor UJ
Prof. Marcin Pałys – Rektor UW
Prof. Jan Szmidt – Rektor PW
Prof. Jerzy Duszyński – Prezes PAN

postanowiłem napisać ten list w reakcji na Panów apel dotyczący Puszczy Białowieskiej.
Uważam, że tak należy uczynić w sytuacji, gdy nie zgadzam się z treścią innego listu czy dokumentu, w sprawie która jest mi szczególnie bliska. Milczenie oznaczałoby, że zgadzam się z tym, co jest napisane w wystąpieniu Szanownych Panów Profesorów.

Panów apel, moim zdaniem, powiela informacje z artykułów prasowych, bez sprawdzenia użytych tam stwierdzeń. Zważywszy pozycję Panów Profesorów apel ma istotny wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Jestem zaniepokojony, gdyż żaden z Panów nie miał wątpliwości, co do treści apelu i użytych argumentów, a także w moim odczuciu nie sprawdził stanu wiedzy, czy choćby wysłuchał innych opinii. Jest to dla mnie tym bardziej zastanawiające, że stoicie Panowie na czele instytucji, które prowadzą badania naukowe (także na terenie Puszczy Białowieskiej). I jak przystało na ludzi nauki, powinni Panowie weryfikować „fakty medialne”, szczególnie w przypadku publicznego zabierania głosu odnośnie do spraw, które nie są przedmiotem Panów zainteresowań badawczych.

Ostatnio różne środowiska naukowe i artystyczne wypowiadają się na temat Puszczy w sposób zdecydowany, nie mając nawet podstawowej wiedzy o dynamice ekosystemów i o zjawiskach, które w nich zachodzą. Nawet Academia (magazyn PAN) zamieściła, bez żadnego komentarza, pełen przekłamań wywiad na jej temat. Grupa 33 dziekanów i prodziekanów wydziałów biologicznych, artyści, intelektualiści…. A teraz Panowie Rektorzy i Pan Prezes PAN.

Sygnowanie przez Panów apelu zawęża pole dyskusji i nie ułatwia zaistnienia poważnej debaty opartej o wyniki badań naukowych. Czy radykalizm stwierdzeń znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych? Mam nadzieję, że zagadnienia ochrony przyrody nie stają się pretekstem do walki politycznej.
Aż ciśnie mi się na usta pytanie: kiedy byli Panowie ostatni raz w Puszczy Białowieskiej? Jakie wyniki badań spowodowały tak zdecydowane stwierdzenie?

Odnoszę wrażenie, że głos naukowców zaangażowanych w badania Puszczy nie może się przebić do mediów. Sensacja wygrywa z pracą organiczną… Nic media nie piszą o opinii uczonych (w tym członka PAN), którzy już w 2013 roku w swoim apelu do ówczesnych władz, przewidzieli dramat zamierania lasów białowieskich wskutek błędnych decyzji Głównego Konserwatora Przyrody. Niestety ten scenariusz się na naszych oczach realizuje.

Publikatory milczą o opinii pracowników Instytutu Dendrologii PAN (czy Pan Prezes PAN przed podpisaniem apelu zapoznał się z opiniami macierzystych jednostek naukowych? Wszak Jego zakres kompetencji badawczych jest odległy od materii, w której się wypowiada), milczą o liście 46 przedstawicieli środowiska nauk przyrodniczych i leśnych (w tym członków PAN), o opinii niezależnych ekspertów z uniwersytetów w Getyndze i Nowym Brunszwiku, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Zakładu Lasów Naturalnych, Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, czy choćby współtwórcy Greenpeace Canada i działacza Greenpeace International.

Środowisko przyrodników dawno zostało podzielone. Wyniki niektórych badań, często fragmentaryczne, są wykorzystywane do poparcia głoszonych poglądów. Ponieważ bywają one krańcowo różne, więc prowadzi to do, trwającego już długo, konfliktu lub co najmniej rozbieżności zdań – na razie z brakiem szansy na porozumienie, szczególnie wobec wypowiedzi ludzi utytułowanych, choć laików w zakresie ochrony przyrody. A spór dotyczy tylko tego: czy stosować czynną, czy bierną ochronę przyrody i jaki jest cel ochrony Puszczy Białowieskiej? Spór ten powinien być rozstrzygany poprzez wiedzę i całościowe postrzeganie ekosystemów.

Szanowni Panowie Profesorowie,

Jeżeli już wkroczyli Panowie (reprezentujący odległe od tematyki sporu dziedziny naukowe: nauki medyczne, nauki chemiczne, nauki techniczne, biochemię) na ścieżkę opiniotwórczą, pozwólcie się zaprosić do Puszczy, zobaczcie o czym piszecie, poznajcie opinie naukowców zajmujących się ekosystemami leśnymi i ich dynamiką, a nie opierajcie się jedynie na doniesieniach prasowych.
Zapraszam Panów, w dowolnie wybranym terminie, do poznania tego wspaniałego obiektu przyrodniczego. Z radością będę Panów przewodnikiem.
Prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki
Przewodniczący Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna PAN
Zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych
_________________
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
 
 
Piotrek 
Admin
Stara Pierdoła (i gaduła?)Pomógł: 364 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 69196
Skąd: ze wsząd
Wysłany: 2017-07-17, 21:54   

Anna Kujawa napisał/a:
Chce
Nie wiem co odpowiedzieć. Poczekam co Abelard Giza w tej sprawie powie...
_________________
Zdrowy rozsądek to rzecz, której kazdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. (Beniamin Franklin)
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed in the sending of this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.


 
 
Capricorn 
AdminPomógł: 59 razy
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 31889
Wysłany: 2017-07-17, 22:07   

Piotrek napisał/a:
Nie wiem co odpowiedzieć.

No cóż... to może ja pomogę. Szanowni ministrowie bądźcie katolikami i zorganizujcie merytoryczną dyskusję na swój koszt, albo lepiej dajcie pieniądze ekologom i oni ją sami zorganizują na koszt ministerstw. Nawet kilku... :lol: 8)
_________________
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
 
 
Anna Kujawa 
Robotnik leśny
Ania K.


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2006
Posty: 234
Skąd: Turew
Wysłany: 2017-07-18, 07:19   

Capricorn napisał/a:
No cóż... to może ja pomogę. Szanowni ministrowie bądźcie katolikami i zorganizujcie merytoryczną dyskusję na swój koszt, albo lepiej dajcie pieniądze ekologom i oni ją sami zorganizują na koszt ministerstw. Nawet kilku
Pan Minister z Panem Dyrektorem wolą wydawać pieniądze na "konferencje naukowe" z tysiącami wiernych leśników w Toruniu, forum ekologiczne dla mundurowej młodzieży i wycieczki autokarowe do Krakowa dla pracowników LP.


Można i tak.

A potem - rębnie Ia (jak pisała Magda55). Tak?
 
 
j24 
Admin
terenowiecPomógł: 222 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19108
Skąd: Wlk. Ks. Maz.
Wysłany: 2017-07-18, 19:27   

http://niezalezna.pl/1024...do-politykow-ue

Popieracie? Podpisujecie? :?:
_________________
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)

... Nie będzie Juncker pluł nam w twarz,
ni straszył nas sankcjami. ...
 
 
Piotrek 
Admin
Stara Pierdoła (i gaduła?)Pomógł: 364 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 69196
Skąd: ze wsząd
Wysłany: 2017-07-18, 20:15   

j24 napisał/a:
Popieracie? Podpisujecie? :?:
Popieram. Nie podpisuję.
_________________
Zdrowy rozsądek to rzecz, której kazdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. (Beniamin Franklin)
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed in the sending of this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Korzystanie z forum bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Można dokonać ustawień cookies w przeglądarce. Więcej - regulamin forum.