Panel leśniczego SILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Tworzenie dziś niedużego zlecenia z hodowli - 1h15min. Lajcik. Taką robotę to ja rozumiem. :roll:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5468
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

:lol: Nadchodzi wypłata odnowieniowa :twisted: Przechodzimy na nocną zmianę :(
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:52 - 27 = ?, ile? 25? Przez tyle wersji trwa problem ustawienia odpowiedniego języka.
Problem trwa "przez jedną wersję".
Raz wybrane ustawienia są uwzględniane w każdej kolejnej aktualizacji... I tak jest od 25 wersji...
Demonizujesz Waść... :wink:
Używam kilkanaście aplikacji, do których musiałem dogrywać polską nakładkę językową. Powinienem z nich zrezygnować i wyrazić oburzenie, że mój język ojczysty jest przez twórców aplikacji dyskryminowany?
Przecież polskie dzieciaki miałyby wtedy o 90% gierek mniej do wyboru... :wink:
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

My zgłaszamy takie problemy do informatyka, lub DT, oni wrzucają je do "szamba".

W ostatnich dniach podobno takie zgłoszenia są częste (nie licząc dni gdy ZILP przesyła notki o problemach technicznych przed lawiną zgłoszeń z nadleśnictw, zdarza się to niemal codziennie). Przynajmniej tak usprawiedliwia się biuro.

Myślę, ze ZILP powinien zacząć ograniczanie łączy od dyrekcji... wtedy szybko skończyłyby się problemy a zaczęły zakupy brakujacego sprzętu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:Używam kilkanaście aplikacji, do których musiałem dogrywać polską nakładkę językową.
Ja tez. Tylko one maja to do siebie, że po wgraniu polskiej nakładki po prostu w menu "Options" wybieram odpowiedni język i cieszę się polskim interfejsem.
Do Cyberfoxa nic nie dogrywałem (pl-PL już jest w paczce i jest instalowany). Tyle tylko, że w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config. O to mi chodzi a nie o to, że twórcy dyskryminują mój język. Bo oni go instalują tak samo jak inne. Ale ani mnie, ani innym nie podpowiadają co zrobić aby mieć własny język interfejsu tylko muszę tego szukać po przeróżnych forach i przekopywać się przez dziesiątki idiotycznych porad oraz bezsensownych komentarzy aby wreszcie po kilku minutach straconego czasu zdobyć upragnioną informację.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:Do Cyberfoxa nic nie dogrywałem (pl-PL już jest w paczce i jest instalowany). Tyle tylko, że w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config.
A wystarczyło (skoro przy instalacji wgrałeś paczkę multijęzykową) wejść w Opcje i w zakładce Treść wybrać język polski. Po zresetowaniu przeglądarki Miałbyś obsługę w języku polskim. Naprawdę. :)
Demonizujesz Waść...
I melduję, że spośród kilkunastu aplikacji, do których dogrywałem język polski, w około połowie musiałem najpierw w internecie szukać nieformalnych spolszczeń...
Znajdź na przykład oficjalne spolszczenie do programu OCAD 6 (istniejącego od ponad 20 lat)... :(
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Wiesław pisze:
Piotrek pisze:w menu nie ma opcji zmiany języka i muszę "na piechotę" poprawiać to przez edycję about:config.
spośród kilkunastu aplikacji, do których dogrywałem język polski, w około połowie musiałem najpierw w internecie szukać nieformalnych spolszczeń...
Hmmm, a są systemy, w których odpowiednie ustawienie locales załatwia problem :-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:A wystarczyło (skoro przy instalacji wgrałeś paczkę multijęzykową) wejść w Opcje i w zakładce Treść wybrać język polski.
Dzieki. Szkoda, ze sam na to nie wpadłem. Po prostu słaby szukacz ze mnie. Powinienem na drutach robic skarpety i sweterki a nie przeglądarki instalować...
Szkoda, że ktoś nie znający języka na pewno zrozumie tekst "Choose your preferred language for Cyberfox" i odróżni jego znaczenie od "Choose your preferred language for displaying pages"...
Instalator pyta mnie na samym początku jakiego języka chcę użyć podczas instalacji, potem mnie pyta, czy chcę zainstalować paczki językowe - nie można było tak napisać kodu aby po instalacji Cyber uruchamiał się w języku wybranym podczas instalacji? Albo (co elegantsze) w przypadku wybrania opcji instalacji paczek językowych, pytał jaki język ustawić jako preferowany? Albo w ogóle dać użytkownikowi wybór jakie języki/język chce zainstalować?
Wiesław pisze:spośród kilkunastu aplikacji, do których dogrywałem język polski, w około połowie musiałem najpierw w internecie szukać nieformalnych spolszczeń
I uważasz, że to jest w porządku w przypadku programu oficjalnie dystrybuowanego w Polsce? To nawet (jakby się uprzeć) jest niezgodne z polskim prawem...
Wiesław pisze:Znajdź na przykład oficjalne spolszczenie do programu OCAD 6 (istniejącego od ponad 20 lat)... :(
Podajesz przykład programu, który nie posługuje się zewnętrznymi plikami językowymi ale jest kompilowany w konkretnym języku. Spolszczenie wymagało by programowania zwrotnego, którego zabrania prawo autorskie. No i popyt na niego nawet nie może się przymierzać do popytu na przeglądarkę. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:nie można było tak napisać kodu aby po instalacji Cyber uruchamiał się w języku wybranym podczas instalacji?
Można było, ale to miałoby również minusy. Swego czasu dwa specjalistyczne programy, które używałem na swoim PC musiałem używać w wersji angielskiej (żeby na tworzonych mapach były angielskie oznaczenia, czego wymagało konkretne przedsięwzięcie). No i miałem poważne problemy aby je zmusić do języka angielskiego. Skubane, "widziały" że mam polskiego Windowsa i nie chciały się instalować w angielskiej wersji...
W końcu musiałem (na krótko) zmienić wersję językową swojej "windy" (to było w epoce Windowsa 98)...
Każdy kij ma dwa końce, nie ma idealnego rozwiązania. Tyle że do niektórych rozwiązań jesteśmy przyzwyczajeni...
bingo30
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 08:07

Post autor: bingo30 »

Witam,
Mam do Szanownych kolegów pytanie:
dlaczego w szkicowniku leśniczego nie mogę usunąć Deletem punktu np. podczas edycji poligonu.
Było to możliwe wcześniej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W którym momencie? przed chwilą sprawdziłem i nie ma problemu z modyfikacją/usuwaniem punktów. Może zamiast edycji szkicu wybierasz jedynie jego wczytanie?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Albo punkt jest utworzony przez innego uprawnionego i widzisz podświetlenie ?
bingo30
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 08:07

Post autor: bingo30 »

Chodzi o pow. pnsw w formie poligonu, która była przeniesiona z gps na mapę. Można tylko robić edycję poligonu poprzez rozciąganie czy tez przeniesienie ale nie można skrócic poprzez usunięcie punktu. Pojawiły się też liczby na odcinkach łączących punkty chyba są to odległości, co jednak dało się wyłączyć: ikona podkowy po prawej stronie ekranu. Nadal nie działa usuwanie punktów ( postać kwadracika ).
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale chyba chcesz edytować poligon za pomocą narzędzia do edycji punktu, a to niemożliwe. Aby dokonać przesunięcia/usunięcia całego lub części poligonu należy użyć narzędzia do edycji poligonu. Edytor punktów nie zadziała, bo w danym miejscu nie ma żadnych zaznaczonych obiektów punktowych. Jeśli chcesz usunąć jakiś punkt z poligonu uruchom jego edycję tak, by pojawiły się zaznaczone wierzchołki poligonu, złap za któryś wierzchołek i przeciągnij go albo na któryś sąsiedni punkt.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
bingo30
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 08:07

Post autor: bingo30 »

Przeciąganie wierzchołków poligonu jest to jakieś wyjście ale punkty się wówczas nakładają. Po zaznaczeniu obiektu poligonowego a następnie przejściu do ikonki rysuj/edytuj poligon, później najeżdżam myszką na punkt wyświetla się krzyżyk i delete i punkt (wierzchołek poligonu) znikał. Teraz to nie działa.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

bingo30 pisze:Przeciąganie wierzchołków poligonu jest to jakieś wyjście ale punkty się wówczas nakładają.
Tyle, że po nałożeniu znajdują się one w tym samym miejscu, więc kiedy zatwierdzisz zmiany utworzy się poligon o jednym wierzchołku :)
bingo30 pisze:później najeżdżam myszką na punkt wyświetla się krzyżyk i delete i punkt (wierzchołek poligonu) znikał. Teraz to nie działa.
A nie działo się tak w Qgisie? :| Coś mi się wydaje, że w szkicowniku nie było takiej opcji, ale może się mylę :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
bingo30
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 08:07

Post autor: bingo30 »

No nie w Qgisie.... pamiętam, że coś takiego można było zrobić na szkicach odnowieniowych i zrębowych... w szkicowniku LMN.. Dzięki za pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

bingo30 pisze:odnowieniowych i zrębowych...
O odnowieniowych się nie wypowiadam, bo nie trawię ich od zawsze, a właściwie od czasu gdy nikt mi nie potrafił powiedzieć jak na jednym gnieździe zaznaczyć dwa (i wiecej) gatunki. Na szkicach zrębowych nie zauważyłem takiej możliwości. Może Kuna coś przypomni sobie, bo mnie czemuś skleroza w temacie dopadła. Inna rzecz, że nadal nie rozumiem w czym problem, bo zatwierdzenie poligonu, na którym jest niezliczona ilość punktów powoduje, że załamania stają się wierzchołkami i nie ma znaczenia ile tam było punktów.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Capricorn nie bardzo kumam ,że na jednym gnieździe masz dwa gatunki ( zasady hodowli ) chyba ,że chcesz wcisną tam biocenotyki . Wtedy punktowo dodajesz gatunek a jego powierzchnia jest zerowa tyle tylko ,że na ostatniej stronie wpisujesz z ręki ilości biocenotyków . Sprawdzę jak to jest na testówce i napisze .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zasady hodowli nie zabraniają (a nawet wręcz przeciwnie), zauważać mikrosiedlisk. Jak opisać dwa ary świerka na półhektarowym gnieździe dęba?, albo inną domieszkę arową lipy na każdym gnieździe? :? :cry:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ