Szyszko chce strzelać do jeleni w rezerwacie

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Gdzie? Jak? czy ja coś pisałem o "dobroci i złości"?
Ja się tylko uprzejmię zapytowywałem czy dla działania układu, jak skrzynka biegów, absolutnie obojętnym jest którymi trybikami się moment przeniesie.
Dla tego ukladu - umownie zwanego "ekosystemem" jest kompletnie obojetnym jakie trybiki sie kreca i jak sie kreca...
Jednak mam coraz większą jasność, co do Twoich aktywności. Ale... w sumie co mnie obchodzi czy za mało leków, baby czy życie dożarło.
Ale ja za darmowego terapeutę robił nie będę. Pas.


Notabene z takiego poraba... porebowego podejscia, czyli jasnosci pomrocznej, rezultuje konflikt o strzelanie czy niestrzelanie do jeleni w Swietym Gaju.

Z czysto "biologicznego" punktu wiedzenia jest kompletnie obojetnym czy te zwierzatka zezra caly Swiety Las na Mazurach, czy wiekszosc i co urosnie a co nie urosnie. ( Jelenie zreszta w warunkach "wolnosciowych" nie sa dobrymi "niszczycielami lasu - ale to jest dla ekulogoff z LP chyba zbyt zlozone... :roll: ). Pod tym wzgledem jest kompletnie obojetnym ile ich jest.
Jesli celem zalozenia Swietego Gaja jest ochrona procesow (procesu) , to wszystko rybka jak jak ten ekosystem wyglada - jakie "trybiki" kreca sie dzisiaj, a jakie jutro.....Nie ma absolutnie zadnej potrzeby strzelania do czegokolwiek, czy rabania czegokolwiek. Te lekcje przerabiaja na swoich doopskach teraz plantatorzy z Lasu Bialowieskego, ktorych walki z innym szkodnikiem czyli kornikiem aby "ocalic" siedliska i "uratowac ekosystemy" nikt powaznie nie bierze...

Lecz sie sam ekoplantatorze - wypada zalecic.... :mg: . Przyjemnego weekendu.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

DAKa pisze:Notabene
zakonotowane
DAKa pisze:z takiego poraba... porebowego podejscia, czyli jasnosci pomrocznej,/.../Jesli celem zalozenia Swietego Gaja jest ... /.../Lecz sie sam ekoplantatorze - wypada zalecic.... :mg:
Jakby Ci mnie bylo malo, włala:
[img]http://1.bp.blogspot.com/-VqlknOatBg8/T ... choły.jpeg[/img]
walcz, napieraj! twe zwycięstwo będzie w tej walce
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Czyli robi sie prestizowka miedzy poreba i DAKa.Bardzo ladnie... :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77739
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wracajcie do jeleni
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

drwalnik pisze:... wracajcie do jeleni
Nie żebym nie zamierzał poddać się woli moda, ale...
Ja cały czas usiłuję dopytać się o stanowisko DAKi względem jeleni przecież.
On je przedstawia, z małymi dodatkami na temat poręby.
No, ale niech Ci będzie: DAKa gada jak Hitler.
To wyżej jedynie w celu usprawiedliwienia liczby mnogiej, żeby głupio nie wyglądała ;-)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

poreba pisze:
drwalnik pisze:... wracajcie do jeleni
Nie żebym nie zamierzał poddać się woli moda, ale...
Ja cały czas usiłuję dopytać się o stanowisko DAKi względem jeleni przecież.
On je przedstawia, z małymi dodatkami na temat poręby.
No, ale niech Ci będzie: DAKa gada jak Hitler.
To wyżej jedynie w celu usprawiedliwienia liczby mnogiej, żeby głupio nie wyglądała ;-)
Hitler mowil ladniej - niz DAKa. O porebie nie wspominajac.

A jelen jak jelen. Smakuje niezle a z rogow mozna ladne wisiorki zrobic. To cale stanowisko DAKi wzgledem jelenia.

Natomiast jesli idzie o ten temat, to dotyczy on "jelenia na terenach chronionych" - czy tez generalnie polowania (na jelenie) na terenach objetych (w tym przypadku ochrona ) rezerwatowa czy inna forma. Jest dosc zlozony.

W ub. roku mialy miejsce dwie wieksze imprezy poswiecone jej problematyce .
https://biostationeuskirchen.de/dokumen ... bieten.pdf

Sympozjum polsko - niemieckie " Polowanie na terenach chronionych. Co jest wazniejsze - las czy zwierzyna ?" . Zorganizowane w Criewen kolo Kostrzynia przez "Akademie Brandenburska" Notabene na tym sympozjum wystapili z referatem rowniez przedstawiciele Lasow Panstwowych.

Oraz duzo ciekawsza impreza 8.Sympozjum DWT "Jelenie a ochrona przyrody" z szeregiem intertesujacych referatow wykraczajacych poza zarzadzanie populacjami jelenia na duzych terenach chronionych, a zwiazanych z rola jeleniowatych jako elementu bioroznorodnosci (materialy z tego sympozjum nie sa dostepne jeszcze w necie )
.http://rothirsch.org/wp-content/uploads ... 16_www.pdf
( z Polski tez ktus byl.... :roll: )

O tym, o czym byla tam mowa moznaby podyskutowac. Ale z kim ?. Z nawiedzona malzanka dyrektora od grzybkow co jej Szyszko nie chcial i teraz dama od grzybkow rozladowuje swoja frustracje na bidnych jeleniach. Czy z przedstawicielem lesnego ORMO ?... No nie wiem... :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Poza tym cala historia z tymi akurat jeleniami w tym akurat Swietym Gaju jawi sie jako burdel na kolkach...

https://olsztyn.tvp.pl/29977563/bez-ods ... srodowiska

http://www.kp.org.pl/index.php?option=c ... Itemid=353

http://edzienniki.olsztyn.uw.gov.pl/Com ... ?Oid=28186

itd...

Sporzadzeniem planu zajmowali sie najwidoczniej "ekologistyczni ideolodzy" z BULiGL ...przy pomocy paru nawiedzonych z uczelni (NGOsy - ?)

W celach ochrony jest ujeta sprzecznosc sama w sobie.... :lol:

O ile pierwotny PZO i jego korekta z byly konsultowane, to jaki glos dali w ogole plantatorzy desek ?. Zgryzanie odnowien naturalnych jest ujete jako zagrozenie ale "przeciwdzialanie" w postaci zakladania poletek zgryzowych jest w tym wypadku nawiedzonym idiotyzmem - kto to mial finansowac ?

Z jaki uzasadnieniem reklamowal ten PZO MS ?....Za czyj doopochron robi olsztynski RDOS ( ktory nawyrazniej wezwal "posilki" w postaci dyzurnych histerycznych babsztyli ? )

Same pytania...

Tu sie wcale nie rozchodzi o jelenie tylko zwyczajny - idiotyczny - bajzel, rodem z "ohrony pszyrody"....... :mg: z polityczna oprawa, zwyklymi aktorami i jazgotem pelniacych sluzbe dochtorek malzonek....Wnoszacych do tego jeleniego kabaretu w Ermlandzie tyle samo co ormowiec lesny...
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ