Szyszko przekroczył granicę. Puszcza Białowieska - Rospud

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Komunikat w sprawie napaści na dyrektora ZTiS LP w Giżycku:

http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktua ... -w-gizycku
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No i wyszło, że to zwykli bandyci...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:No i wyszło, że to zwykli bandyci...
Pisałeś wcześniej, że gdy kończą się argumenty zaczynają się inwektywy. A skądinąd wiemy, że gdy one się kończą, na scenę wkraczają rękoczyny...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Swojom drogom... LP mają przebicie w mediach jak cholera. Wspomniane eko-mordobicie nie bardzo wyszło poza miejsce zdarzenia.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pewnie dlatego, że leśnicy mają coś takiego jak godność i honor w odróżnieniu od tamtych... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Wojciechus pisze:Swojom drogom... LP mają przebicie w mediach jak cholera. Wspomniane eko-mordobicie nie bardzo wyszło poza miejsce zdarzenia.
Tu i ówdzie news się ukazał:

http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/wa ... ,12270241/

https://www.tysol.pl/a9275-Dzialacz-fun ... nstwowych-

http://telewizjarepublika.pl/najpierw-b ... 51271.html

http://wolnosc24.pl/2017/07/14/ekoterro ... zny-powod/

https://wprawo.pl/2017/07/14/nowa-metod ... nstwowych/

http://niezlomni.com/ekolog-dostal-rach ... nstwowych/


To tak na szybko.
Przypuszczam, że w mediach ogólnopolskich też się ten news ukaże.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Swoją drogą interesująca lektura:

http://www.batory.org.pl/programy_dotac ... dotacje_10
Fundacja Las Naturalny, Giżycko
Monitoring gospodarki leśnej 5 nadleśnictw na Mazurach pod kątem jej zgodności z obowiązującymi przepisami, standardami i umowami międzynarodowymi dotyczącymi ochrony przyrody; wizje terenowe na obszarach cennych przyrodniczo, analiza dokumentów, kontakt z instytucjami międzynarodowymi. 100 000 zł
Zatem - po co się niepotrzebnie denerwować. Na grzywny, odszkodowania itp. powinno wystarczyć ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Co ciekawe, Fundacja Las Naturalny otrzymała niedawno 100 tysięcy złotych na działania strażnicze z programu „Demokracja w Działaniu”, które przydzieliła jej Fundacja im. Stefana Batorego. Celem tych działań strażniczych ma być „monitoring gospodarki leśnej 5 nadleśnictw na Mazurach pod kątem jej zgodności z obowiązującymi przepisami, standardami i umowami międzynarodowymi dotyczącymi ochrony przyrody; wizje terenowe na obszarach cennych przyrodniczo, analiza dokumentów, kontakt z instytucjami międzynarodowymi.”

Tyle wzniosłych słów, a – jak widać – chodzi o to, żeby sterroryzować urzędników Lasów Państwowych. Tak w praktyce wygląda „Demokracja w Działaniu”.
Źródło
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

A na jakiej podstawie wykonywany jest ten "monitoring"? Co oni k...a som? NIK? :lol:
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Fundacja Sorosa nie pierwszy raz leci w ch.....ja. Podobnie finansowali Gawla i LPM. Dopiero jak sie prokuratura cwaniaczkowi do dupy dobrala, "nagle" sie zorientowali, ze Gawel sprzeniewierzyl kase. :mg:
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Władze Rzeczpospolitej Polskiej powinny zakazać funkcjonowania instytucji finansowanych przez zagraniczne źródła, zwłaszcza takie jak wichrzyciel Soros. Te instytucje (fundacje) godzą w porządek prawny państwa polskiego, dążą do destabilizacji państwa, a ich przedstawiciele posuwają się do aktów agresji w stosunku do polskich urzędników (vide fizyczny atak "obrońcy przyrody" na dyrektora zakładu LP w Giżycku). Rację ma Viktor Orban, próbując zrobić porządek z najmitami Sorosa we własnym kraju: Orban uderza w słynnego amerykańskiego finansistę. Nawet państwo izraelskie ma dosyć awanturnika Sorosa:
"Oświadczenie to w żadnym wypadku nie miało unieważniać krytyki wobec George'a Sorosa, który nieustannie podkopuje demokratycznie wybrane rządy Izraela przez finansowanie organizacji zniesławiających państwo żydowskie i próbujących odmówić mu prawa do samoobrony" - oświadczyło izraelskie MSZ.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dziś o sprawie wspomniano już w medium bardziej znanym:

http://niezalezna.pl/102313-oto-prawdzi ... il-lesnika
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Co Ty tu DAKa wrzucasz kawalki ala z Dzikiego Zycia w wersji nieco bardziej swieckiej? :mg:
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Nie było mnie tu ponad 2 tygodnie. Ten topik jako pierwszy nie czytany otworzyłam i czy pasuje czy nie- oświadczam :

ja mówię pas.

Walczę jak ta lwica o zachowanie puszczy ( wg sztuki leśnej). Przekonałam paredziesiąt osób spoza *środowiska argumentami. Ale dziś wymiękłam. Zaczynamy prace w kilku n-ctwach. I wiecie jakie wytyczne z centrali dostali ? Żądają sporo ponad etat, żądają rębni Ia, nie chcą słyszeć o III-cich. KASA ! W tym szaleństwie nie ma metody. Już nie wspomnę jak musieliśmy sobie żyły wypruwać żeby założony CIT czy jak to się nazywa - 2 miliony - zapłacić. Nie tak mnie uczyli. 😞

Odbudowy po wojnie świadomie ( zawodowo )nie przeżyłam ale czasy kopalniakowe pamiętam . Nigdy tak nie było!
zanim dojdę siebie udam się na wewnętrzną emigrację i czem prędzej pogonię Martynę o malamuta dla mnie. W psie nadzieja bo nie ogarniam tej kuwety :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Jeśli takie głosy dochodzą z konserwatywnego, PiS'owskiego Krakowa, to strach pytać, co o białowieskiej polityce Szyszko i Tomaszewskiego sądzi różowa Warszawa czy racjonalistyczny Poznań. Bez wsparcia środowiska naukowego z przynajmniej jednego poważnego wydziału leśnego ministerstwo i LP propagandowo przegrają nawet wśród zwolenników PiS. Pogadanki w sekciarskim Radio Maryja nie wystarczą.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Wojciechus pisze:Co Ty tu DAKa wrzucasz kawalki ala z Dzikiego Zycia w wersji nieco bardziej swieckiej? :mg:

Kiedys to bym do tego napisal "Uwagi do uwag" ale tera mi sie nie chce....A moze..... :mg:
Tekst oberplantatora desek od nauk o rznieciu drzew jezy sie od sprzecznosc i az prosi sie o ko metasz.....


Magda

Nie było mnie tu ponad 2 tygodnie. Ten topik jako pierwszy nie czytany otworzyłam i czy pasuje czy nie- oświadczam :

ja mówię pas.

Walczę jak ta lwica o zachowanie puszczy ( wg sztuki leśnej). Przekonałam paredziesiąt osób spoza *środowiska argumentami. Ale dziś wymiękłam. Zaczynamy prace w kilku n-ctwach. I wiecie jakie wytyczne z centrali dostali ? Żądają sporo ponad etat, żądają rębni Ia, nie chcą słyszeć o III-cich. KASA ! W tym szaleństwie nie ma metody. Już nie wspomnę jak musieliśmy sobie żyły wypruwać żeby założony CIT czy jak to się nazywa - 2 miliony - zapłacić. Nie tak mnie uczyli. 😞

Odbudowy po wojnie świadomie ( zawodowo )nie przeżyłam ale czasy kopalniakowe pamiętam . Nigdy tak nie było!
zanim dojdę siebie udam się na wewnętrzną emigrację i czem prędzej pogonię Martynę o malamuta dla mnie. W psie nadzieja bo nie ogarniam tej kuwety
Magda - to nie jest kwestia tych dwoch tygodni.....Nadzieja nie w psie, ale w zmianie pewnych paradygmatow...A pies swoja droga sie przyda.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Kiedys dawno ...dawno temu - chyba jeszcze za peerelu - miala miejsce w TVP dyskusja nad Matejka. Scislej rzecz biorac nad "Bitwa pod Grunwaldem". Jakis historyk (albo krytyk sztuki ?) postawil teze, ze polska swietosc narodowa jest w gruncie rzeczy obrazem dosc miernym pod wzgledem jakosci artystycznej - rzemiesliczej. Bigos z grochem i kapusta, okraszony kolorowym sweterkiem Jagielly. Ta audycja, ktorej tresci dokladnie nie pamietam utkwila mi w pamieci ze wzgledu na reakcje Gustawa Holoubka - ktorego jako aktora bardzo cenilem i cenie...Holoubek zerwal sie w pewnym momencie i wyraznie wk...wiony wykrzyczal adwersarzowi zeby przestal pier...lic o kompozycji, kolorach i pedzlach, bo ten obraz nalezy ogladac tylko z pozycji "na kolanach". W zasadzie mial racje. Tyle tylko, ze z "pozycji na kolanach" odprawiane sa nieraz nie tylko modly, lecz niektore damy robia niektorym loda. Gdy zachodzi potrzeba. I to tez jest chyba problem w lesie bialowieskim. Bez wnikania we fizjologiczne szczegoly. Oraz tego kto jest kim i z kim kto..... :roll: To wypada pozostawic do oceny publiczce....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Z tym, że.......

jak tak obserwuje tom publiczkem, to mam wrażenie, że publiczka ma ten białowieski burdel głęboko między naturalnymi fałdami. I jeśli już coś śledzi to z pozycji Chorwacji lub plantacji truskawek w Norwegii. Cała wielka wojna toczy się między marginalnymi środowiskami. I choć aroganccy ekologiści-bambiści robiom dym gdzie mogom, wykorzystując aktualne nastroje polityczne, to...... nie widzę, żeby stała za nimi jakaś realna ludzka siła. O leśno-lokalsowej stronie sporu nie wspominając.

Nadal tylko nie rozumiem dlaczego nikt doktoratu z tego nie chce zrobić. :mg:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Wojciechus pisze:Z tym, że.......

jak tak obserwuje tom publiczkem, to mam wrażenie, że publiczka ma ten białowieski burdel głęboko między naturalnymi fałdami. I jeśli już coś śledzi to z pozycji Chorwacji lub plantacji truskawek w Norwegii. Cała wielka wojna toczy się między marginalnymi środowiskami. I choć aroganccy ekologiści-bambiści robiom dym gdzie mogom, wykorzystując aktualne nastroje polityczne, to...... nie widzę, żeby stała za nimi jakaś realna ludzka siła. O leśno-lokalsowej stronie sporu nie wspominając.

Nadal tylko nie rozumiem dlaczego nikt doktoratu z tego nie chce zrobić. :mg:
Podzielam te obawy.

Postawilbym teze, ze lud prosty, to tego kornika ze swietego gaja mial caly czas w dupie i zupelnie mozliwe, ze ma to teraz glebiej w dooopie. Zainteresowanie dozowala kroplowka medialna. To widac szczegolnie na fejsie. Moze wynikac ze sezonu ogorkowego - tylko debil przypina sie w srodku lata do harwestera zamiasc zrobic wejscie Ali Agcy na WTC dopiero po wakacjach - czyli 11 wrzesnia albo pozniej . Ale tez zupelnie mozliwe, ze lud sie tymi igrzyskami w lesie bialowieskim coraz bardziej nudzi. Niewykluczone. Na doktorat ze socjologii faktycznie b. wdzieczny temat.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ