Leśnictwo wypadło z czołówki

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

3006hc pisze:Moja babcia pracuje w krwiodawstwie
Ano widzisz. Tak jak moja mama - badania kierowców, wstępne i okresowe różnych pracowników - jak najdalej od pacjenta. Ale czy myślisz, że jest dużo takich miejsc pracy dla "przeszłorębnych" medyków? Czy jest ich na tyle dużo aby "wchłonąć" całą populację lekarzy >65? I czy w innych grupach zawodowych można znaleźć podobne nisze?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Post autor: Helenka »

3006hc pisze:
Skumbria pisze:leśnicy jakby pośrodku
Kilka lat po studiach siedzieliśmy sobie z kolegami leśnikami i tak porównywaliśmy swoją sytuację do kolegów po innych kierunkach i doszliśmy do podobnych wniosków. Leśnik ma lepiej od pielęgniarki, nauczyciela, ratownika medycznego. Porównywalnie z weterynarzem i farmaceutą. Gorzej od lekarza, prawnika i inżyniera po polibudzie.

Dzisiaj to się trochę zmieniło i do naszego szeregu spadł inżynier po polibudzie, a awansował nauczyciel.
Helenka pisze:Ech...a ja nie wyobrażam sobie, że do 67 lat będzie pracował: informatyk, nauczyciel, prawnik, lekarz
To sobie wyobraź. Moja babcia ma 88 lat. Jest lekarką, pracuje w czterech miejscach. Nie ma zamiaru zbijać bąków na emeryturze.
Capricorn pisze:Znaczy górnik po 15... spustoszenie organizmu spowodowane zapyleniem ciśnieniem wilgotnością i temperaturą.
O zlikwidowaniu przywilejów najczęściej mówią paniusie klikające w kompa w godzinach 7-15. Jak chcą likwidacji przywilejów górników i policjantów to proszę bardzo, niech zjadą kilometr pod ziemię pomachać kilofem, albo połapią bandziorów, których kumpli będą mijać na ulicach. Jestem pewien, że zmienią zdanie i dużo przed osiągnięciem wieku emerytalnego w tamtych, uprzywilejowanych zawodach, wrócą do swojego klikania w kompa do 67 roku życia.
Oj, to współczuję bardzo, że kolega rozmawia tylko z "paniusiami" itd., bardzo zawężone pole ...ja to mogę sobie pogadać szczerze z kolegami leśnikami,pracownikami biura pracownikami zulu, przewoźnikami, w każdym sklepie, na stacji benzynowej, sympatycznymi ludźmi z PTOPu i wielu, wielu ludźmi, w ogóle kurczę dużo mówię, ale i słuchać lubię bardzo :lol: a wie kolega, gazety czasami też czytam i blogi różnych takich mądrali... :wink:
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Piotrek,

Z tego co mi wiadomo to u lekarzy są dość duże niedobory kadrowe co stawia ich w bardzo korzystnej sytuacji rynkowej. Nie słyszałem o bezrobotnym lekarzu specjaliście, to i emeryci mogą sobie pracować - i to raczej praca szuka ich, a nie oni pracy.
Czy w jakimś innym zawodzie jest podobnie? Trudno powiedzieć. W naszym możliwości są dużo mniejsze - może jako brakarz w tartaku, albo taksator w prywatnym "bulu". Ale to raczej z racji dużego doświadczenia i znajomości niż braku chętnych do tej pracy.
Helenka pisze:Oj, to współczuję bardzo, że kolega rozmawia tylko z "paniusiami"
A gdzie napisałem, że rozmawiam tylko z "paniusiami"? Bo na pewno nie w przytoczonym przez Koleżankę cytacie.

Helenka pisze:ja to mogę sobie pogadać szczerze z kolegami leśnikami,pracownikami biura pracownikami zulu, przewoźnikami, w każdym sklepie, na stacji benzynowej, sympatycznymi ludźmi z PTOPu i wielu, wielu ludźmi, w ogóle kurczę dużo mówię, ale i słuchać lubię bardzo
Niesamowite. Zazdroszczę.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
mania79
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: las

Post autor: mania79 »

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Helenka pisze:ja to mogę sobie pogadać szczerze z kolegami leśnikami,pracownikami biura pracownikami zulu, przewoźnikami, w każdym sklepie, na stacji benzynowej, sympatycznymi ludźmi z PTOPu i wielu, wielu ludźmi,
Do listy dodam pośrednika ubezpieczeniowego, u którego kupuję polisę na działkę oraz właściciela kantoru, u którego sprzedaję zaoszczędzone ojro lub dolary po delegacjach zagranicznych. Obaj są kolegami ze studiów, jeden starszy, drugi młodszy. A z mojej paczki studenckiej jeden jest dyrektorem firmy meblarskiej, drugi wytwórcą wód gazowanych a trzeci producentem zapachów i aromatów, do czego inklinacje miał już na studiach :lol:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

mania79 pisze:widzieliście? a to heca...
Dopóki nie wiemy co i w jaki sposób było analizowane nie można wyciągać daleko idących wniosków... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Dobrze płatna praca, etat w terenie,leśniczówka,auto służbowe,świeże powietrze,ewentualnie salon z fotelem i komputerem. To wszystko i jeszcze kilka dobrodziejstw do wyboru , czeka na absolwentów leśnictwa w każdej dyrekcji, w każdej ilości.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
A rankiem dzwoni budzik. 8)
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:salon z fotelem i komputerem
Dodaj, że komputer najnowszej generacji i bezpłatne łącze z internetem :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

SZCZEPAN pisze:Dobrze płatna praca, etat w terenie,leśniczówka,auto służbowe,świeże powietrze,ewentualnie salon z fotelem i komputerem(...)
Coś jak ogłoszenie o pracy na wakacje:
gwarantujemy słońce, wodę i piasek

( czyli operator betoniarki )
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Odświeżam temat.

Czyżbyśmy wrócili do czołówki?

http://praca.interia.pl/zarobki/news-sa ... Id,2409695
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć informacja:
Na niemal 26 tys. osób zatrudnionych w Lasach Państwowych, zaledwie 9 proc. to osoby na stanowiskach robotniczych
To jakiś naganny wskaźnik, czy nas chwalą :?:
A jeśli chodzi o tekst to porównywanie średnich zawsze doprowadzi większą cześć 26 tysięcy zatrudnionych do lekkiego szału. Dla równowagi proponował bym artykuł o przeciętnych zarobkach dziennikarzy. I koniecznie porównanie ile zarabia nasz ukochany "maturzysta z Teremisek" z którymś z tych podleśniczych wymienionych w artykule (3469,06 netto :wink: ). Z podleśniczym bo tylko on ma w wymaganiach wykształcenie średnie. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Trybonian
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 24 wrz 2016, 23:41

Post autor: Trybonian »

"A jeśli chodzi o tekst to porównywanie średnich zawsze doprowadzi większą cześć 26 tysięcy zatrudnionych do lekkiego szału."

Tak, mnie właśnie doprowadza do szału...

Bo średnio z moim psem to mamy po trzy nogi.
Quod principi placuit, legis habet vigorem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Trybonian pisze:Tak, mnie właśnie doprowadza do szału...
Rada jest tylko jedna - prezentować zarobki "na dole" z wyłączeniem "zarządu". Żeby uświadomić, że większość z owych 26 tysięcy nie żyje "jak w pączki w maśle" za astronomiczną wielokrotność najniższej pensji czy emerytury.
I porównywać pensje "na rękę" bo przeciętny Kowalski cyfr z takich wystąpień, jak artykuł na interia.pl, nie porównuje z tym co ma na pasku w rubryce "brutto" ale z tym co ma co miesiąc do dyspozycji. Tak działa psychologia w publikacjach medialnych...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ